לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ הצללות ורוחות

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

פקידו של יועץ הצללות ורוחות

יותר ויותר רשויות מקומיות ובכלל משרדים ארציים מציבים בפני בעלי נכסים ויזמים לא מעט תנאים הקשורים לבנייה ירוקה ולשמירה והגנה על איכות הסביבה והמשתמשים המרחב. הבירוקרטיה מול אותן רשויות ארוכה ומלווה בהרבה מסמכים שיש להציג ולאשר בנוסף יש להגיש תכניות ותרשימים שמציגים את התכנון הנדרש. תפקידו של יועץ הצללות ורוחות הוא להעביר את כל הנתונים הנדרשים, המסמכים, התכניות והחקר אותו הוא מבצע לקראת בקשת אישורן של הרשויות הן של המצב הנתון בזמן הנוכחי והן בתכנון העתידי בו הוא מציג את תכנון המבנה והשפעותיו על הסביבה.

היקף עבודתו של יועץ הצללות ורוחות

עבודתו של יועץ הצללות ורוחות הינו רחב היות והוא אינו רק מסתכל על הטח עליו מתוכנן להיבנות המבנה אלא עליו להתייחס גם לרוחות הסמוכים, לפארקים באזור ולמבנים אחרים במרחב. ההשלכות הינן קריטיות ועקרוניות לאישור התכנון על מנת לקבל היתר בניה. בתכנון והסקר על היועץ להציג יחד עם תרשימים ונספחים שונים המראים לרשויות כי התכנון ראוי לבניה ואינו משבש את אורח החיים של הסובבים לפרויקט. למשל גובה המבנה המתוכנן ישפיע על ההצללות הן בגובה הרחוב והן למבנים סמוכים. גם אם המבנה מתוכנן ליד פארק ציבורי יש להציג בפני הרשות המקומית את ההשלכות וההשפעות של התכנון על הפארק והסביבה.

היכן למצוא יועץ הצללות ורוחות?

המשרד לאיכות הסביבה בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות והעיריות מדגישים יותר ויותר את החשיבות של השפעות המבנים החדשים על אורח חייהם של התושבים בסביבה, עוברי האורח ולדיירי המבנים בשכנים. ולכן חשוב לפנות לחברה מקצועית ואמינה שתספק לכם את הפתרונות הטובים ביותר עבור הפרויקט שלכם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

יועץ הצללות ורוחות - שאלות ותשובות

מהו תפקידו של יועץ הצללות ורוחות?

בשנים האחרונות הרשויות יותר ויותר מציבות בפני יזמים, קבלנים ובעלי נכסים דרישות שונות ומגוונות על מנת לשפר את איכות החיים שלנו בסביבה בה אנחנו חיים. הבנייה הירוקה היא חלק בלתי נפרד משיפור חיינו על פני כדור הארץ ולכן אנחנו מחויבים לעמוד בכל הדרישות וחוקים שהרשויות המקומיות מציבים לפנינו. אחד המסמכים שעלינו להכין לפני קבלת היתר בניה הינו נספח הצללות ורוחות המאפשר למשרדים השונים לבחון כי התכנון אינו יזיק בעתיד למפלס הרחוב, אינו ישבש את חייהם של הדיירים השכנים ולמעשה יאפשר איכות חיים לסביבה כולה.

יועץ הצללות ורוחות בוחן את הנתונים כבר בשלבים הראשונים של תכנון המבנה על מנת לסקור את כל ההשלכות של התכנון על הסביבה כולל הרחוב, המדרכות, הכבישים, הפארקים הפתוחים וגם עבור מבנים קיימים מסביב לפרויקט. היקף עבודתו של היועץ אינה מסתיימת בהגשת נתונים קיימים אלא מחיבת התייחסות מלאה לתכנון העתידי הכולל את משתני גובה המבנה, רוחב המבנה, התייחסות למפלסים שונים ולצורתו של המבנה.

את הנתונים על היועץ לבחון עם מכשור מתאים ומתקדם המאפשר לו לבצע בדיקות מדויקות וכך להציג בפני הרשויות מסמכים מפורטים ומהימנים. רק לאחר שיבחנו את הנתונים בוועדה יינתן אישור להיתר בניה. רצוי לתקשר עם יועץ מקצועי ומנוסה על מנת שאתם תקבלו את כל המידע הרלוונטי והליווי הנדרש מול הרשויות, כך הפרויקט שלכם יתקדם בלא מפריע או דיונים חוזרים שגוזלים זמן יקר.

מתי להזמין יועץ הצללות ורוחות?

את המידע שיועץ הצללות ורוחות צריך להגיש לרשויות עליו לאסוף ולעבד בראש ובראשונה להיתר בניה. כך שאם אתם מעוניינים להתקדם עם הפרויקט בצורה חלקה ובטוחה רצוי לפנות ליועץ מקצועי בהקדם האפשרי. כך הוא יוכל גם ללוות את האדריכל במהלך תכנונו ובאמצעות המידע שבידו יוכל לטפל ולייעץ במקרים בהם שינוי קטן יכול להציל את התכנון הכללי. יותר קל לחשוב בזמן אמת על התכנון מאשר לבצע שינויים ותיקונים לקראת קבלת היתר בניה.

בנוסף, דיונים בין יועצים רבים לקבלת היתר בניה זה דבר ידוע לאורכו של פרויקט ולכן מומלץ לקבל את שירותיהם של היועצים השונים באותה העת ולא להרכיב את הפאזל בהמשך הדרך. 'כיבוי שריפות' בחייו של פרויקט בניה לא חסר, ורצוי להימנע מטעויות ומתכנון שגוי כבר בצעדיו הראשונים של התכנון.

חשוב להיערך כראוי, היות ועבודתו של יועץ הצללות ורוחות לוקח זמן וכולל בדיקות במכשור מתקדם, הורדת הנתונים לידי נספח, תרשימים ואפילו מודל תלת ממדי הנפקת כל אלו לקחת זמן ולכן חשוב להיערך לכך בהתאם ולא להמתין עד לרגע האחרון.

מומלץ לפנות לחברת הנדסה מוכרת ומנוסה על מנת לשכור את שירותיו של יועץ הצללות ורוחות, מה גם אתם יכולים למצוא תחת קורת גג אחת יועצים ומהנדסים נוספים אחרים שיכולים לתרום לפרויקט שלכם ידע, מקצועיות ופתרונות ממשרד אחד.

כמה משלמים ליועץ הצללות ורוחות?

הצעת המחיר של יועץ הצללות ורוחות משתנה בין פרויקט לפרויקט, זאת משום שלכל פרויקט ישנם המשתנים הספציפיים שלו כמו גודל המבנה, גובהו, הסביבה הקיימת לשטח הפרויקט, האזור הגאוגרפי ועוד רבים אחרים. על מנת לקבל ייעוץ מקצועי במחיר טוב עליכם לעשות סקר שוק. כדי שזה יהיה סקר אמין רצוי לבחון לפחות 3 הצעות מחיר שונות.

כאשר אתם יוצרים קשר עם יועץ הצללות ורוחות, עליכם לפרט ככל הניתן על הפרויקט שאתם עתידים לבנות. מה היקף הפרויקט, כמה קומות המבנה מתוכנן, היכן הפרויקט ממוקם על השטח (לפי גוש וחלקה ותיחום קווי הבנייה), מה יש בסביבה והאם כולל אזורים פתוחים, מדרכות וכבישים או פסי רכבת ועוד. ככל שתפרטו על הפרויקט כך היועץ יוכל לפרט את הצעת המחיר שלו עבור המקרה הספציפי שלכם.

לאחר שהעברתם את הנתונים הידועים לכם על הפרויקט המתוכנן, ישלח לכם היועץ הצעת מחיר שאותה תוכלו להשוות בין יתר היועצים. ככל שההצעה מפורטת יותר כך ניתן לבצע השוואה טובה יותר. לכן אם קיבלתם הצעה שאינה מסכמת את כל המהלכים הנדרשים לפרויקט שלכם, תשאלו ותבקשו שיופיע בהצעת המחיר וזאת על מנת שלא תופתעו מתוספות לא מתוכננות בהמשך הדרך.

דרך ארץ הנדסה הינה חברה ותיקה ומקצועית המספקת שירותי ייעוץ הנדסיים כמו גם ייעוץ הצללה ורוחות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מהם הדגשים בבחירת יועץ הצללות ורוחות?

אחד הדגשים החשובים ביותר הוא תזמון, חשוב לפנות ליועץ הצללות ורוחות עוד בשלביו הראשונים של התכנון על מנת לקבל את כל המידע הנדרש לפני הגשת הבקשה לרשויות המקומיות. העיריות והרשויות המקומיות אינם מקלים ראש בנושא ולכן מציבים תנאים מחמירים ביותר על מנת לקבל את היתר הבניה המיוחל כדי להתחיל את עבודות הבנייה המתוכננות.

חשיבות איכות הסביבה ואיכות חיי המשתמשים בדרך לצד המבנה המתוכנן והדיירים המתגוררים בסביבת הפרויקט חשובה ביותר ולכן עושה הרושם לפעמים כי הרשויות מקשות אך בסופו של דבר העניין לטובת כולם. לכן, אל תהססו ופנו בהקדם האפשרי לחברת הנדסה מקצועית ואמינה שתלווה אתכם לאורך התהליך, מתחילתו ועד סופו.

לפני שאתם חותמים חוזה עם יועץ הצללות ורוחות חשוב לוודא כי יש בידיו את כל המכשירים והאמצעים על מנת לספק לכם את המידע הנדרש. במקרה זה על היועץ להחזיק במכשור מתקדם על מנת לספק את כל הפתרונות והתשובות לנספח הנדרש.

מתלבטים? אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות ולשלוח לכם הצעת מחיר מותאמת למידות הפרויקט שלכם. אצלנו תוכלו למצוא מגוון שירותים של היועצים המובילים ביותר בישראל, מהנדסים, אדריכלים, קונסטרוקטורים ועוד.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram