לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

זיהום מי תהום

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

זיהום מי תהום

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר מקורות המזהמים את מי התהום שאנחנו למעשה שותים בבית. ישנם דרכים שונות למנוע את הזיהום וכדי למנוע אותו חשוב לדעת מהם הגורמים שעלולים להוביל לזיהומם של מי התהום. הזיהום בעל השפעה גדולה ורחבה עבור כלל האוכלוסייה משום שבמרבית בתי האב בישראל מספקים מי תהום או מקורות מים מתוקים אחרים לברזים מהם אנחנו שותים. לכן ישנה חשיבות רבה על בריאות כולנו לשמירה ופיקוח על מי התהום בארץ.

גורמי הזיהום במי תהום

גורמי הזיהום של מי התהום מגיעים מכיוונים שונים, הן ממפעלים ובתי תעשייה שאין בקרה מספקת על השפכים שהם מייצרים, בנוסף ישנו הזיהום על פני הקרקע שמחלחל לתוך הקרקע ועם הזמן מגיע עד למי התהום שאותם אנחנו שותים וגם מיתר שאיבת מי תהום באתרי בניה או באתרים ארכאולוגיים שמצד אחד זו הדרך היחידה לעבוד באתר אך מנגד אם מבצעים את הפעולה ללא אחריות עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

מניעת זיהום מי תהום באתרי בניה

בכל אתר בניה בו נדרש לבצע חפירות בקרקע יידרש היזם או בעל הנכס להציג בדיקה מפורטת ומדויקת על נתוני הקרקע כדי שיינתן אישור לביצוע החפירות. את הבדיקה צריך לבצע יועץ קרקע מוסמך בעל ניסיון רב על מנת שיעניק לכם את הפתרון האיכותי והמשתלם ביותר עברכם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

זיהום מי תהום – שאלות ותשובות

מהם הגורמים לזיהום מי תהום?

מי התהום אמנם אינם נגלים לנגד עינינו אך הם נמצאים במקומות רבים ברחבי הארץ ולמעשה אפשר לומר שמהחרמון ועד לבאר שבע ממזרח למערב ישנם מקורות של מי תהום מתחת לרגלינו. מי התהום משמשים את רוב האוכלוסייה בישראל לשתייה ורחצה ולמעשה כל ברז בבית או בדירה זורמים בו מי תהום. הגורמים שעלולים להיות מקור זיהום למי התהום יכולים להיות רבים ומגוונים ומסיבות שונות ולכן חשוב לשמור על המקור מי השתייה שלנו על הצד הטוב ביותר.
מפעלים, תעשיות ומשקים חקלאיים יכולים להוות מקור זיהום למקורות מי התהום שלנו אך לא רק הם. גם בענף הבנייה עלולים לגרום למקרי זיהום קשים מאוד. ששאיבת מי תהום בצורה בלתי מבוקרת עלולה ליצור בולענים בקרקע וגם להביא לחוסר איזון מלחים בה. כך נוצר זיהום שלא תמיד ניתן לתקן. לכן, חשוב שגם אם אינכם מכירים את כל החוקים והתקנות אך אתם לקראת פרויקט בנייה שתכירו את הנושא מעט על מנת שלא תיקנסו על חוסר הידיעה.
כל אתר בו מתוכנן מרתף או קומה מתחת לפני שהטח, יש צורך לבצע חפירה. טרם ביצוע החפירה צריך להזמין יועץ קרקע על מנת שהוא יוכל לגשת לממצאים בשטח, לאסוף חומרים ולהגיש למעבדה לבדיקה את הנתונים באתר. כך הוא יוכל להרכיב לכם תכנית מפורטת וחסכוני של שאיבת מי תהום בשטח הפרויקט שלכם (במידה ונמצאו מי תהום בו) ישנה גם אפשרות כי לא תצטרכו בשאיבה כיוון שאין מי תהום או שהם נמוכים דיים ואינם מפריעים להתקדמות שלבי העבודה באתר.

מתי צריך להתייעץ עם יועץ קרקע על מנת שלא ייגרם זיהום במי תהום?

מומלץ לפנות ליועץ קרקע עוד בשלבים הראשונים של התכנון, אם אתם יודעים שהמבנה בפרויקט כולל קומת מרתף, אם אתם מתכננים מעלית למשל או חניון תת קרקעי אזי אתם ככל הנראה תהיו חייבים בביצוע בדיקת מי תהום באתר. על כן, חשוב לפנות ליועץ בהקדם האפשרי שכן הבדיקה לוקחת מספר חודשים ועלולה להיות דחופה ביותר עבורכם אם אתם ממשיכים בתכניות שונות כמו סידור עבודה וכן הלאה אך טרם קיבלתם את אישורן של הרשויות המקומיות לביצוע חפירות בשטח.
חשוב לקחת בחשבון כי הבדיקה עלולה לקחת לא מעט זמן ולא רק מכיוון שישנן זמני המתנה של נותני שירות שונים אלא גם אנשי מקצוע רבים שמרכיבים כולם יחד את הבדיקה כל אחד בתחומו. למשל על מנת לקחת דגימה מהקרקע ישנו צורך ליצור קשר גם עם יועץ קרקע שלוקח את הממצאים אך גם עם חברת קידוחים שיש להם את כל המכשירים הטכנולוגיים המתקדמים על מנת לבצע את הקידוח בצורה מדויקת ואחראית. לאחר מכן יש לאסוף את הדגימות ולהעבירן למעבדה מורשת והיא לרוב מלא בפניות קודמות. בנוסף לכל אלו ישנו התור שצריך להמתין במחלקת ההנדסה של העירייה ואצל גורמים נוספים אחרים בדרך. לכן מומלץ לפנות בהקדם האפשרי על מנת שלא תתעכבו לחינם.

כמה עולה ליווי של יועץ קרקע על מנת להימנע מזיהום מי תהום באתר?

השירות שיועץ קרקע מעניק ללקוחותיו משתנה בהתאם לצרכי הפרויקט לכן, מחירו ישתנה בהתאם לגודל הפרויקט ומורכבותו, במקרה של בדיקת מי תהום באתר בניה ישנה גם חשיבות למיקום הגאוגרפי שכן, ישנם מקומות על המפה שאינם נמנים עם אלו שתחתם ישנם מקורות של מי תהום ולכן מראש יועץ מקצועי ומנוסה ידע לסבר את אוזנו של הלקוח כבר בשיחה מקדימה. כמובן שכדי לקבל הצעת מחיר מסודרת ומפורטת יצטרך היועץ לקבל מספר פרטים על האתר ועל הפרויקט.
חשוב לעשות השוואת מחירים בין מספר יועצים שונים ולבקש מכל אחד מהם הצעת מחיר מפורטת. כך יהי לכם יותר קל ונוח להבין על מה אתם באמת משלמים ומה עלותו של כל שלב בתהליך. בנוסף, חשוב לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים, יועץ קרקע בבדיקת מי תהום באתרכם היא בחירה חשובה מאוד שכן מדובר בהזנקת הפתיחה בעבודות באתר ולכן כל עיכוב בשלב כל כך מוקדם זה עלול להוביל לעיכובים חמורים יותר בהמשך.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram