לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח נופי

ההתייחסות הסביבתית של נספח נוף מאפשרת לצמצם ככל הניתן בעיות סביבתיות הנובעות מהמבנה ומהפעילות השוטפת המתכוננת להתקיים בו. ההתייחסות צריכה להיות תואמת לסוג פועלו של הנכס: מפעל, מבנה מסחרי, בניין משרדים וכן הלאה. אם ייעוד המבנה לא הוחלט עדיין יהיו לכך השלכות והתאמת המבנה מבחינת התייחסות סביבתית תהיה מהמחמירות ביותר. נספח נוף מכיל בתוכו פתרונות ומענה להנחיות רבות ושונות הקשורות לסביבה מהרשויות המקומיות לפני בניית מבנה. הנספח למעשה מציג בפני הרשויות את ההשפעה של המבנה על הסביבה והשפעת הסביבה על המבנה. הרשויות המקומיות מתייחסות בחומרה למפגעים סביבתיים העלולים להיגרם לאזור תחת חסותם עקב בנייה חדשה או שינויים בבניה קיימת.

הדרישות בנספח נופי

העת בקשה להיתר בניה מהרשויות המקומיות צריך להגיש לרשויות המקומיות רשימה ארוכה של מסמכים ונספחים. אחד מהם הוא נספח נוף הכולל בתוכו תרשים סביבתי, מפת מדידה מ 6 החודשים האחרונים, סימון המבנה המבוקש, דרכים וכבישים בסמוך לשטח המיועד לבניה ועוד נתונים רבים אחרים. ישנם מצבים כי התרשימים אינם מספיקים לרשויות המקומיות ויש צורך להרחיב ולפרט יותר. בנוסף לכך יש לתאר את הפרויקט, להציג את מטרת המבנה, אלו תשתיות יעברו בו, היכן ימוקמו חניות ומה הן דרכי הגישה ועוד. הנספח צריך לכלול פתרונות לבעיות סביבתיות הצפויים להתרחש בו כמו השפעת הסביבה על המבנה או המבנה עצמו על הסביבה וגם להתייחס לנושאים סביבתיים אחרים המצריכים התחשבות סביבתית רחבה יותר.

הגשת נספח נופי

הגשת נספח נוף מתבצעת עוד בשלב בקשה להיתר בניה. תכנון יעיל ומפורט עוד בשלבים הראשונים של הגשת הבקשה יחסוך לכם זמן יקר וכסף רב. נספח נוף מכיל בתוכו אינפורמציה רבה ועל מנת שהיועץ שמכין עבורכם את הנספח ומגיש אותו לרשויות יהיה מספיק זמן לעמוד בקריטריונים השונים ולהביא לפתרונות במקרים הנדרשים בהתאם לתכנון האדריכלי מומלץ לפנות ליועץ נוף בהקדם האפשרי.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח נופי

מה זה נספח נוף?

המפגעים הסביבתיים יכולים להיות בעקבות בניית מבנים רבים ושונים ברחבי הארץ, לכן המשרד לאיכות הסביבה מפקח היום יותר מתמיד בכל הקשור לתכנון סביבתי ויישומו באזורים השונים בכל הארץ. נספח נוף נועד להבטיח כי יבוצעו כל הצעדים הנדרשים לשמירה על הסביבה מצד אחד ולמנוע תהליכים העלולים לגרום למפגע או חושפים את התושבים לסיכונים מנגד. השיקולים הסביבתיים נלקחים בחשבון עוד בשלבים הראשונים של התכנון, בתכנון להיתר בניה עוד בטרם הגשת הבקשה להיתר וגם מצד הרשויות עבור תכנון הסביבה המרחבי ולאישורי תכניות פיתוח אזוריות.

כחלק בלתי נפרד מנספח נוף נבדקים סוגי זיהום שונים, פינוי פסולת וייתכנות לזיהום בעקבותיה, שיבושים בחזית הנוף האזורי והשלכות נוספות על השטח המתוכנן וסביבתו. בכל פרויקט יש לתת התייחסות סביבתית על ידי שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיכינו חוות דעת סביבתית להיתר, ינפיקו נספח נוף מפורט ושההמלצות יעוגנו בהיתר הבניה וזאת על מנת לקבל בסופו של תהליך תעודת אכלוס או רישיון עסק.

נספח נוף מגישים יחד עם הבקשה להיתר בניה ורק עם אישורו של הנספח המצורף יהיה ניתן לקבל היתר בניה ולהתחיל בעבודות הבניה. אישורו של הנספח לא מתחיל במחלקת הנדסה של העירייה אלא עוד לפני כן יש לקבל את האישור על הנספח מהמשרד לאיכות הסביבה של מכון הרישוי העירוני ולבקש את חוות הדעת הסביבתית להיתר הבניה המבוקש. בעקבות ההמלצות של המשרד לאיכות הסביבה, יבחנו התנאים וההתניות לקבלת היתר בניה ונקיטת אמצעים למניעת מפגעים סביבתיים.

למה חשוב לבצע נספח נוף?

נספח נוף מאושר הינו אחד מסמכים החשובים ביותר המופיעים ברשימת הדרישות של הרשות המקומית לקבלת היתר בניה והתייחסות לתקנות הבניה הירוקה. הנספח כולל בתוכו נושאים רבים שיש לחשב, להציג ולתת מענה לבעיות שעלולות להופיע עם סיום בנייתו של המבנה ואפילו לאורך בנייתו. בנספח נוף יש לכלול את כל המפגעים העלולים להתרחש בסביבה עקב בנייתו של מבנה כזה או אחר וגם למבנה עצמו (כמו בנייה על קו החוף) ולמשתמשי המבנה עקב מפגעים סביבתיים.

בהתאם לסוג המבנה המבוקש הרשויות המקומיות מציבות פרמטרים ודרישות על מנת שתקינות וייתכנות המפגעים הסביבתיים יהיו תחת הגדרות החוק והתקנות ולא יחרגו מהם. כאשר כל אלו הושגו ואושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה ניתן יהיה לקבל היתר בניה ולהתחיל את הפרויקט בהתאם לדרישות החוק. נספח נוף צריך להכיל את כל הפרמטרים שנדרשו ע"י המשרד לאיכות הסביבה, לתת את הדעת בעניינם ואי התייחסות לכל הנושאים הנדרשים עלול להוביל לאי אישורו של הנספח והגשתו פעם נוספת עם כל התיקונים הנושאים הנדרשים. הרשויות המקומיות מציבות בפני מגישי בקשה להיתר בניה בירוקרטיה ארוכה ומסורבל ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם בנחת לאישורו של נספח זה.

בשנים האחרונות המשרד לאיכות הסביבה שם דגש על יותר ויותר פרמטרים הנדרשים לעמוד בידי המבקשים להתחיל בבניית מבנים חדשים ואף ישנם מקרים רבים בהם בעלי נכסים המעוניינים לבצע תוספות בנייה נדרשים בהנפקת נספח נוף. לכן, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע וותיקים בתחומם על מנת שלא תופתעו מדרישות שלא חשבתם שתידרשו להציג בפני הרשויות השונות.

מהי העלות לנספח נוף?

המחיר לנספח נוף משתנה בהתאם לגורמים רבים ושונים שיועץ נוף מחשב בהצעת המחיר שלו, בנוסף, חשוב לזכור שמומחיותו של היועץ ושנות הניסיון שלו משחקים תפקיד חשוב בהצעת המחיר וכדאי שתשימו לב לכך. ראשית, גול הפרויקט יהיה הסיבה הראשונה להצעת מחיר גבוהה או נמוכה, סביבת הפרויקט היא הסיבה השנייה למחיר גבוה או נמוך שכן פרויקט הנמצא בסביבה עמוסה בשיקולים סביבתיים או נמצא בשטח פתוח שאין השלכות רבות של מבנים אחרים מהסביבה הם פרמטר שיכול לשנות את הצעת המחיר לכאן או לכאן באופן משמעותי. עוד סיבה סעיף שעלול להשפיע משמעותית בהצעת המחיר שתקבלו זה מורכבות הפרויקט, ככל שהפרויקט שאתם מתכננים מורכב יותר כך גם הצעת המחיר תהיה גבוה יותר.

חשוב לעשות סקר שוק לפני שבוחרים ביועץ מומחה, יש בדוק את ניסיונו של היועץ ולערוך השוואות בין הצעות המחיר בהתאם לסעיפים השונים ולא לפי המחיר בתחתית העמוד. יכול להיות שתגלו כי יועץ אחד נותן לכם שירותים מקיפים יותר והשני שירותים מצומצמים יותר ולכן הצעתו של הראשון הייתה גבוהה יותר מהשני. חשוב שתבינו על מה אתם משלמים ומה אתם מקבלים בתמורה ולכן לעבור על פירוט ההצעה ולא רק על הסכום הסופי.

דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח נוף בהתאם לתקנים ודרישות הרשות האזורית שבה אתם מתכנן את הפרויקט שלכם.

מתי נכון להזמין נספח נוף?

נספח נוף זהו מסמך הכולל נתונים רבים וחישובים שעלולים לקחת זמן ולכן כדאי להזמין מראש יועץ שיבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר כולל בחינת מצבים שונים, לתת ייעוץ לאדריכל הפרויקט או יועצים שונים במידת הצורך על מנת לעמוד בכל הקריטריונים והנושאים סביבתיים הרבים שצריכים להתקיים בתכנון מבנה ובהתאם לתקנות והחוקים.

הפנייה לחברה מנוסה, וותיקה ואיכותית לפתרונות הנדסיים יכולה לחסוך לכם כסף רב וזמן יקר. אנחנו בחבר דרך ארץ הנדסה מתמחים במתן שירותים הנדסיים ללקוחות ברחבי הארץ שצריכים להתנהל מול הרשויות השונות מהנפקת נספח נוף ועד לאישורים הנדסיים אחרים נוספים. הצוות שלנו כולל אדריכלים, יועצים מקצועיים, קונסטרוקטורים, מהנדסים ועוד רבים אחרים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לתת לכם את השירות הטוב והמהיר ביותר על מנת שגם אתם תוכלו להמשיך את תהליך תכנון הפרויקט שלכם ובנייתו.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram