לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

פגיעה באיכות מי התהום

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

פגיעה באיכות מי התהום

ישנם מספר גורמים שונים לגמרי זה מזה שעלולים לגרום לפגיעה באיכות מי התהום. מי התהום משמשים את רובנו לשתייה בישראל, למעשה אם תפתחו את הברז בביתכם ככל הנראה אתם תקבלו מי תהום. לכן, פגיעה באיכות מי התהום עלולה להוביל לבעיות בריאותיות רחבות וזו סכנה ממשית. לכן ישנה חשיבות עליונה להימנע מאותם הגורמים שעלולים לגרום לפגיעה במי התהום שאת חלקם כל אחד ואחת יכולים לבצע, חלקם בידי רשויות וארגונים שונים.

גורמי פגיעה באיכות מי התהום

באופן עקרוני ניתן לחלק את הגורמים שפוגעים במי התהום לשתי קבוצות. הראשונה הם הגורמים עיליים והשנייה הם גורמים פנימיים. למה הכוונה? הגורמים העיליים הם למעשה חומרים שונים שפוגעים במי התהום לאחר שאלו חלחלו בקרקע ושקעו במי התהום. למשל ריסוס והדברה, שפכי חומרים שונים כמו דלק או פסולת ממפעלים או שפכים עירוניים. בפגיעה מהסוג השני, למעשה מדובר בשאיבת יתר של מי התהום שעלולה לגרום לפגיעה חמורה במי התהום.

מניעת פגיעה באיכות מי התהום

שאיבת מי תהום פרויקטים שונים בענף הבנייה או בכלל באתרים רבים ברחבי הארץ חשוב לבצע את הבדיקות והחישובים בצורה מדויקת וקפדנית. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליהנות משירותי הנדסה המתקדמים ביותר ואנחנו נשמח להביא לידכם את הפתרונות המתקדמים ביותר לפרויקט שלכם. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

פגיעה באיכות מי התהום – שאלות ותשובות

איך נגרמת פגיעה באיכות מי התהום?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר מקרים בהם נמצאו מקורות מי תהום מזוהמים. הנושא כנראה עולה יותר ויותר לכותרות הן משום שישנה מודעות גדולה יותר לטבע ולסביבה וגם אמצעי התקשורת שפועלים היום יותר מתמיד. אך מה גורם לאותן פגיעות באיכות מי התהום? ישנן מספר גורמים המשפיעים על איכות מי התהום שאנחנו שותים או משתמשים לצורכי חקלאות כמו השקיית ירקות ופירות או בעלי החיים במשקים חקלאיים.
פגיעה באיכות מי התהום נובעת בעיקר מזיהומים המחלחלים אל מקורות המים, בין אם מריסוסים וחומרי הדברה המשמשים לצרכים רבים ברחבי הארץ. החומרים מיושמים על פני הקרקע אך מהר מאוד הם מחלחלים אל תוכה עם הזמן הם פשוט מגיעים למי התהום הנמצאים בתחתית. סיבה נוספת היא פסולת המושלכת בקרקע, שפכים שונים ממפעלים מתחנות דלק וכן הלאה שמוצאים את דרכם בסופו של דבר במי התהום שאנחנו, רבים מאתנו שותים בכל יום. אך לא רק מחלחול מזהמים מי התהום נפגעים. גם משאיבת מי תהום רבים מידי עלולה להתרחש פגיעה במים.
כדי להימנע מפגיעה באיכות מי התהום בענף הבניה יש לבצע שאיבת מי תהום בצורה מבוקרת ואחראית. לכן חשוב לפנות ליועץ קרקע מוסמך, מקצועי ובעל וותק, כך ניתן למנוע נזקים אקולוגיים חמורים שאינם ברי פתרון בכל המקרים. אם גם אתם לפני פרויקט בנייה אנחנו בדרך ארץ מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי צריך להזמין מומחים במקרה של פגיעה באיכות מי התהום?

אם ישנו חשש לפגיעה באיכות מי התהום ישנו הצורך לפנות מידית למשרד לאיכות הסביבה על מנת שאלו יבדקו את הממצאים. אם אתם חוששים על זיהום באתרכם הפרטי, עליכם ליצור קשר גם עם יועץ הקרקע שעשה עבורכם את החישובים והבדיקות. אך הפתרון הטוב ביותר הוא להימנע מלכתחילה מגרימת פגיעה באיכות מי התהום בכל דרך אפשרית.
אם אתם לפני פרויקט בניה, ובתכניות הפרויקט ישנם קומות תת קרקעיות או תכנון מרתף או מעלית חשוב לפנות מבעוד מועד ליועץ קרקע או לחברת הנדסה מוכרת ובעלת שם וותק על מנת שילוו אתכם בתהליך. תהליך קבלת אישור לביצוע חפירות באתר בניה במקרה של בניה תת קרקעית מחייבת את בעל הנכס או היזם להציג בדיקה מקיפה באתר הכוללת דגימות מהשטח, חישובים וממצאים שונים על מנת לוודא את קיומם של מי התהום ועומקם. כך היועץ יוכל להמליץ לכם ביתר דיוק איך רצוי לבצע את השאיבה באתר ומה העלויות הכרוכות בנושא. זכרו, קל הרבה יותר למנוע פגיעה באיכות מי התהום מאשר לתקן את הנזק ולכן מומלץ לפנות ללא כל דיחוי.
אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים פתרונות הנדסה מתקדמים ומעניקים ללקוחותינו ליווי וייעוץ הנדסי משלבי התכנון המוקדמים של הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. אם גם אתם רוצים לעבור את התהליך בקלות וללא עיכובים אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. התקשרו עכשיו!

כמה עולה לתקן פגיעה באיכות מי התהום?

ישנן פגיעות באיכות מי התהום שלא ניתן כלל לתקן אפילו אם מושקעים בכך משאבים רבים והון שמן במיוחד. לכן, הדרך הזולה ביותר היא להימנע מפגיעת איכות מי התהום מלכתחילה. תכנון נכון, בדיקות מקצועיות וקפדניות וליווי של יועץ מקצועי לאורך כל הדרך יבטיחו לכם ראש שקט וביצוע עבודות בצורה איכותית ובטוחה.
לפני שאתם מזמינים שאיבת מי תהום עליכם להיעזר ביועץ קרקע מקצועי ומוסמך שיבצע בדיקות באתר שלכם. היועץ יבחן את הנתונים בשטח, יגיש למעבדה את הממצאים שהוא אסף באתר וכך הוא ירכיב דו"ח מפורט ובו כל נתוני הקרקע, מי התהום בה ודרכי פתרון כדי לאפשר בנייה באתר מתחת לפני השטח, קרי ביצוע חפירות. לאחר הבדיקות היועץ יוכל לשלול את הצורך בשאיבת מי תהום, כי אולי באתר לא קיימים מאגרי מי תהום או שהוא יכול לקבוע כי מי התהום נמוכים דיים שאין כל צורך בשאיבה.
במקרה והתגלה כי יש צורך בשאיבת מי התהום, היועץ מקצועי יציע לכם את דרך המשתלמת והטובה ביותר עבורכם ועבור הכיס שלכם לשאיבת מי התהום וזאת תוך כדי שמירה על מקור הטבע, על מי התהום.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram