תשריט בית משותף

לקוחות דרך ארץ הנדסה נהנים מהיתרונות הבאים:

  • חיסכון של חודשים בלוחות הזמנים של הפקת התשריטים.
  • מניעת טעויות תכנוניות וחישוביות שעלולות לעכב את רישום הבית המשותף.
  • קבלת ליווי ויעוץ שוטף של מהנדסים מנוסים בכל שלבי העבודה.
  • שקיפות ובהירות מלאה לגבי אופן חלוקת ומדידת השטחים בפרויקט.
  • ודאות שהתשריט עומד בכל הדרישות והתקנים המחייבים על פי חוק.
  • קיצור משמעותי של תהליך הרישום בלשכת רישום המקרקעין.

    עם ניסיון של למעלה מ-20 אנו מתמחים במתן שירות אישי, יעיל ומקצועי תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים.

שאלות ותשובות

דו"ח תרמי הינו דו"ח המורכב מנתונים רבים, משלב חישובים על פי נוסחאות מוסכמות ויש לצרף אליו תרשימים וטבלאות. את המידע שיש להגיש בדו"ח תרמי מחשב ומאגד יועץ תרמי מוסמך, לאחר שכלול כל הפרמטרים הנדרשים על פי התקנות והחוקים הוא מגיש את הדו"ח ברשויות המקומיות על מנת שאתם תקבלו את האישורים הנדרשים בהתאם לשלב בתהליך שבו אתם נמצאים.דו"ח תרמי נדרש על ידי הרשויות המקומיות בשני מקרים עיקריים. כאשר בעל נכס מבקש לקבל היתר בנייה לבנייה חדשה (או בתוספת שטחי מגורים למבנה קיים) והמקרה השני הוא בבקשה לטופס 4 לאחר השלמת עבודות הבנייה בפרויקט.חשוב לדעת כי התקנות הנדרשות בדו"ח תרמי הינן מחייבות על פי חוק והרשויות המקומיות מייחסות חשיבות רבה לנושא. דו"ח תרמי מקצועי ואיכותי לא רק שיעמוד בדרישות החוק אלא גם יספק לבצע הנכס איכות חיים בשימוש הנכס לאורך השנים. אם בוצעו חישובים לבידוד תרמי באופן אופטימלי למבנה כך שהשימוש במערכות אוורור או מיזוג אוויר יופעלו פחות במבנה ויחסכו לבעל הנכס עלויות רבות של שימוש באנרגיה כדי למסג את המבנה.דו"ח תרמי הינו שלב אחד מיני רבים לתכנון וביצוע פרויקט בנייה בצורה טובה התואמת לדרישות התקנים והחוקים. מומלץ להיעזר ביועץ תרמי לא רק על מנת להנפיק את הדו"ח אלא גם שיבצע ביקורת ופיקוח בשלבי הבנייה השונים על מנת לוודא כי העבודות מבוצעות בפרויקט על פי התכנון במדויק.
ישנן כמה סיבות למה כל כך חשוב לבצע דו"ח תרמי. ראשית נתחיל מהחשיבות הברורה מאליה והיא לשמור על החוק. על פי במדינת ישראל מי שמעוניין לבנות מבנה חדש חייב לקבל היתר בנייה על מנת להתחיל בעבודות הבנייה. העניין זהה למי שמעונין לבצע תוספת בנייה למבנה קיים ולמעשה להגדיל את שטח המגורים במבנה יידרש ממנו להמתין עם ביצוע עבודות הבנייה בשטח עד לאחר קבלת היתר בניה. בשני המקרים הללו כחלק בלתי נפרד לקבלת היתר בנייה תידרשו להגיש ברשויות המקומיות דו"ח תרמי מפורט.הסיבה השנייה בגללה חשוב לבצע דו"ח תרמי הוא איכות חיים למשתמשי המבנה. מבנה המתוכנן בצורה אופטימלית בהתאם לתנאי השטח עליו ייבנה המבנה, האזור האקלימי, תכנון אדריכלי שמתאים לנתוני השטח בהמלצת יועץ תרמי, שימוש באלמנטים בבנייה שיספקו בידוד אופטימלי בין החוץ לפנים של המבנה אלו רק מספר דוגמאות שמעלות את איכות החיים של משתמשי המבנה כאשר המבנה מבוצע בהתאם להנחיות והתקנות בחוק ומוגשות על גבי דו"ח תרמי לרשויות המקומיות.הסיבה השלישית שלא פחות חשובה מהאחרות, חיסכון בצריכת אנרגיה. הפעלת מזגנים בחודשי הקיץ החמים והדלקת תנורי חימום בחורף הקר מעלים באופן משמעותי בבתי אב ברחבי הארץ את הצריכה באנרגיה ולמעשה מעלה משמעותית את ההוצאות הכלכליות בבית. עם שימוש בפתרונות בידוד טובים ויעילים בהתאם להמלצותיו של יועץ תרמי איכותי אתם תצליחו לחסוך הרבה מאוד כסף לאורך השנים בשימוש האנרגיה.
מחירי דו"חות תרמיים משתנים מפרויקט לפרויקט והצעות המחיר עבור הנפקת הדו"ח והגשתו ברשויות המקומיות מחושב על פי מספר גורמים. דוגל הפרויקט ומורכבותו מהווים חלק משמעותי מההצעה. ככל שהפרויקט שאתם מתכננים גדול יותר ומורכב יותר כך הצעת המחיר תהיה גבוהה יותר. ככל שהפרויקט יהיה בקנה מידה קטן יותר ופשוט יותר אתם תזכו למחירים זולים יותר.המשתנה השני הוא בהתאם לשירותים שתבקשו מהיועץ לספק לכם למשל אופטימיזציה של מערכות שונות ופרטי בידוד שיספקו פתרונות בידוד תרמי מקסימליים (ולא מינימליים כפי שנידרש מהרשויות המקומיות על פי החוק). במצב כזה יועץ תרמי מוסמך, איכותי ומנוסה יספק לכם שירות רחב יותר ולכן הצעתו עלולה להשתנות בהתאם.דבר נוסף שמשפיע על הצעת המחיר לדו"ח תרמי הוא ליווי היועץ לאורך תהליך הבנייה. כל פרויקט בניה לוקח זמן והוא מורכב משלבים רבים ושונים כמו שלב החפירות ויציקות בטון, שלב הבנייה האפורה (בלוקי בטון, טיח וכן הלאה) ושלב הגמרים. כמובן שבין לבין יש עוד שלבים העניין הוא שלאורך כל שלבי הבנייה משתלב לו ביצוע הבידוד התרמי במבנה. לכן מומלץ להיעזר ביועץ תרמי שיפקח על עבודות הבידוד התרמי המבוצעות במבנה לאורך כל הדרך. הדרך הטובה ביותר על מנת לסגור חוזה מול יועץ תרמי מוסמך, מקצועי ואמין הוא באמצעות חוות דעת, בין אם של לקוחותיו הקודמים ובין אם דרך אנשי מקצוע אחרים והשוואות בין הצעות המחיר. חשוב לבחור ביועץ בעל ניסיון מוכח כך אתם תהיו רגועים כי ביצעתם את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.
הדו"ח התרמי מוגש לרשויות המקומיות בכמה שלבים ועל פי שיקול הרשות המקומית בדרישתו. בכל אחד מהשלבים בהם אתם נמצאים עם הפרויקט שלכם מומלץ לפנות ליועץ תרמי שילווה את התהליך לאורך כל הדרך. אם אתם בשלב התכנון הראשוני לקראת בקשת היתר בניה מומלץ לפנות עוד היום על מנת שיועץ תרמי יוכל לספק פתרונות בידוד תרמי איכותיים ויעילים למבנה. ככל שמעורבותו של היועץ היא מוקדמת יותר כך אין כמעט צורך לבצע שינויים הן בתכניות והן בשטח במידה ובניית הפרויקט החלה.במידה ואתם לקראת סיום הבנייה ואתם מתחילים לאסוף את המסמכים, האישורים והדו"חות הנדרשים לקבלת טופס 4 זה הזמן לפנות ליועץ תרמי שיספק עבורכם את הדו"ח בצורה הטובה ביותר והמהירה ביותר על מנת שלא תכנסו לעיכובים מיותרים מול הרשויות המקומיות.אם אתם נמצאים בשלב ביניים והנכם בשיא עבודות הבנייה בפרויקט, אל תהססו ופנו ליועץ תרמי שילווה את הפרויקט שלכם כך אתם תקבלו מוצר איכותי בסיום בנייתו. אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה, מספקים שירותי ייעוץ ושירותים הנדסיים ללקוחותינו ברחבי הארץ. אם גם אתם מחפשים יועץ תרמי שילווה את הפרויקט שלכם, יבצע ויגיש דו"ח תרמי עבורכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: