לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח חניה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח חניה

בשנים האחרונות בכל פרויקט בנייה חדש או בתוספות בנייה מסוימות נדרש בעל הנכס להגיש בין היתר גם נספח חניה לעירייה לצורך קבלת היתר בנייה. הנספח מאפשר לרשות המקומית לבחון את הפתרונות המוצעים בפרויקט לשם חניית הרכבים הצפויים להגיע למבנה. בעבר, לא היה צורך בנספח זה על כל מבנה אלא רק במקרים של מבני ציבור, מסחר ובנייני מגורים. היום עם העלייה בכמות הרכבים בכל בית אב, היום נדרש כחלק בלתי נפרד מהיתר הבניה להציג את הפתרונות המוצעים לחנייה בין אם חנייה בקומות, נגישות לחניית נכים וכן הלאה בהתאם לסוג המבנה המתוכנן על מנת לקבל אישור להתחיל בעבודות הנייה.

פתרונות חניה שונים

עם ריבוי הבנייה בישראל, ריבוי כלי הרכב שעולים לכבישים ישנה חובה למצוא פתרונות חנייה לכלי הרכב הללו. אך מה עושים כשהשטח מצטמצם, הכבישים והמדרכות מתרחבים ומקומות החנייה נעלמים? בדיוק זו הסיבה בגינה הרשויות המקומיות דורשות להציג נספח חניה מסודר עוד לפני שאישרו את התכנית כולה לביצוע. בתיק המידע של השטח ובתכנון המוצע הרשות דורשת תכנון של חניות בהתכם לכמות המשתמשים ועל פי החישובים שלה. כך שעל המתכנן, היזם והמהנדס למצוא את הפתרונות המתאימים ביותר על מנת לעמוד בדרישות של העירייה. בין אם מדובר בחניות מקורות, פתוחות או חניות חשמליות בקומות צריך להציג את כל הנתונים לעירייה כדי שהם יבחנו את התכנון.

הגשת נספח חניה

כדי לעמוד בדרישות המחמירות של העירייה ולעבור את הוועדה לקבלת היתר בניה חשוב לפנות לחברה מקצועית ואמינה שמספקת פתרונות יצירתיים ומחושבים היטב על מנת להתחיל בעבודות הבנייה בהקדם האפשרי. דרך ארץ הנדסה מספקת שירי הנדסה מתקדמים ומעניקה ללקוחותיה פתרונות חניה משתלמים ואיכותיים בהתאם לתקנים המחמירים.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

נספח חניה – שאלות ותשובות

מהו נספח חניה?

בין אם אתם רכשתם שטח ואתם רוצים לבנות על גבי השטח בית פרטי ובין אם אתם חברת בנייה שבונה בניינים גדולים כחלק בלתי נפרד מקבלת היתר בניה הוא הגשת נספח חניה. היום עם הביקוש ההולך וגדל למקומות חנייה בשל גידול מספרי הרכבים על הכביש צריך למצוא פתרו לכל אלו על מנת שנוכל להמשיך בחיים נורמאליים. בעבר המצב היה פשוט הרבה יותר, במרבית המקרים לא היו העיריות מבקשות איזה פתרון חנייה וזה היה כבונוס בדירות יוקרה, בנייני יוקרה ולמעשה פריווילגיה לבעלי נכסים יוקרתיים או מבנים בעלי אכלוס רב ממדים.

היום, היות ופתרונות החנייה הם חלק בלתי נפרד מבקשת היתר בניה על מתכננים, מהנדסים וחברות בנייה נדרשים להציג את פתרונות החניה עבור הפרויקט המתוכנן עוד לפני אישורו בוועדה. אם בעבר החניה על הרחוב הייתה הפתרון הכמעט בלעדי, היום אין כמעט אפשרויות שכאלו והעיריות דורשות בתוקף תכנון מקסימלי למקומות החניה בפרויקט.

תכנון חניות במבנה לא תמיד מאפשרת את הפתרונות הקונבנציונליים ועל יועץ תנועה למצוא פתרונות יצירתיים תוך כדי עמידה בציפיות הלקוח בעלויות הנגזרות מכך. יועץ מקצועי ייקח בחשבון את האפשרויות שעומדות לפניו, יחשב את תנאי השטח, וינסה ככל הניתן להציע פתרונות משתלמים ללקוחותיו על מנת שלא יצאו בעלויות כבדות במיוחד.

מתי צריך להזמין נספח חניה?

נספח חניה נדרש בפרויקטים שונים ברחבי הארץ אך לא נדרש בהכרח לכל שיפוץ שאתם עושים. למשל אם אתם מרחיבים את ביתכם, מוסיפים עוד חדר או למשל מגדילים את הסלון, העירייה לא תדרוש מכם תוספת של חניה או לחילופין למצוא בשטח החצר מקום חנייה לרכבכם. אך במקרה ובו יש לכם אישור לבנית יחידת מגורים נוספת בחצר שלכם, אזי העירייה תדרוש מכם להציע גם מקום לרכב שישרת את האנשים שיגורו ביחידה הזו.

במקרה של בתים פרטיים העירייה תיבחן כל מקרה לגופו ותחליט באם ישנה דרישה לחנייה או לא ובמידה וכן, כמה חניות על בעלי הנכס להציב בשטח. במקרים של תמ"א 38 למשל כאשר הקבלן מקבל את הזכות לשפץ בניין, לחזק את יסודותיו ועל כך הוא גם רשאי לבנות מספר יחידות דיור נוספות יהי עליו בהכרח למצוא פתרונות חנייה ראויים ונגישים לדיירים הוותיקים וגם לאלו שיצטרפו לבניין בתום הפרויקט. במצבים כאלו לא פעם נדרש היועץ למצוא פתרונות יצירתיים כמו חנייה בקומות או שינוי מתווה התנועה בשטח הקיים על מנת למצוא מקום גדול מספיק לתוספת החניות הנדרשות בבניין.

כדי להגיע לידי פתרון אופטימלי ולא להתחייב לחניות מורכבות מאוד שהמערכות שלהן יקרות מאוד רצוי לפנות יועץ תנועה עוד בשלבי התכנון הראשונים להגשת היתר בנייה וזאת על מנת שהתכנון יהיה משולב יחד עם תכנונו של האדריכל וכך תוכלו לחסוך בעלויות גבוהות למדי.

כמה משלמים על נספח חניה?

תכנון חניות הוא אינו נושא פשוט שאפשר להקל בו ראש. על היועץ להיות מנוסה ומקצועי על מנת שאתם תקבלו את הפתרונות הטובים ביותר לפרויקט שלכם. רצוי לפנות לחברת הנדסה איכותית ואמינה שמעניקה ללקוחותיה שירותי הנדסה נרחבים כך תוכלו לקבל שירותים רבים תחת קורת גג אחת.

אם התחלתם את תהליך בקשת היתר הבנייה מהעירייה ואינכם מלווים ביועץ תנועה מקצועי, מומלץ לפנות לאחד בהקדם האפשרי על מנת שהתכנון יבוצע על הצד הטוב ביותר. בקשו הצעות מחיר מיועצים שונים על מנת שתוכלו לעשות השוואת מחירים ביניהם. יועצי התנועה מחשבים את הצעותיהם בהתאם לגודל הפרויקט, מספר החניות שיש לתכנן, דרכי הגישה למתחם החניה, מורכבות המערכות חניה אם משתמשים בחניות לגובה ועוד פרמטרים שונים נוספים.

בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא מהנדסים ויועצים מקצועיים מהשורה הראשונה שילוו את הפרויקט שלכם לכל הדרך תחת קורת גג אחת. מחפשים יועץ תנועה מוסמך ואמין? אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מה עליכם להכין לקראת נספח חניה?

ישנם לא מעט מסמכים שרצוי שיהיה לכם לפני שאתם פונים ליועצים שונים לפרויקט שלכם. ראשית השיגו את תיק המידע מהעירייה, זה המסמך החשוב ביותר על מנת להבין מה הם הדרישות של הרשות, מה הם הנתונים שאיתם אתם יכולים לבנות, מהם הזכויות שלכם לבנייה על השטח וכמובן מה הם החובות שלכם כדי לעמוד על פי דין בבניית הפרויקט שלכם. בתיק המידע מנוקז כל המידע שאתם צריכים לקראת הפרויקט שלכם. אם כבר יש לכם את כל המידע הזה, מעולה! אפשר לצאת לדרך.

כאשר אתם בוחנים מי הם היועצים והמהנדסים שילוו אתכם לאורך הפרויקט חשוב למצוא בו בזמן גם יועץ תנועה שילווה אתכם בתכנון החניות והפיתוח מסביב לבניין. שני אלו שזורים זה בזה ולכן תכנון פיתוח השטח ותכנון החניות משולבים בהרבה מקרים.

צרו קשר עוד היום עם דרך ארץ הנדסה ואנחנו נשמח לספק לכם את כל השירותים שאתם צריכים כדי לקדם את הפרויקט שלבם בתכנון חניות ודרכי הגישה אליו. אם אתם רק מתחילים את הפרויקט וצריכים יועצים נוספים שילוו את הפרויקט שלכם, אצלנו תמצאו את המהנדסים המנוסים והמקצועיים ביותר שיתכננו עבורכם וילוו אתכם לאורך כל הדרך תחת קורת גג אחת. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram