לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

מהנדס אינסטלציה ותכנון פרויקט בניה

אחת המערכות החשובות והמשמעותיות ביותר במבנה זו מערכת האינסטלציה. הקונוטציה העולה כששומעים את הביטוי “מערכת אינסטלציה” היא זרימת המים בברזים, במקלחת ובשירותים. אך למעשה מערכות אינסטלציה הן הרבה יותר מורכבות ממה שרבים חושבים ויתרה מזאת ביצוע לקוי ו/או שימוש בחומרים לא מתאימים יכולים לגרום לנזקים חמורים ביותר במבנה. לכן בתחילת תכנונו של פרויקט בניה חדש או התייעצות לקראת שיפוץ במבנה קיים, חשוב לפנות לאנשי מקצוע איכותיים ומנוסים ובדגש על מהנדס אינסטלציה מקצועי ובעל וותק.

מהנדס אינסטלציה ותכנון פרויקט בניה

כמעט כולם יודעים מהי רטיבות בקיר או הצפה שקרתה בסביבת הבית, אלו למעשה תרחישים שאף אחד לא רוצה שיקרו לו, לא בתוך הבית וגם לא בגינה או בחצר הבית. המים עלולים להיות גורם מזיק אכזרי למבנה והתיקון במקרים אלו יכול להיות מאוד יקר ולכן לפני שמתחילים את עבודות השיפוץ במבנה או את התכנון במבנה חשוב לפנות למהנדס אינסטלציה מקצועי שיבצע עבורכם את התכנון הכולל מערכות רבות ברחבי הבית וסביבתו.

כמו שהזכרנו קודם לכן, המילה אינסטלציה מתחברת אלינו כמעט באופן ישיר עם הכלים הסניטרים, הכיור, האסלה והמקלחת. האם חשבתם שכאשר מתכננים במבנה את מערכת מיזוג האוויר בבית צריך לקחת בחשבון גם את הניקוזים של המזגנים השונים? אז נכון שצריך לפנות ליועץ מיזוג אוויר שיחשב עבורכם את גודל המזגן שצריך לקנות כדי שמזגן יהיה יעיל וגם איזו מערכת מיזוג אתם רוצים? מולטי אינוורטר או יחידות עיליות נפרדות, או שבכלל אתם רוצים מזגן מיני מרכזי כולל דימרים שיפזר בחוכמה את האוויר בין החדרים השונים? לכל אחת מבין ההחלטות שתקבלו, ישנה השפעה ישירה עבור מהנדס אינסטלציה שצריך לתכנן עבורכם את נקודות הניקוז ובהתאם למערכת שבחרתם. זו למשל הייתה רק דוגמה אחת מיני רבות לאחריותו של מהנדס אינסטלציה.

במקרים רבים ישנה התמקדות בתוך המבנה ובתכנון מערכות האינסטלציה בתוכו שמשאירים כמעט לסוף את התכנון החיצוני של מערכות האינסטלציה. זו בהחלט טעות נפוצה שעלולה להוביל לעיכובים בקבלת טופס 4 ולכן נשים על כך דגש עכשיו. התכנון במגרש מחוץ לקירות המבנה הינה חשובה והכרחית לא פחות. למשל תכנון מערך מי נגר במגרש, שינוי פני השטח כדי לעמוד בדרישות לפינוי מי נגר, חישוב כמויות המים ופינויים על פי התקנים ובהתאם לדרישות הבניה הירוקה ובהתאם להנחיות החשובות והברורות של המשרד לאיכות הסביבה והרשויות המקומיות וכן הלאה. את כל אלו חשוב לקחת בחשבון עוד בשלבי התכנון ואפילו בהגשת הבקשה להיתר הבניה על מנת שבמהלך הפרויקט ניתן יהיה לבצע חלק מההכנות על פי שלבי הבנייה וכדי להוזיל בעלויות בסיומו של הפרויקט. זכרו, קבלתו של ההיתר הינה מחייבת לביצוע ולכן מהנדס אינסטלציה מקצועי ובעל ידע נרחב וחשיבה יצירתית יציע פתרונות איכותיים שישתלמו לבעל הנכס וזה כולו הרווח שלכם.

מהנדס אינסטלציה לפרויקט שלכם

דרך ארץ הנדסה הינה חברה בעלת וותק ועם אנשי הצוות המקצועיים ביותר בתחום. אם גם אתם חושבים על פרויקט בניה חדש, אם אתם שוקלים להתחיל שיפוץ אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. מהנדס אינסטלציה, אדריכלים, יועץ מיזוג אוויר ועוד מהנדסים רבים אחרים, יחד נשמח לתכנן את הפרויקט שלכם תחת קורת גג אחת.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram