לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תיק מפעל

הכנת תיק מפעל מקצועי בהתאם לדרישות הרשויות ושירותי הכבאות וההצלה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תיק מפעל

מקצועיות וזמינות

ישנם ברחבי ישראל מפעלים רבים המוגדרים כמפעלים מסוכנים. הסיבה להגדרתם תחת כותרת זו היא מכיוון שמצויים באותם המפעלים חומרים מסוכנים כמו אמוניה, כלור, בנזין ועוד רבים אחרים בכמויות העולות על אלו המצוינות בחוק החומרים המסוכנים בתקנותיו. חומרים מסוכנים אלו עלולים להוביל לתקריות חירום שונות כמו: דליפת חומרים מסוכנים, שריפות ואפילו פיצוץ. מרבית התקריות נגרמות בשימוש לא נכון או לא זהיר בחומרים הללו, אחסון לקוי ולא מתאים לסוגי החומרים, שינוע החומרים באופן לא זהיר ומוקפד וכן תקלה טכנית.

אישור שרותי הכבאות ותאגיד המים

אנו אחראים לרדוף אחר הרשויות ולספק לכם אישורים אלו

בתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשכ"ג 1993 מופיעה הדרישה להכנת תיק מפעל. התקנה קובעת בסעיף 4 (א) כי "בעל מפעל מסוכן יכין ויחזיק תיק מפעל לטיפול במקרי תקלות ותקריות העלולות להתרחש אגב תפעול מפעלו והעלולות להוות סכנה לבני אדם ולסביבה (להלן – תיק מפעל)". חשוב בעת הכנת תיק מפעל לעמוד בכל הדרישות של הרשויות. האישור לתיק מפעל יינתן על ידי הרשות המקומית, שירותי הכבאות וההצלה והמשרד להגנה על הסביבה.

בהמשך נצטרך לקבל את אישור שרותי הכבאות ואת אישור תאגיד המים המקומי לתכניות שלנו.

משרדנו בעל נסיון רב בעבודה מול שרותי הכבאות ותאגידי המים ברחבי הארץ, דבר המאפשר הבנה מעמיקה של דרישות אותן רשויות ומתן מענה נכון ומהיר שיכול לחסוך זמן רב ועל כך יכולים להעיד אלפי לקוחות מרוצים.

הכנת תיק מפעל מקצועי ומקיף

ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום

תיק מפעל מהווה את הבסיס להכנת המפעל לתגובה הראשונית לאירוע חירום במפעל. ‏תכולת התיק יפורטו הנתונים רבים כגון: תכנית המפעל ותאור המפעל לפרטי פרטים, תרחישים שונים ופירוטם במקרי חירום העלולים להתרחש במפעל בהתאם לפעילות בו והאופי שלו, תכנית היערכות לטיפול באירועי חירום שונים העלולים להתרחש במפעל, תיאור מערך כוח האדם והצוותים האחראיים לטיפול באירועי חירום, רשימה מפורטת של אמצעי המיגון במפעל ומיקומם, רשימת אמצעי השינוע במפעל, פירוט מערך האבטחה ועוד. חברת דרך ארץ הנדסה מתמחה בהכנת תיק מפעל מפורט ומקצועי למפעלים רבים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע לו אתם זקוקים על מנת שגם לכם יהיה תיק מפעל מאושר על ידי הרשויות ובהתאם לתקנות.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –תיק מפעל

מה זה תיק מפעל?

תיק מפעל הינו אוסף נתונים המהווה את הבסיס לתגובה הראשונית לאירועי חירום במפעלים שונים ברחבי הארץ. הכנת תיק מפעל נדרשת ע"פ סעיף 4 (א) לתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשנ"ג 1993. בתקנות מוגדר כי משמעות של מפעל מסוכן הוא: "עסק טעון רישוי כמשמעותו בחוק, שבו מאחסנים, מוכרים, מעבדים או מייצרים חומרים מסוכנים או פסולת של חומרים כאלה, או שחומרים מסוכנים נוצרים בתהליך העיבוד או הייצור שבו." חומר מסוכן הינו: "חומר, בכל מצב צבירה, שהוא בעל מספר או"מ, כמפורט בספר הכתום, וכמתואר בחלקים א' ו-ב' בתוספת הראשונה לצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (שירותי הובלה ושירותי גרורים), תשל"ט-1978", ומשמעותה של תקרית היא: "דליפה, שפך, פיזור או דליקה של חומר מסוכן או לידו, שלא בתהליך הייצור או העיבוד הרגילים".

על מנת שכל אלו יפעלו בצורה תקינה ובטוחה התווספו לתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) סעיפים רבים הקובעים קווים מנחים ברורים שיש לפעול על פיהם להתנהלות אותם העסקים במידה וברצונם לקבל רישוי לפעילותיהם. כחלק בלתי נפרד בעל חשיבות רבה בהכנת תיק מפעל זה התרגול של צוות באירוע חירות על מנת שיהיו מוכנים בשעת הצורך למקרה שבו יתרחש אירוע חירום

מי צריך תיק מפעל?

יועץ תנועה במרכז?

כל בעל מפעל או עסק המשתמש, מאחסן, משנע וכן הלאה – חומרים מסוכנים המפורטים בתקנות רישוי עסקים חייב על פי חוק להגיש תיק מפעל שיאושר על ידי הרשויות השונות. יש צורך להגיש את התיק לאישור של הגופים הבאים: הרשות המקומית, שירותי הכבאות וההצלה והמשרד להגנה על הסביבה. כל בעל עסק הנדרשים בהגשת תיק מפעל ומעוניינים כי עסקם יפעל על פי חוק נדרשים להחזיק בתיק מפעל מאושר.

היות ותיק מפעל מאגד בתוכו מידע חשוב ומפורט ככל הניתן בנושא החומרים המשמשים את צורכי המפעל, אופן השימוש בהם, אחסונם ושינועם של החומרים, נתונים ותכניות של המפעל ועוד מידע רב נוסף, חשוב לפנות לחברה המכינה תיקי מפעל איכותיים, מקצועיים ואמינים העומדים בכל הדרישות של הרשויות השונות על מנת לקבל את רישיון העסק הנדרש על פי חוק.

על פי סעיף 4 (א) לתקנות: "בעל מפעל יכין תיק מפעל לטיפול במקרי תקלות ותקריות העלולות להתרחש אגב תפעול מפעלו והעלולות להוות סכנה לבני אדם ולסביבה". בסעיף 4 (ב) הנו המפרט שבעל המפעל נדרש להכין לתכולתו של התיק. לאור הפירוט הנרחב מצד אחד מאפשר קבלת נתונים מפורטים על מנת לעמוד בדרישות אך מנגד מומלץ להיעזר בחברה איכותית שיכולה בקלות להגיע לכל הנתונים הנדרשים על מנת להציג את התכניות ומידע בצורה מפורטת ומדויקת לרשויות. כחלק בלתי נפרד להגשת תיק מפעל ישנו סעיף 5 ובו נדרש לכלול בתיק המפעל נוהל חירום מפעלי המבוסס על נוהל חירום – חומרים מסוכנים לטיפול בתקרית במפעל בו מצויים חומרים מסוכנים.

כמה עולה תיק מפעל?

תיק מפעל הינו אוגדן חשוב ומציל חיים ולכן הוא מורכב מהרבה מאוד נתונים ומידע מפורט על מנת שהיערכות במצבי חירום תתאפשר בצורה האופטימלית ביותר על מנת להקטין את הסיכונים במקרי חירום שונים. מומלץ לפנות לחברות איכותיות ובעלות ניסיון להכנת תיק מפעל על פי כל ההנחיות והדרישות של הרשויות השונות.

הצעת המחיר עבור הכנת תיק מפעל מורכבת ממספר פרמטרים שונים ולכן לא ניתן להציע שירות להכנת תיק מפעל כמוצר מדף. המחיר משתנה בהתאם לגודל המפעל, מורכבות המערכות, ממספר החומרים המסוכנים הנמצאים במפעל הן בשימוש והן באחסנה, כמות אנשי הצוות העובדים במפעל ואופי העבודה וכן מורכבות המבנה ותכנונו.

מומלץ לערוך סקר שוק לפני שסוגרים עם אדם או חברה להכנת תיק מפעל. בסקר שוק שתערכו, חשוב לוודא כי כל הפרמטרים הנדרשים עבורכם בהגשת תיק מפעל לאישור הרשויות השונות כלולים בהצעת המחיר ואינם למעשה תוספות שונות שיהיה עליכם לשלם ביוקר בהמשך.  לפני שתבחרו בהצעת המחיר הזולה ביותר שתקבלו תשוו גם את המחירים המרכיבים את ההצעה וגם את הסעיפים השונים. לאחר השוואה איכותית וכמותית תוכלו לבחור את החברה שתערוך עוברכם את תיק מפעל בצורה המשתלמת ביותר עבורכם.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מכינים תיק מפעל ללקוחותינו השונים ברחבי הארץ ומלווים אותם לאורך התהליך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים לתיק מפעל בהתאם לצרכים שלכם ותואם לדרישות בחוק.

מתי נכון להזמין תיק מפעל?

ישנם שני מקרים בהם אתם נדרשים להכין תיק מפעל. אם אתם בשלבי בניית מפעל חדש ובמפעל יימצאו חומרים מסוכנים מעל הכמויות המאושרות לעסקים שונים בארץ תידרשו על ידי הרשויות השונות להכין תיק מפעל ואשר אותו מול הגורמים השונים. מקרה נוסף בו אתם תידרשו בתיק מפעל הוא במקרה והמפעל שלכם פועל כבר זמן מה וישנם חידושים או שינויים ועל כן תידרשו בחידוש ועדכון תיק מפעל על מנת שתמשיכו את פועלו של המפעל בצורה חוקית.

היות והכנת תיק מפעל דורשת זמן, חקר מעמיק לפעילות המפעל, הרכבת רשימות מפורטות של החומרים השונים הנמצאים בשטח המפעל, אנשי הצוות במפעל וכן הלאה יש לפנות לחברה מנוסה ואיכותית מבעוד מועד על מנת שלא תימצאו פועלים במפעל שאינו מאושר על ידי הרשויות ולמעשה פועל ללא רישיון עסקי. היות והדרישות להכנת תיק מפעל נראה מפורט ולכאורה פשוט להרכיבו, ישנן תקנות רבות והנחיות שונות שעלולות ליצור בלבול למי שאינו מומחה בתחום. לכן מומלץ ביותר לפנות אך ורק למי שמתמחה בהכנת תיקי מפעל ומכיר את כל ההנחיות והדרישות וכמובן שיש בידו את הידע והמקצועיות להגשת התיק לאישור הרשויות השונות כך שאתם תקבלו את הרישיון העסקי שלכם בבטחה וללא עיכובים.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram