לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סקר סביבה לבניה ירוקה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

סקר סביבה לבניה ירוקה

מחודש מרץ השנה, קבלנים, יזמים ובעלי נכסים שמעוניינים להתחיל בניה חדשה, מחויבים לעמוד בקריטריונים לבניה ירוקה. השמירה על הסביבה היא חלק בלתי נפרד בעבור אלו שמעוניינים לקבל היתר בניה ולהתחיל בעבודות הבניה. בעבר הדרישה הייתה וולונטרית ואינה מחייבת, היום כבר אין יותר תירוצים וצריך למוד בדרישות המחמירות על מנת לדרג את המבנה כמבנה ירוק ומומלץ לצבור כמה שיותר נקודות זכות שיאפשרו למבנה לקבל דירוג גבוה יותר. למה זה כל כך חשוב? מעבר ליתרונו של בעל הנכס לחיסכון אנרגטי ומעבר לשימוש ידידותי יותר לסביבה, הבניה הירוקה מתחשבת גם במבנים סמוכים ותנאי שטח בסביבה כדי שכל אלו יתקיימו בהרמוניה. כך כל מבנה שכן יתוכנן בהתחשבות מקסימלית לסביבה כולה.

דרישות בסקר סביבה לבניה ירוקה

קיימים נתונים רבים המשפיעים על סקר סביבה לבניה ירוקה. בסקר נבדקים תנאי השטח הסביבתי מנקודות התייחסות שונות. למשל, אחד הדברים החשובים ביותר בתכנון מבנים חדשים והשפעתם על הסביבה הוא נושא ההצללות והרוחות. מבנים חדשים משפיעים רבות על זרימת האוויר וכך משפיע על התחושה המרחבית ברחוב. מבנים הנבנים ללא פיקוח סביבתי או ללא התחשבות זו יכולים לגרום לעוברים ברחוב לתחושה לא נעימה, להתנגדות מול רוחות לא צפויות ואף להגיע למצב סכנה ממשית. נושא ההצללות והרוחות למשל הוא רק אחד מיני נושאים רבים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון פרויקט בניה והגשת סקר סביבה לבניה ירוקה בפרויקט.

סקר סביבה לבניה ירוקה בקלות ומהירות

שינוי החקיקה בנושא בניה ירוקה עבר שינוי ברבע הראשון של השנה. השינוי בא לטובת כולנו רק שיש צורך להיערך לכך בהתאם ולהתייעץ עם יועץ לבניה ירוקה מקצועי שילוה אתכם לכל אורך הדרך. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים בתכנון פרויקטים רבים ברחבי הארץ. אנחנו מלווים את לקוחותינו משלב התכנון כולל הגשת סקרים שונים וביניהם סקר סביבה לבניה ירוקה לרשויות המקומיות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

סקר סביבה לבניה ירוקה – שאלות ותשובות

מהו סקר סביבה לבניה ירוקה?

עיקרו של סקר סביבה לבניה ירוקה הוא לקבל תמונת מצב ברורה של הסביבה ולבחון את השפעתו של המבנה על הסביבה. בעבר היו צריכים מפעלים ומבני תעשייה בלבד לעמוד בדרישות הללו, אנחנו שמענו על כך לא מעט פעמים על מפעל כזה או אחר שנמצא מזהם, מזהם את הקרקע או את הים. עד היום אנחנו יכולים לשמוע על שכונות שלמות המתלוננות על ריחות חזקים שמגיעים ממפעלים שכנים וכן הלאה. זאת משום שעד לפני מספר חודשים בודדים הכול היה בגדר המלצה ולא היה חוק מאוגד שאכף את הליקויים כמו שצריך. היום, החוק הוולונטרי עבר בכנסת וחוק הבניה הירוקה הינו חוק חשוב ועיקרי לקבלת היתרי בניה בכל רחבי הארץ.

לפני שמתחילים פרויקט בניה חייבים לעמוד בשלל קריטריונים וזאת כדי לקבל אישור ואור ירוק לתחילת עבודות הבניה בשטח. אם בעבר הבירוקרטיה היה ארוכה ומסובכת הרי מהשנה הדברים ממשיכים להיות מאתגרים בעבור רבים שמעוניינים לקבל היתר בניה לתחילת בנייתו של מבנה. היום בנוסף לדרישות שהיו בעבר יש להציג גם נתונים של סקר סביבה לבניה ירוקה על מנת שהרשויות יאשרו את תחילתו של הפרויקט. יועץ סביבה מנוסה ומקצועי יוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך, הרי מדובר ברשימה ארוכה של קריטריונים שכולם יחדיו מרכיבים את הסקר כולו. למעשה סקר סביבה לבניה ירוקה מורכב מסקרים רבים נפרדים וכולם יחד מאפשרים להגיש בקשה להיתר בניה.

כפי שציינו קודם לכן, ישנה רשימה ארוכה של סקרים סביבתיים, אחד העיקריים ביניהם הוא סקר זיהום קרקע והוא הכרחי על מנת לקבל היתר בניה, הסקר קובע את רמת המזהמים בקרקע בעקבות שימושים קודמים בקרקע כמו מפעל שהופעל לפני כן על החלקה ובמפעל השתמשו בחומרים רעילים. בנוסף לכך ישנו סקר למדידת שפכים ומי תהום, סקר לרמות קרינה, סקר לבדיקת רעש, פליטת מזהמים באוויר ועוד קשת רחבה של סקרים שבוחנים את תנאי הסביבה וכולם יחדו תחת הכותרת סקר סביבה לבניה ירוקה.

מתי צריך סקר סביבה לבניה ירוקה?

היות והיום הנושא הינו חובה על ידי החוק, כדי לקבל היתר בניה חשוב לעמוד בכל הדרישות שהרשויות המקומיות מציבות בפניכם. כבר בבקשת תיק המידע בעבור הגוש והחלקה ניתן לראות מהם הדרישות שהרשויות מציבות בפניכם. אך חשוב להיות מוכנים ולהתייעץ עם יועץ סביבה מוסמך ומנוסה שילווה אתכם לכל אורך התהליך, משלב הסקרים המקדימים לקבלת היתר בניה, דרך פיקוח בשלבים השונים בפרויקט כולל ביקורים בשטח ועד לקבלת טופס 4.

היות ומדובר בתנאי לקבלת היתר בניה חשוב לפנות בהקדם האפשרי ליועץ מנוסה או לחברת הנדסה המספקת שירותי ייעוץ וליווי ללקוחותיה השונים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו ברחבי הארץ לאורך פרויקט הבניה, משלבי התכנון השונים ועד לקבלת טופס 4. עם צוות המהנדסים, היועצים המקצועיים אנחנו מספקים ללקוחותינו שירותים הנדסיים נרחבים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירותינו המקצועיים באדיבות ויחס אישי. צרו אתנו קשר או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

כמה עולה סקר סביבה לבניה ירוקה?

סקר סביבה לבניה ירוקה מורכב מסקרים רבים ומגוונים ולכן, מחיר סקר סביבה משתנה בהתאם למרכיביו. אם עליכם להציג סקר סביבה הכולל מספר מצומצם של סקרים המחיר יהיה נמוך מאדם אחר שנתבקש להציג רשימה ארוכה יותר של סקרים סביבתיים על מנת לקבל את היתר הבנייה לפרויקט שהוא מעוניין להוציא לפועל. בנוסף לכך ישנם משתנים נוספים שיש לקחת בחשבון כמו גודל השטח, מספר הביקורים שיש לבצע על מנת למלא את נתוני הסקרים, האם הסקר מסתיים בביקור בודד או שישנו צורך לבקר בשטח מספר פעמים על מנת להציג דיאגרמה על השינויים למשל בבדיקות מזג אוויר או רוחות לאורך עונות השנה.

כשאתם נדרשים להגיש סקר סביבה לבניה ירוקה, בין אם הוא מורכב מסקר סביבתי בודד ובין אם הוא מורכב ממספר רב של סקרים מומלץ לפנות למספר חברות או יועצים פרטיים על מנת לקבל הצעת מחיר שאותה תכלו להשוות. את ההשוואה מומלץ לעשות מול המחיר כמובן אך זהו לא המשנה החשוב ביותר בהצעת המחיר. חשוב לבחון את הסעיפים שכוללים את ההצעה, למשל האם הצעת המחיר כוללת ביקורים בשטח או שעליכם לשלם בנפרד על ביקורים בשטח, האם הצעת המחיר כולל עלויות בדיקות מעבדה במידה ונדרשות כאלו או שהצעת מחיר עבור בדיקות מעבדה יוגשו בנפרד. וכן הלאה. רק אם השוואת הסעיפים השונים תוכלו לקבל הצעת מחיר הוגנת ואמינה שכוללת את כל הנתונים שאתם צריכים להיתר הבניה.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים סקר סביבה לבניה ירוקה?

הדבר החשוב ביותר לפני שמתחילים בתהליך הוא לא להילחץ, נכון שהנושא בחוק יחסית חדש אך למעשה הוא קיים שנים רק שאינו עמד בפיקוח. היום הדברים מסודרים יותר ומאפשרים מעקב מקצועי פשוט יותר. לכן, כדי לעבור את התהליך בצורה מהירה ופשוטה חשוב לפנות ליועץ מקצועי ואמין שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

חשוב לקרוא את המידע מתיק המידע של השטח שלכם. בתיק המידע נמצאים כל הנתונים שעליכם לדעת על השטח ועל מה שעליכם להגיש לרשויות המקומיות. לאחר שתעברו על התיק מומלץ לפנות ליועץ סביבה שיבחן את הדרישות הסביבתיות בעבור השטח בו אתם מתכננים לבנות והוא יוכל ללוות אתכם בבירוקרטיה מול הרשויות המקומיות.

ערכו השוואת הצעות מחיר על מנת לדעת על מה אתם בדיוק משלמים והיעזרו בחוות דעת של לקוחות קודמים. אם גם אתם צריכים סקר סביבה לבניה ירוקה אנחנו דרך ארץ הנדסה נשמח לתת לכם הצעת מחיר משתלמת ביותר כדי שתצאו לדרך בטוחה וטובה לקראת הפרויקט שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram