לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סקר סיכונים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
זיהוי הסיכון
כימות סיכונים
פיתוח תוכנית הערכות
בקרת סיכונים

תהליך העבודה להכנת סקר סיכונים

השלב הראשון בתהליך הוא שליחת תכניות או תיאור הפרויקט עד כמה שניתן, בכדי שנוכל להעריך את היקף הפרויקט ולהבין מה הצורך שלך.


בשלב השני נשלח אליך הצעת מחיר מפורטת ומותאמת עבורך ועבור הפרויקט.


לאחר שתאשר את הצעת המחיר נקבע מועד הגעה למקום לצורך בחינת המקום ואיתור הסיכונים האפשריים בפרויקט.


נכין סקר סיכונים מפורט ומדויק הכולל דרכי התמודדות מפורטות, תדרוך לעובדים ושימוש במערכות בקרה למעקב אחר האירועים המתרחשים.


בשלב זה וגם במהלך העבודה עצמה, יועץ הבריכות שלכם יבדוק את שביעות רצונכם מהתהליך, ולסיום ייתן המלצות לתחזוקה נכונה של הבריכה החדשה שלכם.  


השלב הבא הוא הגשת הסקר לרשות לכבאות אש לאישור. במידה ויהיו תיקונים או הערות אנו מטפלים בהם עד לאישור סופי.

לייעוץ ללא עלות

עם מומחה סקר סיכונים

חייגו עכשיו

053-606-6000

ביצוע סקר סיכונים על פי חוקי מדינת ישראל

במדינת ישראל ישנם חוקים ותקנות למניעת סיכונים בעבודה שמטרתם לשמור על חיי העובד. תקנות אלה ראו אור בשנת 1999 ומיקמו את ישראל בשורה אחת עם המדינות המפותחות בעולם בהיבט של הגנה על חייו של העובד. אי ציות לחוק זה ייחשב לעבירה פלילית היות וסעיף הדרכות עובדים מהווה חובה משפטית עבור המעסיק. סקר הסיכונים הוא אלמנט חשוב בתוכנית הבטיחות ומהווה את הבסיס לביצועה. סיכונים לדוגמה: תשתית החשמל, נקודות תורפה באש, עבודה בסביבת כלי עבודה מסוכנים או מכונות מסוכנות, עבודה בגובה, עבודה בסביבת חומרים כימיים מסוכנים. מטרת הסקר היא במטרה לבחון כיצד ניתן למזער את הסיכון ואת התממשותו. כך למשל, בעבודה עם חומרים מסוכנים יש להקפיד על כללי לבוש, ניקיון, שימוש במסיכות מיוחדות וכד'.

סקר הסיכונים מורכב מ 3 חלקים:

1. היכן הסיכון: תחילה נאתר את הסיכונים האפשריים בסביבת העבודה, באמצעות חשיבה מחוץ לקופסא וניתוח המבנה/ סביבת העבודה.

2. התמודדות: בכדי לצמצם את הסיכון או את השפעותיו יש להכין דרכי התמודדות מפורטות, החל משלבי פעולה בהתרחשות האירוע, דרך תדרוך לעובדים, התקנת תוספים לציוד במפעל, וכלה בהדפסת נהלים בסביבת העבודה ושימוש במערכות בקרה למעקב אחר האירועים המתרחשים.

3. בקרה מתמשכת: מעקב אחר התהליכים במבנה או בסביבת העבודה, יישומם של ההחלטות ואף ווידוא שרמת הסיכונים לא עלתה.

סקר סיכונים מקצועי ואיכותי ללא פשרות

חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ יודעת להעניק ללקוחותיה סקר סיכונים רחב, מקצועי ואיכותי, בכדי למזער את הסיכונים למינימום ולאפשר בטיחות אופטימאלית במבנה. אנו מבצעים את סקר הסיכונים במיומנות גבוהה ותוך אחריות להבטחת תנאי עבודה נאותים בסביבת העבודה. אנו מאמינים במתן שירות אדיב וזמין מתוך דיאלוג מתמשך עם הלקוחות. התקשרו עכשיו ליעוץ עם מומחה!

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – סקר סיכונים

מה זה סקר סיכונים?

ישנם לא מעט מקומות עבודה שרמת הסיכון בהם גבוהה מהרגיל. מפעלים, בתי עסק המשתמשים במכונות גדולות ומורכבות, מעבדות וחברות המשתמשות בחומרים מסוכנים ועוד הרשימה ארוכה. על מנת שבמקומות אלו העובדים והמבקרים במקום יהיו בטוחים כי בריאותם ואף חייהם אינם בסכנה יש להמציא סקר סיכונים שיאושר על ידי הרשויות השונות.

הסקר מתבצע על ידי אדם מוסמך ומקצועי שמתוקף תפקידו הוא סוקר את הסיכונים הקיימים בבית העסק, מעריך את הסיכונים העתידיים להתרחש וממזער ככל הניתן את הסיכונים עד לרמת בטיחות סבירה שמאושרת על ידי הגורמים הרלוונטיים. ללא קבלת האישורים מהרשויות השונות לא יתאפשר להפעיל את בית העסק ופעילותו תתקיים נגד החוק. (עסק הפועל ללא אישורים מסתכן בקנסות גבוהים למדי ואף לסגירת בית העסק בהוראת צו בית משפט).

חשוב לדעת כי הסקר אינו רק מציין מה צריך לעשות כאשר בית העסק פועל עם חומרים מסוכנים או מכשור מסוכן אחר, אלא גם איך צריך לעבוד עם החומרים או המכונות הללו, איך למנוע מצבים חמורים ולמעשה לפרט לפרטי פרטים את כל התרחישים האפשריים המסכנים את העובדים והמבקרים בו. הערכת רמת הסיכון בסקר סיכונים אינה מתחשבת רק בבריאות העובדים אלא גם מתייחסת לפגיעה כלכלית כמו נזקים לנכס, למפעל או למכונות בו.

למה חשוב לבצע סקר סיכונים?

לא פעם שמענו על מקרים של מפעלים או מחסנים שהתלקחה בהם שריפה ענקית או נגרמה דליפה של חומר מסוכן כזה או אחר. סקר סיכונים הוא הגרעין המרכזי של תכנית הבטיחות במפעלים ועסקים רבים הנדרשים לשמור על בטיחות גבוה יותר היות והם פועלים עם ציוד, מכונות וחומרים מסוכנים מהרגיל. כחלק בלתי נפרד לקבלת טופס אכלוס, קרי רישיון עסק יש להנפיק סקר סיכונים מפורט הכולל נתונים ומציג את ההתרחשויות גם בתכנית הבטיחות של המבנה.

הנתונים בסקר מאפשרים לסווג כל פעולה או רצף פעולות שעל העובדים להתנהל במפעל לפי רמת הסיכון של כל מהלך ומהלך, לסווג בנוסף גם תפקידים שונים של העובדים במפעל וכך לאבחן במדויק מה רמת הסיכון, איזה שלב עלול לסכן את העובדים או האורחים במפעל ועם כל המידע הזה ניתן יהיה לדעת יותר היכן קיימים יותר סיכונים ולבחון את הדרכים על מנת להפחית את הסיכונים הללו לרמה הנמוכה ביותר שניתן להשיג. בכל המצבים הללו יש להציג את הכלים והדרכים האפשריות להתנהלות במפעל בהתאם לסוג הסיכון ולנזק שעלול להתרחש.

חשוב לפנות לסוקר בטיחות מקצועי ומוסמך בלבד על מנת שהסקר יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות השונות. נושא הבטיחות הינו נושא בעל משקל רב וברשויות המקומיות מציבים קשיים רבי ובירוקרטיה ארוכה במיוחד כשמדובר בעסק בעל רמת סיכון גבוה. לכן חשוב לפנות לממונה בטיחות מוסמך, מקצועי ובעל ניסיון רב שנים להנפקת סקר סיכונים עבור בית העסק שלכם.

כמה עולה סקר סיכונים?

סקר סיכונים הינו סקר חשוב ומציל חיים ולכן על ממונה הבטיחות המוסמך ישנה אחריות גדולה ביותר. עליו לחשב את הסיכונים, להיות ערני לכל הדרישות הקבועות בחוק, להכיר את כל התקנות והפקודות הרבות בנושא, לאבחן את הסיכונים הנובעים מחומרים שונים או ממצבים אחרים המתקיימים בעסק על בסיס יום יומי ועל כל הנתונים הללו עליו למצוא את הפתרונות היעילים ביותר על מנת לצמצם את הסיכונים לרמה הנמוכה ביותר (לפחות לרמה הקבילה על פי הרשויות השונות).

הצעת המחיר עבור הכנת סקר סיכונים הינה מורכבת ממספר פרמטרים שונים ולכן לא ניתן להציע שירות זה במחיר אחיד לכל מבקש. המחיר משתנה בהתאם לגודל המפעל או בית העסק, מורכבות המערכות, ממספר החומרים המסוכנים הנמצאים במקום הן בשימוש והן באחסנה, כמות אנשי הצוות העובדים במקום ואופי עבודתם, כמות המבקרים ועוד.

מומלץ לערוך סקר שוק לפני שסוגרים עם אדם או חברה להכנת סקר סיכונים. בסקר שוק שתערכו, חשוב לוודא כי כל הפרמטרים הנדרשים עבורכם בהגשת הסקר לאישור הרשויות השונות כלולים במחיר ואינם למעשה תוספות שונות שיהיה עליכם לשלם ביוקר בהמשך.  לפני שתבחרו בהצעת המחיר הזולה ביותר שתקבלו תשוו גם את המחירים המרכיבים את ההצעה וגם את תוכן הסעיפים השונים. לאחר השוואה איכותית וכמותית תוכלו לבחור את החברה שתערוך עוברכם את סקר הסיכונים בצורה המשתלמת ביותר עבורכם.

מתי נכון להזמין סקר סיכונים?

מומלץ להזמין סקר סיכונים עוד בשלב הראשון בו מתכננים את המבנה לבית עסק חדש. ישנן השפעות רבות שיש לקחת בחשבון בעת תכנון מבנה העוסק בחומרים מסוכנים כמו מעבדות למשל או מפעלים העובדים עם חומרים כבדים ומסוכנים בצורה אחרת כמו מפעל ברזל. בשני המקרים הללו, מקומות העבודה מסכנים את העובדים והמבקרים באזור ויחד עם זאת עם תכנון וסקר סיכונים מפורט ניתן למזער את הסיכונים עוד בשלבים הראשונים של תכנון העסק. תכנון מוקדם הכולל שכלול כל הסיכונים האפשריים למקום, ניתן לחסוך כסף רב, שינויים בתכניות שעלולים להיות כתנאי לאישור הרשויות השונות ולשמירה על חיי אדם.

במבנים קיימים ישנה דרישה לבחון אחת לתקופה את הסיכונים הקיימים במקום, ולכן גם אם בית העסק פועל כבר תקופה, עדיין ניתן למזער את הסיכונים בו על ידי הנפקת סקר סיכונים ומציאת פתרונות לתרחישים שעלולים להוות סכנת בריאות ואף סכנת חיים לעובדים והאורחים בו. מה גם אחת למספר שנים (לרוב מקובל אחת ל 5 שנים) הרשויות המקומיות דורשות הנפקת סקר סיכונים מחדש.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מכינים סקר סיכונים ללקוחותינו השונים ברחבי הארץ ומלווים אותם לאורך התהליך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים לסקר סיכונים בהתאם לעסק שלכם שיעמדו בכל דרישות החוק.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram