מהנדס ניקוז

התנהלות מול הרשויות השונות

כאשר מתכננים מערכות ניקוז ו/או אינסטלציה למעשה מתנהלים מול רשויות שונות כמו העירייה, תאגיד המים, המשרד לאיכות הסביבה ועוד רבים אחרים (הדרישות משתנות בהתאם לרשות המקומית ובהתאם לסוג מהבנה) והבירוקרטיה מולם במרבית המקרים ארוכה ומסועפת. מהנדס ניקוז איכותי ומקצועי בעל הסמכה מתאימה ילווה אתכם לאורך כל התהליך משלב התכנון המקדים ועד לקבלת טופס 4.

שאלות ותשובות

תהליך בנייה של כל מבנה מצריך ייעוץ של בעלי מקצוע רבים, אחד מהם הוא מהנדס ניקוז. באחריותו של מהנדס ניקוז הוא בין היתר לחשב את הניקוזים הנדרשים במבנה כמו ניקוז אסלות, כיורים, מכונת הכביסה ועוד נקודות ניקוז אחרות המתוכננות בבית ובמקומות מסחריים או בתי עסק שונים הדרישות אף מורכבות יותר. מהנדס ניקוז אחראי בנוסף לאלו גם לניקוז מי הגשמים כגון מרזבים, תעלות ניקוז בחצר וכן הלאה. כאשר הוא מבצע את החישובים והתכנון למבנה הוא גם בין היתר בוחן את התרחישים שעלולים לקרות בסביבת המבנה כמו שינויי מזג אוויר, תווי השטח באזור וכן הלאה וכך הוא יכול לתכנן כראוי תרחישים עתידיים שעלולים להזיק למבנה.בנוסף לעבודות התכנון והחישובים הרבים לעיתים הרשויות המקומית מבקשות מסמכים רבים, עדויות מהשטח, טפסים שקיבלו אישור ממשרדים שונים כמו תאגיד המים וכן הלאה. מהנדס מקצועי מלווה את לקוחותיו לאורך כל הדרך גם בבירוקרטיה מול הרשויות השונות, כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שאתם בידיים טובות ובסופו של דבר תקבלו את האישורים הנדרשים לפי התכנון שאתם רוצים.ניסיונו של מהנדס ניקוז חשוב ביותר לפרויקט שלכם. מהנדס בעל ניסיון רב יכול להעניק לכם פתרונות מתאימים לפרויקט שלכם ולסוג המבנה, להתאים את המערכות הטובות ביותר שיעניקו לכם שקט נפשי לאורך שנים רבות.
תכנון מערכות הניקוז בפרויקט צריך להיעשות עוד בשלבים המוקדמים ביותר לקבלת היתר בנייה. מומלץ לפנות למהנדס ניקוז בתחילת התכנון ואפילו כבר בבקשת תיק המידע של השטח שעליו אתם עתידים לבנות. יחד עם האדריכל, עם יועץ הפיתוח ועוד יועצים חשובים ועיקריים בפרויקט שלכם הוא יוכל לשלב את מערכות הניקוז בצורה הטובה ביותר. רצוי לתכנן מראש בצורה האופטימלית מאשר להיכנס לשינויים ותיקונים בהמשך הדרך.במידה והתחלתם את הפרויקט שלכם ללא מהנדס ניקוז או שבצער רב נאלצתם להיפרד מהמהנדס הקודם מומלץ לפנות למהנדס ניקוז מקצועי בהקדם האפשרי על מנת שהעבודות בשטח ימשיכו תחת פיקוח וגם על מנת לספק פתרונות ומענה לשאלות במידה ועולות כאלו לאורך הדרך. מה גם לאורך תהליך הבנייה יש לאשר לא מעט מסמכים שנדרשים על ידי הרשויות השונות ואלו נדרשים בהתאם לסוג המבנה שלכם, גודלו וייעודו. לכן רצוי שלאורך הבירוקרטיה מול הרשויות ילווה אתכם מהנדס מקצועי ואמין שמכיר את הפרויקט שלכם על פרטיו השונים.ישנם מצבים בהם נידרש שהתייעץ עם מהנדס ניקוז עוד טרם התכנון להיתר הבנייה וזה במידה ואתם מבקשים לשנות את התב"ע. במקרה שכזה, רצוי לפנות בהקדם האפשרי למהנדס מוסמך על מנת לספק לרשויות את כל התשובות לשאלותיהם על מנת שאתם תקבלו את האישור לשינוי התב"ע. תהליך לשינוי תב"ע עלול לקחת זמן ולא מעט שלבים ולכן רצוי שתהיו מוכנים עם מתן פתרונות לכל הדרישות של הרשויות בעת הגשת הבקשה.
מהנדס ניקוז יתמחר את עבודתו לפי מספר קריטריונים וכדי שאתם תוכלו לעשות השוואה בין המהנדסים השונים מומלץ לבדוק כמה נושאים חשובים. ראשית, בקשו לראות את תעודת מהנדס שמסמיכה את היועץ אליו פניתם לספק לכם את כל הפתרונות ולחתום על התכניות השונות והמסמכים הנדרשים. שנית, בקשו חוות דעת של לקוחות קודמים. היום, בעידן האינטרנט ניתן לראות חוות דעת גם באתר של המהנדס במידה ויש לו אתר אינטרנט או לחילופין בקשו לשוחח עם לקוחות קודמים שלו. אנשי מקצוע טובים ואמינים ישמחו לתת לכם לפחות שניים או שלושה לקוחות שיפרגנו לעבודתם, מה גם לקוחות מרוצים ישמחו לפרגן למהנדס שביצע את העבודה עבורם וישמחו לשוחח אתכם.לאחר שבדקתם את שני הפרמטרים החשובים הללו בקשו הצעות מחיר מפורטות מהמהנדסים שאתם מבקשים הצעת מחיר. הצעות מחיר מפורטות לפרטי פרטים מקלות עליכם לערוך השוואות ובנוסף, אתם מקבלים תמונה מלאה על מה אתם משלמים. במידה ואתם רואים בהצעת מחיר אחת סעיף שלא מופיע באחרות תוכלו לבקש הסבר על כך, או שיהיה עליכם לשלם בנפרד מאוחר יותר או שהכוונה הייתה כלולה במחיר. עדיף לבחון את הסעיפים לפני חתימה על החוזה עם המהנדס ולא להתחרט מאוחר יותר.
האחריות המוטלת על מהנדס ניקוז הינה רבה וחשובה ביותר על מנת להבטיח כי לא ייגרם למבנה שלכם נזק בעקבות ירידת גשמים רבה, סתימות בניקוזים כאשר אתם משתמשים בכלים הסניטרים כראוי ושהמערכות השונות יפעלו בצורה הטובה ביותר. לכן חשוב לפנות למהנדס ניקוז מוסמך בעל ניסיון לסוג המבנה שלכם. לדוגמא, אם אתם מתכננים לבנות בית פרטי רצוי לפנות למהנדס שמתמחה בבתים פרטיים, אם אתם מתכננים לבנות מסעדה רצוי לפנות למהנדס שתכנן מסעדות בעבר וכן הלאה.תזמון סגירת החוזה עם המהנדס חשובה ביותר, כדי לעבור את הבירוקרטיה מול הרשויות השונות, כדי להבטיח ביקורת שוטפת בתהליך הבנייה ולקבל את האישורים הנדרשים לקבלת טופס 4 רצוי לפנות למהנדס ניקוז עוד בשלבים המוקדמים ביותר של הפרויקט.זמינות ושירות ללקוח היא חלק בלתי נפרד, אתם משקיעים את מיטב כספכם בפרויקט הבנייה שלכם, הפרויקט מורכב משלבים רבים ועזרת אנשי מקצוע שונים לכן חשוב לפנות למהנדס ניקוז שירותי בעל יחסי אנוש טובים היות והתכנון מתבצע מול גורמים נוספים כמו האדריכל, יועץ הפיתוח, מהנדס מיזוג אוויר, הרשויות המקומיות ועוד רבים אחרים.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מעניקים ללקוחותינו בפריסה ארצית שירותי ייעוץ והנדסה תחת קורת גג אחת. הצוות שלנו מונה מהנדסים, יועצים, אדריכלים ועוד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: