לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

דו"ח מיקרו אקלים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

דו"ח מיקרו אקלים

בשנים האחרונות חשיבותה של הבנייה הירוקה תופסת תאוצה בארץ ובכלל בעולם ועל מנת לעמוד בדרישות מתווספים כל שנה חוקי בנייה שחייבים לעמוד בדרישותיהם. הרשויות דורשות יותר מסמכים, נספחים ודו"חות שיעידו על ההתחשבות הסביבתית בעת התכנון של המבנה וגם נדרש להוכיח כי ההמלצות והתכנון בוצע בשטח בעת הבנייה. דו"ח מקרו אקלים הינו מסמך המציג בפני הרשות המקומית את המצב הנתון בשטח ואת התכנון הסביבתי והשפעותיו על השטח בהתאם לבנייה המתוכננת.

פרמטרים עיקריים בנספח מיקרו אקלים

בשנת 2011 בוצע עדכון לתקן הישראלי לבנייה ירוקה ת"י 5281 הכולל הערכת תנאי מיקרו אקלים בסביבות בנויות, מה שגרם באופן ישיר להצבת קריטריונים אחידים עוד בשלב התב"ע, העיצוב האדריכלי והיתר הבנייה בקרב הרשויות השונות ברחבי הארץ. נספח מיקרו אקלים בודק שני פרמטרים עיקריים: האחד, השפעת תכנון הבנייה על אקלים הרוחות במפלס הרחוב, השני, הצללות בעקבות הבנייה המתוכננת. בשני המקרים יועץ אקלים מומחה ומנוסה יציג את ייתכנות המצבים השונים ויציג את הנתונים בליווי תרשימים.

ערכו של דו"ח תרמי

בכל שנה ישנם תקנים חדשים שנוספים לחוקי הבנייה ועדכונים לתקנים ישנים. כל העדכונים הללו וכל החידושים בתקני הבנייה הירוקה מעמידים בפני בעלי נכסים המעוניינים להתחיל בפרויקט בנייה בבלבול ובירוקרטיה לא פשוטה מול הרשויות. הכנת נספח מקרו אקלים איכותי ומקצועי על ידי יועץ בניה ירוקה מנוסה יקל עליכם את הבירוקרטיה מול הרשות המקומית.

בחירת מגיש דו"ח תרמי

אם גם אתם לפני פרויקט בנייה, אם גם אתם רוצים לעבור את הבירוקרטיה בקלות ומהירות, אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם על מנת שגם לכם יהיה דו"ח מיקרו אקלים שיאושר במהירות מול הרשויות המקומיות וגם לכם יהיה פרויקט בנייה ירוקה שיעניק לכם איכות חיים לאורך שנים.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – דו"ח מיקרו אקלים

מה זה דו"ח מיקרו אקלים?

כבר בשנת 2017 תקן הבניה הירוקה התקדם, וברוב הרשויות הגדולות והקטנות מציבים דרישות רבות על מנת לעמוד בתקן 5281 לבניה ירוקה כשלמעשה כל מבנה הכולל 6 יחידות דיור ומעלה מחויב לעמוד בהן. אך גם בעלי נכסים פרטיים המעוניינים בשיפור איכות החיים, ניצול האנרגיה הטבעית וכן הלאה, פונים ליועץ מומחה שילווה את הפרויקט שלהם על מנת שייתן להם פתרונות אקלימיים איכותיים שישפרו את איכות חייהם.

הבנייה הירוקה תופסת תאוצה הן בקרב בעלי הנכסים המעוניינים לגור בסביבה ירוקה ואקולוגית שתשפר משמעותית את איכות חייהם והן בקרב רשויות מקומיות המציבות בפני אותם בעלי נכס המעוניינים לבנות בשטח הרשות או העיר מבנה חדש חוקים ותקנות רבים. כחלק בלתי נפרד מבנייה ירוקה ואישורה מול הרשויות המקומיות יש להציג בפניהם דו"ח מקרו אקלים. זהו דו"ח המורכב משתי קטגוריות עיקריות הבודקות את השפעת בניית מבנה על האקלים שייווצר בעקבות הבנייה החדשה.

השפעת המבנה על אקלים הרוחות זו הקטגוריה הראשונה שתיבדק. למעשה המבנה חוסם ומשנה את הרוח המגיעה מכיוונים שונים ועל מנת לבדוק את ההשלכות לכך יש לפנות ליועץ מוסמך שינפיק נספח מקרו אקלים הכולל את הנתונים הנדרשים על ידי הרשויות המקומיות. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לצל שהמבנה יוצר בשעות שונות של היום ועל מנת שהבנייה תחשב לבנייה ירוקה ותקבל את האישורים הרלוונטיים יש להציג גם תרשימים ומודל תלת ממדי המלווים את הנספח מקרו אקלים.

הכנת נספח מקרו אקלים מבוצע על ידי גורם מוסמך המכיר את החוקים, את השימוש במכשור הנדרש לביצוע הבדיקות ויכולת להעביר את הדו"ח בצורה ברורה ומפורטת לרשויות על מנת לקבל את האישור הנדרש להמשך תהליך הפרויקט.

למה חשוב לבצע דו"ח מיקרו אקלים?

מבנים, בניינים ואפילו בתים פרטיים משפיעים על זכויות השמש ויוצרים שינוי במשטר הרוחות המקומי. היות והמבנים הללו משפיעים באופן ישיר על נוחות האדם ועל בריאותו יש צורך להתחשב בשינויים הנגרמים בעקבות הבנייה. במרחב העירוני הנוחות האקלימית בעלת חשיבות גדולה מאוד ובאה לידי ביטוי בשני גורמים עיקריים:

הצללות – בעקבות גובהו של המבנה נוצר מצב של הסתרת קרינת השמש על הרחוב, בעיקר בעונת החורף ישנה חשיבות רבה לצל הנגרם על ידי המבנה על הרחוב. מה גם הצל הנוצר משפיע על מבנים אחרים ברחוב ויכול להוות מחסום בפני השמש לאותם מבנים בסביבה.

רוחות – בניית מבנה בשטח פתוח משנים את משטר הרוחות במקום ועלולים ליצור מצד אחד חסימת אוויר מה שמשפיע באופן ישיר על מבנים סמוכים באוורור טבעי בעיקר בעונת הקיץ. מנגד ישנה אפשרות כי המבנה המתוכנן עלול ליצור מצב של האצת הרוח ואף להיווצרות טורבולנטיות בגובה פני הרחוב מה שגורם לשינוי טמפרטורה מקומי ותנאים בלתי סבירים ואף מסוכנים להולכי רגל.

היות והבניה הירוקה באה על מנת להעלות לתושבים באזור את איכות החיים חשוב לבחור ביועץ מוסמך ומקצועי שיוכל להציג את פני הדברים בצורה הטובה ביותר הנתמכת בתרשימים ומודלים תלת ממדיים על מנת שתוכלו לקבל את האישורים הנדרשים להמשך תהליך הבנייה.

כמה עולה דו"ח מיקרו אקלים?

אין מחיר אחיד לדו"חות מיקרו אקלים היותר והמחיר משתנה בהתאם לכמה פרמטרים שונים המרכיבים כולם יחד את הצעת המחיר הסופית. ראשית, גודל הפרויקט ומורכבותו ישפיעו על המחיר רבות. אם אתם מתכננים בית פרטי או קבלן גדול המתכנן מספר בניינים המחיר עבור זה ועבור זה שונים בהחלט.

הצעת המחיר עבור הכנת נספח מקרו אקלים תשתנה בהתאם לניסיונו של היועץ והמוניטין שלו. חשוב לפנות ליועץ אקלים איכותי ומנוסה שיבצע עבורכם את הבדיקה בצורה הטובה ביותר על מנת שאתם תוכלו לצאת לפרויקט בראש שקט ובהתאם לתקנות. בנוסף, יועץ מנוסה יביא בפניכם פתרונות שונים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים בהתאם לתכנון המוצע.

דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. מחפשים יועץ אקלים איכותי ומנוסה? אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להגיש עבורכם דו"ח מקרו אקלים מדויק ומפורט על מנת שהפרויקט שלכם יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות ונלווה אתכם לאורך הפרויקט עד לקבלת טופס 4.

מתי נכון להזמין דו"ח מיקרו אקלים?

מומלץ לפנות ליועץ אקלים בשלביו הראשונים של תכנון פרויקט בנייה עוד לפני הגשת בקשה להיתר. נספח מקרו אקלים הינו אחד הפרמטרים להגשת בקשה להיתר בניה ולכן חשוב לפנות ליועץ עוד בטרם עת. תוצאות החישובים והבדיקות שהוא יבצע עלולים להשפיע על התכנון כולו (במידה ונמצא כי המבנה המתוכנן משפיע לרעה על הסביבה). ולכן כדי לחסוך בהוצאות רבות, חוזרות ונשנות מומלץ לפנות ליועץ אקלים מוקדם ככל הניתן והוא יוכל להציע פתרונות שונים על מנת שהפרויקט שלכם יעמוד בקריטריונים הנדרשים וכך לקבל את האישורים הנדרשים.

הכנת נספח מקרו אקלים לוקח זמן וכדאי להזמין מראש יועץ שיבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר כולל בחינת מצבים שונים, בשעות שונות לאורך היום ובהתאם לעונות השנה הנדרשות על ידי הרשויות המקומיות להגיש בדו"ח. כחלק בלתי נפרד מהבדיקה, היועץ משתמש בתכנה ייחודית לצורך הערכה וחיזוי של מטרדי רוח ממבנים גבוהים ועל מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר משתמש היועץ במודל CFD המקובל בארץ ובעולם בכלל.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים לבנייה ירוקה ולהגשת דו"ח מיקרו אקלים איכותי שיאושר בהתאם לתקנות.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram