לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח סביבתי

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח סביבתי

נספח סביבתי מכיל בתוכו פתרונות ומענה להנחיות רבות ושונות הקשורות לסביבה מהרשויות המקומיות לפני בניית מבנה. הנספח למעשה מציג בפני הרשויות את ההשפעה של המבנה על הסביבה והשפעת הסביבה על המבנה. ההתייחסות הסביבתית מיועדת לצמצם ככל הניתן בעיות סביבתיות הנובעות מהמבנה ומהפעילות השוטפת המתכוננת להתקיים בו. ההתייחסות צריכה להיות תואמת לסוג פועלו של הנכס: מפעל, מבנה מסחרי, בניין משרדים וכן הלאה. אם לא יודעים במדויק מה תהיה סוג הפעילות במבנה יש להתייחס לתנאים המחמירים ביותר.

הדרישות בנספח סביבתי

תחילה, יש להגיש להיתר בניה לרשויות המקומיות תרשים סביבתי, מפה מצבית מעודכנת, סימון המבנה המבוקש, דרכים וכבישים בסמוך לשטח המיועד לבניה ועוד נתונים רבים אחרים. ישנם מצבים כי התרשימים אינם מספיקים לרשויות המקומיות ויש צורך להרחיב ולפרט באופן מילולי. לאחר מכן יש לתאר את הפרויקט, להציג את תכלית המבנה, התשתיות שיעברו בו בצורה מפורטת, תכנון חניות ועוד. במידה ומדובר במבנה תעשייתי, הדרישות אף רבות יותר ויש לאסוף נתונים רבים אחרים. הנספח צריך לכלול פתרונות לבעיות סביבתיות הצפויים להתרחש בו כמו השפעת הסביבה על המבנה או המבנה עצמו על הסביבה וגם להתייחס לנושאים סביבתיים אחרים המצריכים התחשבות סביבתית רחבה יותר כמו פינוי פסולת, מחזור פסולת, ניקוזים ושפכים, רעש וזיהום אוויר ועוד.

הגשת נספח סביבתי

יש להגיש את הנספח הסביבתי לרשויות עוד בשלב בקשה להיתר בניה, תכנון יעיל ומפורט עוד בשלבים הראשונים של הגשת הבקשה יחסוך לכם זמן יקר וכסף רב. הנספח הסביבתי מכיל בתוכו אינפורמציה רבה ועל מנת שהנתונים שיוצגו לרשויות יהיו כלל הנתונים הנדרשים ללא צורך בהשלמות יש לפנות ליועץ מומחה ומקצועי שינפיק לכם את הנספח בצורה איכותית שתחסוך לכם זמן ומשאבים. אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מספקים שירותי ייעוץ נרחבים בתחומים רבים, כמו יועץ פיתוח, יועץ אקוסטי, מהנדסים, קונסטרוקטורים וכולם תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח סביבתי

מה זה נספח סביבתי?

נספח סביבתי נועד להבטיח כי יבוצעו כל הצעדים הנדרשים לשמירה על הסביבה מצד אחד ולמנוע תהליכים העלולים לגרום למפגע או חושפים את התושבים לסיכונים מנגד. את השיקולים הסביבתיים יש לקחת בחשבון עוד בשלבים הראשונים של התכנון, מצד היזם או בעל הנכס בתכנון להיתר בניה וגם מצד הרשויות עבור תכנון הסביבה המרחבי ולאישורי תכניות פיתוח אזוריות.

את הנספח הסביבתי יש להגיש בעת ההגשה לבקשת היתר בניה ורק עם אישורו של הנספח ניתן לקבל היתר בניה ולהתחיל בעבודות הבניה. אך עוד לפני כן יש לקבל את האישור על הנספח מהמשרד לאיכות הסביבה של מכון הרישוי העירוני ולבקש את חוות הדעת הסביבתית להיתר הבניה המבוקש. בעקבות ההמלצות של המשרד לאיכות הסביבה, יבחנו התנאים וההתניות לקבלת היתר בניה ונקיטת אמצעים למניעת מפגעים סביבתיים.

המפגעים הסביבתיים הנבדקים הם למשל : זיהום אוויר, זיהום מים, זיהום מי ים, זיהום פסולת, זיהום קרקע ועוד מפגעים רבים אחרים שאותם בוחנים בהתאם לסוג המבנה העתיד להיבנות. כל פרויקט חייב התייחסות סביבתית על ידי שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיכינו חוות דעת סביבתית להיתר, ינפיקו נספח סביבתי מפורט ושההמלצות יעוגנו בהיתר הבניה וזאת על מנת לקבל בסופו של תהליך תעודת אכלוס או רישיון עסק.

למה חשוב לבצע נספח סביבתי?

בשנים האחרונות המשרד לאיכות הסביבה שם דגש על יותר ויותר פרמטרים הנדרשים לעמוד בידי המבקשים להתחיל בבניית מבנים חדשים ואפילו כאלו המבקשים לקבל היתרי בניה בעניין נכס קיים כמו למשל שינוי ייעוד הנכס או תוספות בנייה למיניהן.

בנספח סביבתי ישנם פרמטרים רבים שיש לשים עליהם את הדעת ואי התייחסות לכל הנושאים הנדרשים עלול להוביל לאי אישורו של הנספח והגשתו פעם נוספת עם כל התיקונים הנושאים הנדרשים. הרשויות המקומיות מציבות בפני מגישי בקשה להיתר בניה בירוקרטיה ארוכה ומסורבל ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם בנחת לאישורו של נספח זה.

נספח סביבתי מאושר הינו אחד מסמכים החשובים ביותר המופיעים ברשימת הדרישות של הרשות המקומית לקבלת היתר בניה. הנספח כולל בתוכו נושאים רבים שיש לחשב, להציג ולתת מענה לבעיות שעלולות להופיע עם סיום בנייתו של המבנה ואפילו לאורך בנייתו.

בנספח סביבתי יש לכלול את כל המפגעים העלולים להתרחש בסביבה עקב בנייתו של מבנה כזה או אחר וגם למבנה עצמו ולמשתמשי המבנה עקב מפגעים סביבתיים. בהתאם לסוג המבנה הרשויות המקומיות מציבות פרמטרים ודרישות על מנת שתקינות וייתכנות המפגעים הסביבתיים יהיו תחת הגדרות החוק והתקנות ולא יחרגו מהם. כאשר כל אלו הושגו ואושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה ניתן יהיה לקבל היתר בניה ולהתחיל את הפרויקט בהתאם לדרישות החוק. ללא אישור נספח סביבתי לא ניתן יהיה להתחיל בעבודות הבנייה והדבר עלול להוביל להוצאות גבוהות במיוחד והעיכובים ארוכים.

כמה עולה נספח סביבתי?

עלות הנפקת נספח סביבתי משתנה ממקום למקום, מיועץ ליועץ וכמובן שישנם מספר קריטריונים המשפיעים על המחיר באופן משמעותי. כל המשתנים הללו יחד ישפיעו על המחיר הסופי שתקבלו בהצעת המחיר. הגורם הראשון שישפיע על המחיר יהיה סוג המבנה וגודלו, מבני תעשיה ומבנים מסחריים אחרים יכולים להיות שונים לגמרי בהתנהלותם ולכן הצרכים של כל מבנה ומבנה צריכים להיבחן נקודתית. ככל שהמבנה המתוכנן גדול יותר כך הדרישות הסביבתיות הנדרשות לבחינה וחישוב רבות יותר ולכן המחיר יהיה בהתאם. פרמטר נוסף שישפיע רבות הוא, התאמת הנספח בהתאם לדרישות משרד לאיכות הסביבה. הדרישות של המשרד יכולות להשתנות ממבנה למבנה ולכן, טרם קבלת תיק המידע וטרם הסתכלות על תכנון המבנה והדרישות קשה מאוד יהיה לנקוב במחיר.

דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. רוצים להשיג נספח סביבתי איכותי שיקבל אישור בפעם הראשונה להגשתו? אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח סביבתי מדויק ומפורט על מנת שהפרויקט שלכם יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות ובנוסף, נלווה אתכם לאורך הפרויקט.

מתי נכון להזמין נספח סביבתי?

על מנת לעמוד בכל הדרישות לקבלת היתר בניה יש לפנות בהקדם האפשרי לחברה מנוסה ומקצועית שתנפיק עבורכם נספח סביבתי בהתאם לסוג הנכס שאתם מעוניינים לבנות. היות והנספח כולל בתוכו נתונים רבים והתייחסויות רבות בעניין הנזקים הסביבתיים שעלולים להתקיים עקב בנייתו של המבנה יש להיעזר ביועץ איכותי ומקצועי שייתן לכם את המענה הטוב ביותר לקראת קבלתו של היתר הבניה. חשוב לזכור כי תוצאות החישובים והבדיקות שיבוצעו עלולים להשפיע על תכנון הפרויקט כולו. במידה ובמשרד לאיכות הסביבה ימצאו כי המבנה אינו עומד בדרישות הסביבתיות לא יינתן אישור לנספח ויהיו עיכובים בקבלת היתר בניה.

כדאי שתדעו, הכנת נספח סביבתי לוקח זמן וכדאי להזמין מראש יועץ שיבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר כולל בחינת מצבים שונים, קריטריונים רבים ונושאים סביבתיים רבים שליו לבדוק בסביבת המבנה ובמבנה שעתידי להיבנות בשטח.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח סביבתי ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram