לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סקר חי צומח

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

סקר תנאי הסביבה

בשנים האחרונות אנחנו יותר ויותר מודעים לשמירה על איכות הסביבה ועל הגנת הסביבה. בשל כך רשויות עירוניות רבות בישראל ובכלל בעולם מפתחים את המידע בשל הצמחייה והחי שמשתמשים ומבקרים בשטחים השונים ועל מנת לשמור עליהם ועל תנאי הסביבה האידיאליים שלהם המשרד לאיכות הסביבה נכנס לתמונה. סקר חי צומח נועד לספק את כל המידע באשר לחי והצומח הקיימים או המבקרים בשטח המדובר וכך ניתן לבצע תכניות אב לכל רשות בכדי לשמור ככל הניתן על השטחים בהם הצומח יכול לצמוח בעונתו ועל החי להמשיך ולהתקיים בין אם באופן שוטף ובין אם רק בעונות המעבר. עם השנים סקר חי צומח תפס מקום של כבוד ברשויות השונות וזאת על מנת לאפשר גם לחי ולצומח להמשיך ולהתקיים

דרכי התמודדות ופתרונות

בסקר חי צומח בוחנים אילו בעלי חיים נמצאים בשטחים, האם הם נודדים או שהם חיים כדרך קבע באזור, האם יש להם את התנאים להמשיך ולהתרבות או שהם נמצאים בדילול, איך הסביבה משפיעה עליהם ומה הם השינויים האפשריים לבצע באזור. אותו כנ"ל בוחנים על הצומח, אילו עצים, שיחים, פרחים ובכלל צמחים גדלים באזור ומה ההשפעה של הבנייה בשטח למניעת הצמחייה להתקיים. המודעות היא מילת המפתח ולכן הרשויות מעניקות לסקר חשיבות רבה עד כדי שילוב תכניות חינוכיות כדי להגביר את המודעות ולאפשר לנו ליהנות מהטבע.

הגשת סקר חי צומח

לא בכל פרויקט צריך להגיש סקר חי צומח אך יחד עם זאת, רצוי לבחון מראש אם אתם נדרשים לו בפרויקט שלכם. במידה ונמצא כי עליכם להגיש סקר חי צומח מומלץ לפנות ליועץ סביבתי מקצועי ומוסמך שיספק עבורכם את כל המידע הנדרש ויספק את הפתרונות הנדרשים לעניינכם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

סקר חי צומח – שאלות ותשובות

מה זה סקר חי צומח?

המשרד להגנת הסביבה והמשרד להגנת הטבע בשנים האחרונות מתמקדים יותר ויותר להעלאת המודעות ברחבי הארץ ובנקיטת אמצעים על מנת להבטיח את שמירתו של הטבע והסביבה בכלל. באופן כללי אנחנו יותר ויותר מתמקדים בבנייה ברחבי הארץ, בניינים שמתנוססים לשחקים, בבניית שכונות רבות, סלילת כבישים, מסילות לרכבות ועוד ועוד כשבקלות ניתן להזניח את עולם החי והצומח שסביבנו. לכן ישנה חשיבות גבוהה ביותר מצד המשרדים הללו להעלות את המודעות וגם להציב תנאים ודרישות לפני שתכנית עיר או אזור יוצאים לפועל.

סקר חי צומח מאפשר לנו לגלות על הסביבה שאינה קשורה לאדם באזור המבוקש. סקירת השטח, סוג האדמה, הבנת הטופוגרפיה באזור וחקר הצמחייה הקיימת בשטח. באותה הנשימה בוחנים את החיים בו, אילו בעלי חיים מתקיימים בשטח, אילו זוחלים נמצאים בו, ציפורים ופרפרים שמגיעים אם בעונה מסוימת או שהם חיים שם על בסיס יום יומי ועוד.

התקופה שסוקרים את החי והצומח היא רחבה, כל פרק זמן מצריך חקר נקודתי על מנת להבין את התנהלות החי בה, בין אם מדובר בתקופות הקינון או הנדידה, בין אם מדובר בעונות הרבייה והחיזור וכו'. לטבע פנים רבות ולכן נדרש איש מקצוע מומחה ומנוסה שינפיק את סקר חי צומח בצורה הטובה ביותר וכך ניתן יהיה לשמור על הסביבה והטבע כולו.

למה צריך סקר חי צומח?

באופן די ברור כדי להפיק סקר חי צומח איכותי יש לבחון לאורך ההיסטוריה איך היו חיי בעלי החיים שהיו באזור ומה הצמחייה שצמחה בו. יש לבחון מקורות שונים ורבים על מנת להגיע לכל המידע הנדרש ולאחר מכן לבחון את התנאים הקיימים היום. רק כלך ניתן להציג בפני הרשויות את המידע הנדרש וכך לקבל את האישורים לפרויקט שאנחנו מתכננים.

ישנה נישה נוספת בגינה מגישים סקר חי צומח והיא על מנת לשלב תכניות חינוכיות של מועצות אזוריות שונות ברחבי הארץ. כמו לדוגמא, שתילת חורשות וגינות טבעיות על מנת לפתח את החי והצומח האזורי, כדי לאפשר לילדים ומבוגרים לטייל בטבע כשהתנאים הטבעיים ככל הניתן מאפיינים את האזור. ניתן לראות זאת באזורים שונים ורבים בארץ מצפון ועד דרום.

כפי שציינו לפני כן, הטבע הוא חלק בלתי נפרד מחיינו ואם הרשויות לא ידאגו לשמר ולטפח אותו אנחנו עם השנים נגרום נזק שלא ניתן יהיה לתקנו לעולם. עם החשיבה הזו המשרד להגנת הסביבה והמשרד להגנת הטבע עורכים באופן מאוד מוקפד הנחיות ודרישות על מנת להשיב את הטבע לחיינו גם אם אנחנו ממשיכים בבניית בתים, מגדלים מרקיעי שחקים וסלילת כבישים רחבים.

בנוסף, סקר חי צומח מאפשר לכל הצדדים להבין טוב יותר את הסביבה. הסקר כולל גם תמונות להמחשה של בעלי החיים, של הצמחייה וגם מקורות טבע נוספים. כך באופן ממוקד ניתן להתאים את התכנון שיתאים לחי והצומח בו וגם עבור האדם והפרויקט בכלל. ההמחשה מתבצעת לא רק בעזרת תמונות אלא גם על ידי צילומי מפות והגדרות אזוריות בתוך השטח עצמו וכך התמונה המתקבלת ברורה אף יותר.

כמה עולה סקר חי צומח?

חשוב להבין כאשר נדרשים לסקור את החי והצומח העבודה אינה רק של אדם אחד וישנם לא מעט אנשי מקצוע שמביעים את עמדותיהם בנושא. למשל, אם מדובר באזור ובו מתקיימת תנועה רבה של ציפורים אזי צפר מקצועי נדרש בין היתר להביע את עמדתו וכך הסקר ילווה בנתונים איכותיים שישכנעו את הוועדה או הרשות שדרשה את הנתונים. כך בכל תחום, כמו כן, יערן או אגרונום שיביע את עמדתו בעניין הצמחייה בשטח.

האחראי על הסקר הינו יועץ מוסמך ומקצועי שיודע את תחומו בצורה נרחבת וכמובן בעל קשרים טובים עם אנשי מקצוע נוספים שחוברים יחדיו להגשת הסקר. בנוסף, מהנדסים, אדריכלים ועוד יועצים נוספים יכולים להביע את עמדותיהם וזאת בהתאם לדרישות מהמשרדים הרלוונטיים.

לכן עלותו של סקר חי צומח משתנה בהתאם לגודל השטח הנדרש בסקירה, כמות הנתונים שנדרשים להציג בפני הרשויות וכמובן מורכבות הפרויקט בכללותו. לכן, רצוי לפנות לחברה מקצועית ואחראית בעלת ניסיון מוכח שתאפשר לכם לקבל את כל השירותים הנדרשים לכם תחת קורת גג אחת וכך להגדיל את סיכוייכם לקבלת סקר חי צומח בפעם אחת ללא שינויים ודרישות נוספות שעלולים להוביל לעלויות רבות וכן עיכובים בלוחות הזמנים.

מתי נכון להזמין סקר חי צומח?

כדי לעמוד בלוחות הזמנים שהציבו לכם מומלץ להזמין סקר חי צומח בהקדם האפשרי. לפני כל פרויקט הרשות המקומית מעדכנת מהם כל הדרישות שהיא מבקשת לבחון ואם סקר חי צומח מופיע ברשימתכם הזמינו אותו במעוד מועד. על מקיים הסקר לבחון את החי והצומח על אותו השטח לאורך זמן משנים רבות קודם לכן ועד היום. כדי שיהיה אפשר לסקור את כל הפרמטרים הנדרשים על היועץ לעבור בתיקי מידע רבים ולבחון מקורות שונים כדי להשיג את כל המידע הנדרש בעבור סקר חי צומח.

אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מזה שנים בהגשת סקר חי צומח ללקוחות רבים שלנו ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם על מנת שנוכל לעזור לכם בעניינכם. הצוות שלנו מונה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מהנדסים, חוקרים, יועצים, אדריכלים ועוד. אצנו תוכלו לקבל את כל השירותים הנדרשים לפרויקט שלכם במקצועיות רבה ובשקיפות מלאה. לאורך השנים סיפקנו שירותים ללקוחות ברחבי הארץ וכך הרשויות השונות מכירות בשמנו הטוב שהולך לפנינו. אל תהססו ופנו אלינו עוד היום כדי שנוכל לקדם את הפרויקט שלכם וללוות אתכם מול הבירוקרטיה עם הרשויות השונות.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram