לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

שאיבת מי תהום

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

שאיבת מי תהום לצורכי בנייה

בפרויקטים רבים ברחבי הארץ מתכננים קומות תת קרקעיות. בין אם לצורכי מתן פתרונות לחנייה למשתמשי המבנה העתידי להיבנות, בין אם לצורכי תפעול מערכות שונות ובין אם לצרכים אחרים כמו מחסנים או חדר כושר לדיירי המבנה ועוד. כדי לאפשר את תכנון הבנייה בעומק הקרקע ישנה חובה מצדו של היזם או בעל הנכס להציג בפני העירייה והרשויות המקומיות בדיקת קרקע המאפשרת קבלת נתונים נרחבים על מצבם של מי התהום במעמקי הקרקע. עד כמה צריך לרדת לעומקם של דברים, וליתר דיוק לעומקה של הקרקע? זאת בהתאם לאזור הגאוגרפי, לתכנון המוצע ולדרישות המקומיות. רק לאחר הגשת הבדיקה המפורטת ניתן יהיה להתחיל בשאיבת מי התהום בקרקע וזאת על מנת לאפשר את תנאי העבודה בשטח.

תכנון ותאום שאיבת מי תהום

במידה ובדיקות המעבדה והממצעים בשטח מאשרים את קיומם של מי התהום בשטח הפרויקט חשוב להתאים את תהליך שאיבת מי התהום. חשוב לזכור כי שאיבת מי התהום היא למעשה מתבצעת בתחילת הפרויקט עוד בטרם החלו החפירות באתר וזאת על מנת לאפשר עבודות בנייה בתנאים יבשים ללא חדירתם של מי התהום לפני השטח. תכנון של יועץ קרקע מוסמך ומקצועי יאפשר לכם כיזמים או בעלי נכס להיערך למצב, הוא יתאים עבורכם את שיטת השאיבה המתאימה ביותר עבור הפרויקט ותאי השטח ואתם תוכלו להיערך לעלויות הכרוכות בעניין.

שאיבת מי תהוםעם מומחים

חשוב לפנות לחברת הנדסה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם לאורך הפרויקט, גם עבור ביצוע בדיקת מי תהום לפרויקט עוד בטרם החפירות וכמובן להמשך הפרויקט כשיש את הצורך להיעזר באנשי מקצוע רבים. חברת דרך ארץ הנדסה בעלת ניסיון רב שנים בליווי יזמים ובעלי נכסים מהשלבים הראשונים כמו בשאיבת מי תהום, דרך התאמת האמצעים לביצוע העבודות, ליווי בירוקרטי וייעוץ מקצועי ועד לקבלת טופס 4. אנחנו מזמינים אתכם יצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאיבת מי תהום– שאלות ותשובות

למה צריך בשאיבת מי תהום?

ישנן סיבות רבות בגינן אנשים מזמינים שאיבת מי תהום. אך לפני שנעסוק בהן ראוי לציין כי בישראל מרבית הבתים ברחבי ארץ למעשה מקבלים את אספקת המים באמצעות שאיבת מי תהום וכך הם מגיעים לברזים במבני מגורים, בטים פרטיים ובמבנים רבים אחרים. מי התהום הם מי שתייה עבור רבים מאתנו, עבור בעלי חיים בענף החקלאות וגם להשקיית ירקות וגידולים חקלאיים אחרים. כדי להצליח לספק את מי התהום עבור כל אחד מאלו צריך לבצע שאיבת מי תהום.
ישנה סיבה נוספת ולשם כך התכנסנו כאן, באתרים שונים ברחבי הארץ צריך לבצע שאיבת מי תהום תחילה על מנת לאפשר את הגישה לאתר ולהתחיל את העבודות הנדרשות במקום. אתרי בנייה רבים בישראל מתחילים את העבודות בחפירות לעומק הקרקע על מנת לבצע את ההכנות הנדרשות כדי לאפשר את ביסוס המבנה, יציקת כלונסאות או קירות תמך עבור בניית חללים תת קרקעיים ועוד. כדי שאת העבודות הללו ניתן יהיה לבצע ללא הפרעה חשוב לרוקן את מי התהום באתר מבעוד מועד על מנת שהקרקע תתייבש לחלוטין וכך לקבלנים באתר תהיה גישה טובה ובטוחה לעבודות הבאות.
שאיבת מי התהום צריכה להיות עוד לפני שמתחילים את החפירות באתר הפרויקט ויש לדאוג להרחקת המים עד לאחר שהעבודות כולן מסתיימות באתר. התהליך מתחיל מיצירת קשר עם יועץ קרקע מקצועי ומנוסה, הגשת תכניות ראשוניות שמיועדות להיתר בניה על מנת להבין את התכנון הכללי באתר, לאחר מכן יש לבצע קידוח, ליחת דגימות ולאחר מכן להגישן למעבדה. עם קבלת התוצאות ניתן להגיש את הממצאים כולל חוות הדעת ומתן הפתרונות לרשויות המקומיות והן יעניקו לכם את האישור כדי להתחיל בעבודות החפירה באתר.

מתי צריך לעשות שאיבת מי תהום?

בקרקעות רבות ברחבי מדינת ישראל ישנה אגירת מי תהום. אותם מי התהום משמשים אותנו בחיי היום יום. בבתים רבים אנחנו מקבלים מים בברזי הבתים ממי תהום ולכן תאגידי מים ברחבי הארץ משתמים במערכות שאיבה שונות בהתאם לסוג הקרקע ולסוג השימוש על מנת לספק את המים בצורה הטובה והבריאה ביותר. גם ענף החקלאות נהנה מטכנולוגיית שאיבת מי התהום הן להשקיית ירקות וגידולים שונים במי התהום והן עבור חיות המשק בענף. אך לאלו לרוב דואגים תאגידי המים המקומיים או אלו שיש בידיהם ההסכם באזור.
הענף הבא בתור שמשתמש בשאיבת מי תהום הוא ענף הבנייה. כאן השאיבה היא למעשה פעולה הכרחית על מנת לאפשר לבצע את העבודות השונות באתר שאם היו נשארים מי התהום בקרקע לא ניתן היה לגשת לאזור על מנת לעבוד. לכן, הרבה לפני שאתם מקבלי היתר בניה עליכם להציג לרשויות המקומיות, ליועץ קרקע מוסמך את התכנון הרעיוני, הראשוני של האתר, כך ניתן יהיה לבצע את הבדיקות המתאימות לחשיפת מי תהום במידה וקיימים, להעריך את גובהם אם הם נמוכים או גבוהים (ולכך ישנה משמעות רבה לאופן ביצוע השאיבה ואם היא בכלל נדרשת לביצוע) ועוד.

כמה עולה שאיבת מי תהום?

תפקיד יועץ אינסטלציה לתב"ע בפרויקט שלכם הוא אחד התפקידים העיקריים והחשובים ביותר על מנת שאתם תכלו ליהנות ממבנה שמתוכנן היטב, בנוי תחת עין ביקורת לאורך שלבי העבודה ומלווה אתכם לאורך שלל השלבים הבירוקרטיים עד לקבלת טופס 4. לכן, הצעת המחיר של יועץ אינסטלציה לפרויקט שלכם יתומחר תחילה על מהם השירותים שאתם זקוקים להם בין אם מדובר על תכנון בלבד, האם התכנון כולל ליווי בבנייה ופיקוח וכו'.

מחיר עבור יועץ אינסטלציה לתב"ע גם משתנה בעקבות מספר פרמטרים שונים, ראשית גודל ושל המבנה ישפיע רבות על הצעת המחיר אך גם מורכבותו של המבנה תשנה את המספרים מאוד. בנוסף לכך, סוג המערכות הנדרשות לתכנון גם כן ישפיעו על הצעת המחיר, למשל מערכות מים לחימום המבנה או לקירור מערכות טכנולוגיות, תכנון מערכות מתזי כיבוי אש או מערכות השקיה במשק חקלאי כל אלו הן מערכות מורכבות שדורשות מהיועץ תכנון נוסף ועל כן הצעתו תהיה בהתאם.

מומלץ לבקש לפחות שניים או שלוש הצעות מחיר ממהנדסי אינסטלציה לתב"ע על מנת לערוך השוואת מחירים. את ההשוואה מומלץ לעשות כאשר ההצעות מפורטות וכל סעיף ברור לכם. במידה ויש לכם שאלות מומלץ לחזור אל המהנדס ולשאול את השאלות, כך אתם גם בוחנים את טיב השירות שהוא מעניק ללקוחותיו. בנוסף לכך בקשו חוות דעת מלקוחות קודמים, אין חכם כבעל ניסיון.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram