לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח תנועה וחניה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח תנועה וחניה

ישנם פרויקטים שמחויבים על ידי הרשויות להגיש נספח תנועה וחניה. הנספח מאפשר לרשות המאשרת לבחון את התנאים המוצעים בדרכים השונות המתוכננות בסביבת הפרויקט החדש כי יעניקו מסלולים ונתיבים טובים ובטוחים לשימוש עתידי. כאשר מגישים את הנספח לרשות המקומית, צריך לאשרה מול גורמים שונים על מנת לקבל היתר בניה, לעמוד בכל הדרישות והתקנים בבנייה בשטח ובסופו של תהליך לקבל טופס 4 שהוא למעשה אישור אכלוס. באופן עקרוני לא כל פרויקט בנייה מחויב בגשת נספח תנועה וחניה אך אלו הנדרשים בכך צריכים להראות את הפתרונות המוצעים בצורה מסודרת הכוללת תרשימים, מדידות ותכניות על פי קנ"מ נדרש.

פתרונות תנועה וחניה לפרויקט

הפתרונות המוצעים בפרויקט צריכים להתבצע על ידי מהנדס תנועה מוסמך ומנוסה. בסיועו של המהנדס אתם תקבלו תכנון אופטימלי לפרויקט שיאפשר לדיירים בעתיד שימוש נוח ובטוח. ישנם לא מעט משתנים בדרך שעליו לקחת בחשבון כמו האטת התנועה במקומות מסוימים כמו תכנון כיכרות, רמזורים במקרה הצורך, מסלולים למשתמשים שונים בדרך כמו רכבים, הולכי רגל או אופניים וגם בנושא החניה עליו להכיר את כל השיטות והדרכים החדשניות ביותר על מנת לאפשר הצעת פתרונות יצירתיים שאפשרו מחד שימוש יעיל לדיירים ומאידך לתקציב ראוי ולא מופרז ליזם. המהנדס צריך לבצע את תכנונו בהתאם לדרישות שהעירייה מציבה בפני היזם ולפי גודל השטח לטיפול שהיא הגדירה מראש.

הגשת נספח תנועה וחניה

הנספח הינו חלק בלתי נפרד מבקשת היתר הבניה ועל כן חשוב לפנות למהנדס תנועה בהקדם האפשרי על מנת שהוא יוכל להציע את הפתרונות היעילים ביותר עם תכנון ראשוני שקרוב ככל הניתן לתכניות הביצוע העתידיות. תכנון טוב מלכתחילה מאפשר לפרויקט להתקדם ללא מפריע. . דרך ארץ הנדסה הינה חברת הנדסה מוכרת וידועה בקרב עיריות רבות ברחבי הארץ כחברה מקצועית ואיכותית, אם גם אתם צריכים להגיש נספח תנועה וחניה אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

נספח תנועה וחניה – שאלות ותשובות

מהו נספח תנועה וחניה?

כל פרויקט בנייה לפני שאנחנו מתחילים את עבודות החפירה או הבנייה עלינו לקבל את אישורה של העירייה המקומית באישור היתר בניה. כדי לקבל את היתר הבניה לפרויקט בניה עלינו להגיש לרשויות המקומיות השונות הרבה מאוד מסמכים, תכניות, אישורים, דו"חות ועוד. כל פרויקט נדרש בהצגת טפסים שונים משכנו וזאת בהתאם לשימוש המבנה, דרישות התב"ע, תקנים וחוקים, גודל המבנה ועוד גורמים רבים אחרים. ישנם פרויקטים הנדרשים להגיש לעירייה נספח חניה בלבד, ישנם הנדרשים לנספח תנועה בלבד וישנם פרויקטים שנדרשים להעביר לרשות נספח המכיל את שני הנושאים הללו על מנת לקבל היתר בניה.

נספח תנועה וחניה מראה לרשות את התכנון המוצע כפתרון שניתן ליישם בשטח בהתאם לדרישות, החוקים וכמות המשתמשים הצפויים להשתמש במבנה, לתכנן מספר חניות בהתאם לדרישות ודרכי הגעה אליה וממנה כדי לאפשר תנועה זורמת ובטוחה. על מנת לקבל היתר בניה והתכנון יוכל להמשיך להתקדם וכך אתם תוכלו להתחיל בעבודות הבניה בהקדם, חשוב לפנות ליועץ תנועה מוסמך ומנוסה שיביא לידי ביטוי בין אם בתכניות ושרטוטים ובין אם בדו"ח טקסט מפורט את האפשרויות ליישום הכבישים והדרכים באזור הפרויקט ובנוסף, מתן פתרונות חניה במבנה המתוכנן.

מתי צריך להזמין נספח תנועה וחניה?

כפי שציינו קודם לכן, נספח תנועה וחניה הינו אחד מיני מסמכים רבים הנדרשים להציג בפני הרשויות כדי לקבל היתר בניה. לכן חשוב לפנות ליועץ תנועה מוסמך עוד בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט וזאת על מנת שתכנון הדרכים ותכנון החניות לא יפגעו בתכנונו של האדריכל, של יועץ הפיתוח, קווי המים והניקוז ולמעשה שכל היועצים יוכלו לגבש את רעיונותיהם והפתרונות שהם מציעים ללא להפריע לאחר.

בתכנון תנועה וחניות למשל יש צורך לתכנן גם את הניקוז לדרכים הללו ולכן מהנדס התנועה ויועץ הניקוז צריכים להיות בסנכרון אחד עם השני על מנת לא לגרום לתקלות אחד לשני. לכן, מומלץ לפנות ליועץ תנועה בהקדם האפשרי כבר שמתחילים לסגור עם יועצים אחרים לפרויקט.

במידה והתחלתם בתכנון הפרויקט וטרם בחרתם יועץ תנועה מוסמך שילווה את הפרויקט רצוי לעשות זאת בהקדם האפשרי. דרך ארץ הנדסה בעלת וותק וניסיון רב בהגשת פתרונות הנדסיים ללקוחותיה הרבים ברחבי הארץ. אם גם אתם נדרשתם להגיש נספח תנועה וחניה, אצלנו תמצאו את מיטב מהנדסי התנועה המעניקים פתרונות יעילים בעיריות ורשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ.

כמה משלמים על נספח תנועה וחניה?

מהנדס תנועה מוסמך ומנוסה יתמחר את עבודתו על פי מפר קריטריונים שירכיבו כולם יחד את הצעת המחיר שיהיה עליכם לשלם לו עבור הפרויקט שלכם. ראשית גודל הפרויקט והיקף התכנון הם קריטריונים משמעותיים בהצעת המחיר. פרויקטים גדולים יעלו יותר מפרויקטים קטנים כמעט באופן גורף. שנית, מורכבות הפרויקט הינו פרמטר נוסף שהוא חשוב במיוחד כדי לעמוד את מחיר השירות. במקרים של תכנון חניות בקומות, מציאת פתרונות יצירתיים לפרויקטים מורכבים בעלי תנאי שטח מוגבלים על המהנדס לחשב ולמצוא פתרונות יצירתיים מהרגיל על מנת להציע אפשרויות שיאושרו בעירייה ולא להיכנס למשא ומתן מולם שעלול לעכב את קבלת היתר הבניה.

לפני שאתם סוגרים חוזה עם יועץ תנועה, וודאו כי היועץ הינו מהנדס מוסמך ומנוסה שבקיא בכל האפשרויות החדשות והמתקדמות ביותר לתכנון דרכים, כבישים וכד' ובמציאת פתרונות חניה שונות שיתאימו לפרויקט שלכם. ניסיונו של היועץ עלול להשפיע על המחיר אך יחד עם זאת עם ניסיונו אתם מקבלים פתרונות איכותיים שככל הנראה יאושרו על ידי הוועדה במהרה.

כאשר אתם מבקשים הצעות מחיר ממהנדסים שונים לצורך השוואת המחירים ביניהם, חשוב לבקש מהמהנדס הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל הפרמטרים שאתם מקבלים. אם ההצעה כוללת תכניות, שרטוטים, הגשת הנספח לעירייה, הדפסות וכן הלאה כדאי שיופיע בהצעת המחיר על מנת שתוכלו לקבל תמונה בהירה וברורה ככל הניתן עוד לפני חתימה על הסכם.

מה עליכם להכין לקראת נספח תנועה וחניה?

לא כל פרויקט בנייה נדרש בנספח תנועה וחניה, ישנם פרויקטים שמקבלים היתר בניה ללא הנספח כלל. ראשית עליכם לוודא ברשימה שתקבלו מהעירייה האם עליכם להציג בין כל התכניות והמסמכים הנדרשים גם נספח תנועה וחניה.

כמובן שיועץ תנועה מקצועי יודיע על כל ההכנות שעליכם לעשות עוד לפני שהוא מתחיל לעבוד על הפרויקט שלכם אך כדי לבקש הצעת מחיר יהיה עליכם להגיש ליועץ תכנית רעיונית ומדידה. רצוי שהמדידה תהיה עדכנית ככל הניתן מכיוון שהעירייה עלולה לבקש תכנית מדידה מעודכנת כדי לאשר את התכנון.

בנוסף, רצוי להפגיש בין המתכננים בפרויקט על מנת שיוכלו להתאים כל אחד את המערכות שלו לתחומים שונים בפרויקט. למשל, תכנון התנועה והחניה בפרויקט עלולה להשפיע על תכנון הניקוזים בשטח, על תכנית הפיתוח של החצר, על צנרות המים המספקים מים למבנה או תכנון הביוב בפרויקט לכול אחד בנפרד תחום משלו אך כולם יחד מרכיבים כמו פאזל את הפרויקט כולו. כדי שתכנונו של האחד לא ייפגע באחר חשוב להיעזר ביועצים מקצועיים מההתחלה.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram