לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

אישור משרד
 הבריאות

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אישור משרד הבריאות

כדי לקבל רישיון עסק מזון או רישיון יצרן משרד הבריאות יש להציג לרשויות לא מעט טפסים, אישורים, תכניות, הוכחות שמגבות את כל התכנון כמו דו"חות וסקרים שונים ועוד ניירת רבה נוספת. כל אלו מתנהלים מול רשויות שונות וההתנהלות מולם איך לומר בלשון המעטה? לא תמיד עוברת בצורה חלקה ומהירה. כדי לעבור את כל הבירוקרטיה שעומדת לפניכם מומלץ להיעזר בחברה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם לאורך התהליך על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים לעסק שלכם וכדי שאתם תוכלו להתחיל לעשות כסף.

מרישיון עסק מזון ועד רישיון יצרן

משרד הבריאות מציג רשימה ארוכה מאוד לעסקים שנדרשים באישור יצרן משרד הבריאות על מנת שהעסק יעבוד בצורה חוקית ועם רישיון משרד הבריאות. ממסעדות, קיוסקים, מחלבות, מחסני מזון ועוד רבים אחרים ועד יצרנים מתחומים שונים אחרים כמו מפעלי ייצור תמרוקים, יבואני תמרוקים, תרופות, מוצרים הומאופתיים ועוד. בכל אחד מהתחומים הללו, משרד הבריאות דורש מספר רק של בדיקות, אישורים והוכחות שעל בעל העסק להציג בפני המשרד ורק אם יאושרו כל המסמכים והתכניות נציג משרד הבריאות יאשר את הניירת ויינתן האישור ממשרד הבריאות.

לעבור את הבירוקרטיה בקלות

תכנון, בנייה וקבלת רישיון לעסק זה לא פשוט וכדי לעמוד בכל הדרישות שהמשרדים השונים מציבים לפנינו עלינו להיות מוכנים עם כל האישורים, התכניות, המסמכים והדו"חות שעלינו להעביר להן כדי לקבל את רישיון יצרן משרד הבריאות או רישיון עסק מזון בהתאם לעסק שלכם. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מובילים עסקים רבים לקבלת הרישיונות הנדרשים להם כדי להריץ את העסק שלהם בהצלחה עם כל האישורים הנדרשים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – אישור משרד הבריאות

מהו אישור משרד הבריאות?

הרשויות השונות מציבות בפני יזמים ובעלי עסקים מכשולים לא מעטים בדרך לקבלת רישיון עסק בכלל ולקבלת רישיון עסק מזון בפרט. אך לא רק לאלו הרשויות מקשות את התהליך אלא גם למפעלים ויצרנים הנדרשים באישור יצרן משרד הבריאות בתחומים שונים מתחום הקוסמטיקה ועד ענף התרופות כשבניהם עוד תחומים ועסקים רבים אחרים.

אישור משרד הבריאות הוא למעשה תעודה ה מאשרת כי המפעל או העסק עברו את הביקורות השונות של משרד הבריאות ולאחר שבית העסק עמד בכל הדרישות ועבר את כל הבדיקות המחמירות הוא קיבל את האישור שמוכיח כי הוא עומד בתנאים המחמירים ושמוצריו נבדקו באיכותם מבחינה בריאותית ככשירים לשימוש בישראל.

חשיבות האישור מבחינת עסקים רבים הוא תחילה לעבוד בצורה חוקית במדינת ישראל, למשל, עסקים בענף המזון אינם יכולים למכור את מוצרי המזון שלהם ללא אישור משרד הבריאות. בענף הטיפוח למשל, אם העסק מיצר תמרוק כזה או אחר ברגע שיש לו את החותמת של משרד הבריאות משמע שהוא נבדק והוא תחת השגחה ואינו מוצר שלא יודעים מהו מכיל.

אישור משרד הבריאות עובר גלגולים רבים עד שהוא ניתן לבעל העסק. השלב הראשון אפילו עוד לפני שישנו עסק בכלל, אם אתם לקראת בקשת היתר בנייה לבניית העסק שתמיד חלמתם לפתוח ואתם נדרשים לקבל את אישור משרד הבריאות כדי לקבל רישיון עסק או רישיון יצרן עליכם להתחיל את ההתנהלות הבירוקרטית מול משרד הבריאות עוד בשלבי בקשת הבקשה להיתר בנייה.

מי צריך את אישור משרד הבריאות?

היות וישנם כל כך הרבה עסקים שונים שנדרשים באישור משרד הבריאות על מנת שיוכלו לפעול על פי החוק במדינת ישראל ולהעניק לאוכלוסייה מוצרים איכותיים בעלי תווית מאשרת כי מוצריהם נבדקו ואושרו על ידי משרד הבריאות. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים:

תעשיית המזון – על כל עסק מתעשיית המזון חייב באישור משרד הבריאות על מנת לעבוד עם רישיון עסק. מסעדות, בתי קפה, קיוסקים, מעדניות, מבשלות בירה, יקבים, מחלבות, מאפיות, קונדיטוריות, קצביות לולי תרנגולים, מגדלי חקלאות מזון ועוד. בנוסף לכל אלו ישנם המפעלי המזון כמו מפעלי קמח, מחסני מזון, יצרני מזון שונים כמו מפעלי קופסאות שימורי ועד למארזים קפואים, מפעלי רטבים ועוד הרשימה ארוכה. גם אלו העוסקים בהובלת מזון נדרשים להחזיק באישור משרד הבריאות על מנת לעבוד כחוק.

רישיון יצרן – אם רשימת העסקים בתעשיית המזון הייתה ארוכה, כאן הרשימה ארוכה אף יותר ומתייחסת לענפים שונים בתעשייה. למשל: יצרני תרופות, יצרני תכשירים בריאותיים, ענף ההומאופתיה, שימוש במכשירים פולטי קרינה, פיקוח על אמבולנסים פרטיים, מוצרי תינוקות, יצרני תמרוקים ומוצרי טיפוח שונים ועוד רבים אחרים.

כדי לעמוד בכל הדרישות של משרד הבריאות עליכם להוכיח כי המבנה עומד בכל התקנים, המערכות המבנה עומדות על פי כל הדרישות, הבדיקות שבוצעו בשטח עברו את כל הסעיפים וכאשר הבודק מאשר כי כל התנאים מתקיימים על פי הנהלים יינתן אישור יצרן משרד הבריאות.

כמה עולה אישור משרד הבריאות?

אישור משרד הבריאות כולל בתוכו כל כך הרבה סעיפים ובדיקות כאשר כל מקרה נבדק לגופו וכמו כן גם הדרישות משתנות בהתאם לסוג העסק, מיקומו, גודלו ועוד. חשיבות אישור משרד הבריאות גבוה ביותר וזאת משום שהציבור יכול להיות בטוח כי המוצרים הללו נבדקו על ידי גוף אחראי ומוסמך שנתן את חתימתו כי המוצרים נבדקו והם עומדים בתנאים הבריאותיים המחמירים של משרד הבריאות.

הצעת המחיר תהיה מורכבת ממספר פרמטרים שונים ולכן לא ניתן להציע שירות במחיר גלובלי. המחיר משתנה בהתאם לסוג המפעל או בית העסק, למשל מפעל ליצור מוצרי תינוקות בעל דרישות מחמירות הרבה יותר ממפעל לתמרוקים, בנוסף יבחן לגודל המפעל או בית העסק, מורכבות המערכות הפועלות בו, כמות המוצרים הנדרשים לבדיקה גודל אזור האחסון ושיטת האחסון במפעל או בבית העסק, גודל צוות העובדים ואופי העבודה וכמו כן מורכבות המבנה ותכנונו.

מומלץ לערוך סקר שוק לפני שסוגרים עם יועץ שילווה את התהליך עבורכם. בסקר חשוב לבחון את ניסיונו של היועץ, תחום התמחותו ומומלץ לבדוק המלצות. היות וישנה אחריות מאוד גדולה על היועץ חשוב לבחור באיש מקצוע מיומן, אחראי, שמכיר את כל הנהלים והדרישות על פי משרד הבריאות.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו השונים ברחבי לאורך התהליך עד לקבלת אישור משרד הבריאות בין אם עבור רישיון עסק מזון / חידושו או לרישיון יצרן. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים בהתאם לצרכים שלכם.

מתי צריך לקבל את אישור משרד הבריאות?

רצוי לפנות ליועץ במעוד מועד על מנת ללוות את העסק שלכם בתהליך רישיון עסק מזון או רישיון יצרן. אם אתם בעלי עסק שיים ונדרשתם לחדש את רישיון העסק עליכם לפנות ליועץ מנוסה בהקדם האפשרי על מנת שאישור הרישיון החדש בעל התוקף החדש ימשיך את הרישיון הנוכחי ואתם תוכלו להמשיך לנהל את העסק ללא כל מפריע. אם אתם מתכננים בניית עסק חדש מומלץ להיעזר ביועץ מבעוד מועד עוד בשלב חיפוש השטח עליו ייבנה העסק.

תהליך קבלת רישיון מלווה בכמה שלבים כאשר הראשון הוא זיהוי המקום הטוב ביותר, לאחר מכן תכנון המבנה לקראת בקשה להיתר בנייה ואלו צריכים להיות מגובים באישורים רבים בין היתר של משרד הבריאות. לאחר שיינתן היתר הבנייה היועץ ילווה את הפרויקט לכל הדרך על מנת להתאים את התכנון לביצוע. בסופה של הבנייה יבוצעו ביקורות שיאשרו כל התכנון בוצע בהצלחה ובסופו של התהליך יינתן אישור משרד הבריאות לבית העסק.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram