לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ נוף ופיתוח לתב"ע

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תכנית בניין עיר (תב"ע)

תכנית בניין עיר (תב"ע) מאפשרת לרשויות לבחון את המטרות בשטח המתכנן, לתכנן כראוי את פני העיר ולאפשר תכנון עתידי טוב יותר עבור הסביבה כולה. כדי להגיש לרשויות תב"ע מפורטת חשוב להיעזר ביועץ נוף ופיתוח שמתמחה בהגשת מסמכים לתב"ע. הגשת תב"ע מורכבת ממסמכים שונים המסבירים במלל את התכנית, את המטרות המתכננות בשטח המדובר ומאפשרים הסבר מפורט מאוד. בנוסף לכך, ישנם נספחים שניתן לצרף לתב"ע כמו תכניות ומודלים המאפשרים סריקה טובה יותר על התכנון וכך להציג לרשויות את תכנון לפרטיו. כחלק מתוכן התב"ע, יש לציין קווי בניין, גבולות התכנית, הסדרי תנועה, תכנון הגינות במרחב ועוד. כדי להגיש לרשויות תכנית מפורטת ומקצועית יש לפנות ליועץ נוף ופיתוח מומחה לתב"ע.

לייעוץ ללא עלות

עם יועץ נוף ופיתוח לתב”ע

חייגו עכשיו

053-606-6000
תפקידו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע

תפקידו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע חשוב ביותר! היות והתכנית כוללת רבדים רבים ושונים, מפרטים, נספחים ומסמכים שונים המאפשרים לרשויות הממשלתיות או הרשויות העירוניות להחליט על ייעוד השטח המדובר ואישור ביצוע התכנון. למעשה מגיש התב"ע מתחיל עם מדידת השטח ע"י מודד מוסמך ובהצגת המבנים הסמוכים והקיימים על השטח. ציון של ייעוד השטח ותכנון ראוי בהתאם לתקנון וההגדרות של השטח. התיאור משלב גם הסבר מילולי מפורט וגם נספחים המאפשרים את הצגת התכנון על ידי ממדים נוספים כמו תכניות ומודלים. את כל התחקיר, התכניות והנספחים מגישים לרשויות בהן דנים בוועדה על התכנון בין אם בהתאם להגדרת התב"ע ובין אם לשינוי התב"ע.

תפקידו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע

כאשר מתכננים לבנות כל סוג של מבנה בין אם מדובר בבניין מגורים, בית פרטי או מרכז מסחרי יש לפנות ראשית לוועדה לתכנון ובנייה ולבדוק את התב"ע הקיימת של אותה חלקה. במידה והתנאים המותנים בתב"ע מתאימים לתכנון המבנה אפשר להתקדם לשלב הבא, במידה והם אינם תואמים לתכנון הרצוי ניתן להגיש בקשה לשינוי תב"ע. לא יודעים היכן להתחיל? אנחנו בדרך ארץ הנדסה נשמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך עם שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – יועץ נוף ופיתוח לתב"ע

מה תפקידו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע?

תפקידו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע הוא להגיש את כל המרכיבים של התב"ע לוועדה העירונית או הממשלתית. אך לפני הגשת הבקשה לוועדה עליו לאסוף את כל המידע הקיים על השטח ולבחון כי התכנון על המגרש או החלקה תואמים לדרישות התב"ע הקיימת. תב"ע (תכנית בניין עיר) זהו למעשה מסמך חוקי אשר נועד להגדיר ולהסדיר בצורה מפורטת את השימוש והייעוד של הקרקע וכולל גם הגדרות התכנון בפועל וגם תכנון כלכלי ותרבותי - חברתי.

ישנם מקרים בהם התב"ע אינה תואמת לתכנון הרצוי ולכן על מגיש הבקשה או עורך הבקשה להגיש לוועדה שינוי בתב"ע. הוועדה תדון על ההשלכות השונות ואם ייוצגו לה מספיק סיבות בהן הנושא מתאים עבורה יוחלט בסופו של תהליך לאשר את השינוי לתב"ע. במקרים אלו רצוי לפנות ליועץ נוף ופיתוח לתב"ע מנוסה ומומחה לעניין על מנת שהבירוקרטיה בשינוי התב"ע תעבור בצורה פשוטה ומהירה. שנויים בתב"ע יכולים להיות מסיבות שונות, מאיחוד שני מגרשים צמודים (או יותר), שינוי ייעוד הקרקע – למשל מקרקע המיועדת לבניית מגורים לשנות אותה לבניית מסחר, הוספת שימושים למבנה המאושר בתב"ע הקיימת וכמובן גם הגדלת מספר יחידות דיור על אותה החלקה ועוד שינויים אחרים. יועץ מקצועי ומנוסה ילווה אתכם לאורך כל התהליך כך שתוכלו לעבור את הבירוקרטיה בקלות וללא עיכובים מיותרים.

מתי צריך יועץ נוף ופיתוח לתב"ע?

הפנייה ליועץ נוף ופיתוח לתב"ע צריך להתבצע עוד בשלבים הראשונים של התכנון לבנייה על השטח הקיים. לפני שבכלל מתחילים עם התכנון לקראת ההגשה להיתר בנייה יש לעשות את החקר לשטח הנידון, לאסוף מידע מהרשויות השונות על מנת לבחון אם התב"ע הקיימת היום מתאימה לדרישות בעלי הנכס שמעוניינים לבנות בשטחם.

לאחר שתקבלו את כל המידע ולאחר שבחנתם את התנאים הניתנים לבנייה על השטח, תוכלו להתחיל בשלבי התכנון לקראת היתר הבנייה. חשוב לגשת ליועץ נוף ופיתוח לתב"ע על מנת שתדעו את כל האפשרויות וההיתרים הניתנים לכם על פי התב"ע הקיימת בשטח המדובר.

במקרים בהם לא בונים מאפס אלא קיים מבנה על השטח ורוצים לבצע בו שינויים, תוספות בנייה או בניית יחידות דיור נוספות יש לגשת שוב לרשויות המקומיות על מנת לבחון את תיק התב"ע של השטח ואם ימצא כי אין אפשרות להוסיף את הבנייה הרצויה ניתן להגיש בקשה לשינוי התב"ע. הרשויות המקומיות לא מקלות ראש בנושא ועל מנת לצלוח את הבירוקרטיה מולם צריך להגיש להם מסמכים רבים, תכנון אפשרי ועוד על מנת שיוכלו לבחון את התוספות כראוי. לכן כדי לחסוך בזמן רב ועלויות רבות מומלץ לפנות ליועץ נוף ופיתוח לתב"ע בהקדם.

כמה משלמים ליועץ נוף ופיתוח לתב"ע?

מחיר עבודתו של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע שונה מפרויקט לפרויקט. ראשית היקף הפרויקט ומורכבותו, בכל פרויקט ישנם תנאי שטח שונים, גודל שונה ובמרבית המקרים ישנם התמודדויות שונות מאחד לשני כל אלו גם יחד משפיעים על הצעת המחיר. בנוסף, השלב בו הפרויקט נמצא, במרבית המקרים בהם נעזרים ביועצים מקצועיים בשלבים התחלתיים של הפרויקט ניתן לחסוך הרבה מאוד כאב ראש ובנוסף גם לחסוך לא מעט כסף היות והתהליך מתבצע על פי השלבים הנכונים כאשר כל צעד וצעד מחושבים לאורך התהליך. אם ישנם בלת"מים הן ברוב המקרים גם עולים כסף ולפעמים אפילו הרבה מאוד כסף לכן רצוי להתייעץ עם מומחים עוד בשלבי התכנון המוקדמים.

בפרויקטים בהם ישנו צורך בהגשת שינוי תב"ע העלויות משתנות בהתאם לבקשה שעולה מול הוועדה, אם מדובר בהגדלת שטח שימושי במבנה קיים או שינוי ייעוד הקרקע כולה – כמובן שהשנייה מצריכה ממגיש הבקשה לבצע הרבה מאוד פעולות עבור השינוי הזה מאשר בשינוי הראשון. לכן גודל שינוי ישפיע על הצעת המחיר של יועץ נוף ופיתוח לתב"ע ומספר שעות העבודה שעליו לערוך את הבקשה.

אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי תכנון נוף ופיתוח לתב"ע ללקוחותינו הרבים ברחבי הארץ. ממפעלים, מרכזים עסקיים שונים ועד הלקוח הפרטי. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם עם כל הפרטים על מנת שתקבלו הצעת מחיר המתאימה לצרכים של השטח שלכם. בחברתנו תוכלו ליהנות משירותיהם של יועצים ומהנדסים רבים והכל תחת קורת גג אחת, כך שאתם יכולים ליהנות משירותים רבים בחברה אחת שמרכזת עבורכם את היועצים שאתם צריכים במקום אחד.

מה צריך לבדוק לפני שסוגרים עם יועץ נוף ופיתוח לתב"ע?

יועץ נוף ופיתוח לתב"ע הינו אחד היועצים שילוו את הפרויקט שלכם לכל אורכו ובתחנות זמן שונות. בהתחלה עוד לפני שתגישו את היתר הבנייה עם בקשת תיק המידע ובחינת התב"ע הקיימת לשטח. לאחר מכן בתכנון העקרוני להיתר בנייה בו היועץ יוכל לספק לכם מידע, פתרונות ותכנון כולל לבנייה בשטח והפיתוח בו, בשלב הביצוע יוכל היועץ לספק לכם שירותי ביקורת לביצוע העבודות בשטח בהתאם לתכניות והתקנים הנדרשים בחוק ועוד.

עם פנייתכם ליועץ נוף ופיתוח תב"ע מקצועי ואמין אתם תכלו להמשיך את התהליך בראש שקט כי יש מי שיעמוד עבורכם מול כל הבירוקרטיה המתישה והמסורבלת מול הרשויות המקומיות השונות. לעיתים נדרשים שינויים בתב"ע מה שעלול להוביל לעיכובים אם לא נעזרים באנשי מקצוע איכותיים שמכירים את ההתנהלות מול גורמי הרשויות.

וודאו כי היועץ שאתם בוחרים בעל ניסיון הן לסוג הפרויקט שלכם והן מיומן במציאת פתרונות מתאימים למקרה שלכם. הכירות של היועץ עם המערכת והבירוקרטיה יכולה להניב לכם תוצאות טובות ומהירות עבור הפרויקט שלכם. בנוסף, תשאלו את היועץ אם ביצע עבודות מסוג זה כפי שאתם צריכים, אם זה לבתים פרטיים, בתי מלון, מרכזים מסחריים, שטחים חקלאיים או עיריות, רשויות מקומיות וכן הלאה, משום שניסיונו של יועץ הכרחי ביותר.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram