לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

השפלת מי תהום

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

השפלת מי תהום

בפרויקטים רבים נדרש היזם או הקבלן לבצע השפלת מי תהום על מנת לבצע את העבודות בשטח על פי התכנון. בישראל ישנם מאגרי מי תהום רבים החולשים כמעט לכל אורכה ורוחבה של המדינה, מהחרמון ועד באר שבע וממשור החוף ועד לבקעת הירדן. לכן ישנם לא מעט מקרים בהם מבצעים השפלת מי תהום באתרי בניה רבים ברחבי הארץ. השפלת מי תהום מאפשרת למעשה לווסת את גובה מי התהום על מנת שיהיה ניתן לבצע חפירות באתר וביצוע עבודות תת קרקעיות שונות. כדי לאפשר את ביצוען של העבודות השונות צריך להנמיך את מפלס המים וכאן נכנסת פעולת ההשפלה שהיא למעשה עבודות ההכנה לקראת עבודות החפירה ולאחר מכן הבניה.

דרכי השפלת מי תהום

ישנן שתי דרכים להשפלת מי תהום ובשני המקרים רצוי לבצע מספר פעולות בטרם עת על מנת לא להיכנס לעיכובים מיותרים בפרויקט הבניה. בישראל, לפני כל חפירה בקרקע הרשויות המקומיות דורשות ממצאי בדיקות קרקע על מנת לבדוק את גובה מפלס מי התהום. במידה וגובה מי התהום אינם גבוהים התהליך בנושא הסתיים עם הגשת ממצאי הבדיקה. במידה ויתגלו מי תהום גבוהים יהיה צורך בביצוע השפלת מי תהום באחת מהדרכים שניתן לבצע וזאת יקבע על פי תנאי השטח. הדרך הראשונה והעדיפה במרבית המקרים היא שאיבת מי התהום או בדרך השנייה והיא לסלק את המים לאזור אחר על המגרש.

ביצוע השפלת מי תהום עם מומחים

במידה והפרויקט שלכם מצריך חפירות באתר, מומלץ לפנות עוד היום לחברה המספקת שירותי הנדסה נרחבים וזאת משום שאם לא תקבלו את כל האישורים בהקדם, אתם עלולים להיכנס לעיכובי בנייה. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים יזמים, קבלנים ובעלי נכסים רבים ברחבי הארץ לאורך פרויקט הבניה שלהם. עם צוות מהנדסים מנוסה ויועצים מקצועיים בתחומים שונים שלנו אתם מקבלים את כל הפתרונות תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

השפלת מי תהום – שאלות ותשובות

מה זה השפלת מי תהום?

על מנת לבצע עבודות בנייה רבות ברחבי ישראל נדרשים יזמים ובעלי נכסים לבצע השפלת מי תהום על מנת שיאושר להם להתחיל בעבודות הבניה. למעשה פעולת ההשפלה היא הכרחית ובלעדיה לא ניתן להתחיל בעבודות החפירה. השפלת מי תהום היא למעשה פעולת פינוי וסילוק מי התהום במקום שבו צריך להתחיל בעבודת חפירות. הרי מי הגשמים מחלחלים בקרקע, הקרקע סופחת את המים ואוגרת אותם ברגע שהם מגיעים לשכבה האטומה שאינה מחלחלת וכך אגירת המים הופכים למי תהום. כמובן שבמקרים כמו סדיקה בקרקע האטומה אנחנו נתקלים במעיינות. אך כל עוד והמים במצאים בתוך הקרקע הם מי תהום שלא יודעים על קיומם עד לביצוע בדיקת יועץ קרקע מוסמך.
תהליך השפלת מי תהום מאפשר למעשה ניקוז או שאיבה של המים על מנת שקבלני עבודות העפר יוכלו להתחיל את עבודות החפירה באתר. הדבר, מצריך תחילה בדיקה מקיפה של סוג הקרקע, מהו גומה פני מי התהום, באם הם אינם גבוהים יתכן כי יינתן אישור לתחילת עבודות החפירה ללא כל צורך בהשפלת מי תהום, במקרה של מי תהום גבוהים בהכרח יהיה צורך לתת מענה לנושא על מנת שהקבלנים השונים יוכלו לבצע את עבודתם.
ישנן שתי שיטות עיקריות שמיישמים בישראל על מנת לבצע השפלת מי תהום. הראשונה היא על ידי שאיבת המים ופינויים אל ביוב או מאגר אחר שסוכם ואושר על ידי הרשויות המקומיות או בשיטה השנייה המאפשרת העברת מי התהום אל מקום אחר באתר במידת האפשר. במרבית המקרים השיטה הראשונה היא הישימה יותר מסיבות שונות ובעיקר על אפשרויות ביצוע העבודות בשטח.

מתי צריך לעשות השפלת מי תהום?

על מנת שתהיו מוכנים ככל הניתן לכל מה שקשור להשפלת מי תהום בפרויקט שלכם, נתחיל דווקא בבירוקרטיה. אתם נמצאים כבר בשלבי תכנון על מנת להגיש בקשה להיתר בניה, אתם יודעים כי הפרויקט שלכם קולל קומות תת קרקעיות כמו מרתף או מבנה עם מעליות ולכן צריך לתכנן פיר למעליות וכן הלאה. על מנת שמחלקת הנדסה בעיר תאשר ותעניק לכם היתר בניה עליה לראות את התכניות של המבנה העתידי, ואם ישנו תכנון לבניה תת קרקעית, אזי אתם תידרשו להציג בדיקת קרקע על ידי יועץ קרקע מוסמך.
את הבדיקה מומלץ לערוך מוקדם ככל הניתן היות ומרגע בו השאיבה מתבצעת הקרקע צריכה להישאר יבשה עד לסיום עבודות הפרויקט כולו. לכן מומלץ לפנות ליועץ קרקע כבר בתחילת התכנון כאשר אתם יודעים בוודאות כי מדובר בפרויקט בעל קומות תת קרקעיות. כך יהיה ליועץ מספיק זמן לבדוק את הממצאים בשטח, לתכנן עבור היזם או בעל הנכס את פתרונות השפלת מי תהום הטובים ביותר והמשתלמים ביותר וכמובן לסייע מול הבירוקרטיה ברשויות המקומיות לקבלת אישורי בניה שונים.
חשוב לציין כי הפנייה המוקדמת לחברת הנדסה מומחים או ליועץ קרקע מנוסה מסייעת בקיצור לוחות הזמנים ועמידה ביעדים בתהליך הבנייה. בדיקת הקרקע מצריכה מבעל הנכס או היזם להזמין קידוחים, להציג בדיקות מעבדה שונות, לעבור את האישור ברשויות המקומיות וכל אלו עלולים לקחת זמן לא מבוטל ולכן כדי לא להיכנס לעבודות הבנייה באיחור מומלץ לפנות ליועץ קרקע מקצועי בעל וותק רב שילווה אתכם לכל אורך התהליך.

כמה עולה שאיבת מי תהום?

מחירי השפלת מי התהום משתנה מפרויקט לפרויקט. ראשית ישנה התייחסות לגודל הפרויקט ולמורכבותו. האם מדובר בקומה בודדת תת קרקעית, שתים שלוש או יותר המצריך התייחסות שונה ומעמיקה יותר לנתונים בשטח. בנוסף, תכנון תהליך השפלת מי תהום משתנה גם כן בהתאם לפרויקט המתוכנן שבו יועץ קרקע מחשב את הסיכונים ואת האפשרויות למתן פתרונות מהטובים ביותר על מנת שאתם תכלו להתקדם בפרויקט שלכם ללא עיכובים ובירוקרטיה מסורבלת.
מומלץ לפנות לחברת הנדסה מנוסה ומקצועית בעלת אנשי מקצוע המתעסקים בתחומי הנדסה שונים על מנת לקבל מעטפת של שירותי תכנון וליווי לאורך הפרויקט. רצוי לבקש הצעות מחיר משלושה גורמים שונים כמו חברת הנדסה בעלת וותק, יועץ קרקע או הידרולוג על מנת לבצע השוואה איכותית בין ההצעות השונות. חשוב לבחון את תוכן ההצעות ולא רק את השורה המסכמת בסופו של המסמך שנשלח אליכם.
אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי הנדסה נרחבים בפרויקטים שונים ברחבי הארץ. הצוות המיומן והמקצועי שלנו מונה מהנדסים ויועצים מקצועיים בעלי וותק וניסיון רב. אצלנו תקבלו מעטפת שירותי תכנון וייעוץ תחת קורת גג אחת כשכל גורמי המקצוע מאחדים כוחות לטובת הפרויקט שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים השפלת מי תהום?

הנקודות החשובות ביותר שכדאי שתזכרו הן, ראשית להזמין בדיקת קרקע ולהתייעץ עם יועץ קרקע בהקדם האפשרי. התהליך עלול לקחת מספר חודשים כולל קדיחות באתר ושליחת ממצאים למעבדה וכמובן התייחסות ומענה מגוף ציבורי שבמקרים רבים כל אלו עורכים מספר חודשים. לכן, אם אתם מתכננים מבנה בעל קומות נמוכות מהקרקע, פנו כבר עכשיו ליועץ קרקע מוסמך.
הנקודה השנייה היא לבחון את הצעות המחיר שתקבלו על מנת להיערך נכונה בתהליך השפלת מי תהום משלבי החפירה ועד לשלבי השאיבה או כל פתרון אחר שהוצע לכם. בנוסף, עליכם לזכור כי האתר צריך להישאר ללא מי התהום עד לסיום עבודות הבנייה כולה. לכן לכל אלו ישנה השפעה הן תכנונית והן כלכלית על הפרויקט. בחינה ממוקדת של הצעות המחיר תאפשר לכם לחשב את מסלולכם בצעדים בטוחים הן בסידור העבודה והן תקציבית.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram