לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח פיתוח

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח פיתוח

נספח פיתוח מאפשר לרשויות המקומיות לראות ולבחון את התכנון עבור מבנה שעתידי להיבנות בשטחיה. הנספח כולל תרשימים סביבתיים, מפות ותכניות מדידה מעודכנות, סימון מבנים, דרכים, מעברים, דרכי גישה ועוד נתונים רבים הנמצאים בשטח היום ושמתוכננים להשתנות בהתאם לתכנון המבנה שעתידים לבנות. כשמגישים בקשה להיתר בניה יש לתאר את הפרויקט בצורה מפורטת ביותר, להציג מהו סוג המבנה ומהם השימושים העתידיים במבנה, היכן יעברו התשתיות בו כולל חישובים והצגת תרשימים במידת הצורך, תכנון חניות כולל דרכי נגישות ועוד. במידה ומדובר במבנה תעשייתי, הדרישות אף רבות יותר ויש לאסוף נתונים נוספים על פי דרישת הרשויות.

הדרישות בנספח פיתוח

נספח פיתוח הינו מסמך המעניק פתרונות ונותן מענה להנחיות רבות ושונות הקשורות לסביבה מהרשויות המקומיות לפני בניית מבנה. הנספח למעשה מציג בפני הרשויות את ההשפעה של המבנה על הסביבה וגם מהצד הנגדי, השפעת הסביבה על המבנה. ההתייחסות הסביבתית מיועדת לצמצם ככל הניתן בעיות ושיבושים סביבתיים הנובעים מהמבנה ומהפעילות השוטפת המתכוננת להתקיים בו. ההתייחסות צריכה להיות תואמת לסוג פועלו של הנכס, במקרים בהם לא הוחלט סופית מה יהיה פועלו של הנכס, למי הוא מיועד ומה יהיה בו אז הרשויות המקומיות ובראשן המשרד לאיכות הסביבה דורשים עמידה בתנאים המחמירים ביותר.

הגשת נספח פיתוח

הנספח פיתוח מעניק אינפורמציה רבה לרשויות הבוחנות את כל הפרמטרים בנושא הסביבתי ולכן חשוב להתייעץ עם יועץ מקצועי, מנוסה ושירותי. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי ייעוץ נרחבים בנושא תכנון סביבתי, ואנשי הצוות שלנו הם בעלי ניסיון רב ממהנדסים, אדריכלים ועד יועצים במגוון תחומים שילוו את פרויקט הבנייה שלכם עם מתן כל השירותים הנדרשים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח פיתוח

מה זה נספח פיתוח?

כחלק בלתי נפרד מתכנון הפרויקט יש לחשוב גם על כל השיקולים הסביבתיים בפרויקט עוד בשלבים הראשונים של התכנון, מצד היזם או בעל הנכס בתכנון להיתר בניה וגם מצד הרשויות עבור תכנון הסביבה המרחבי ולאישורי תכניות פיתוח אזוריות. כדי שכל האנשים הקשורים בנושא יוכלו לבצע את התכנון בצורה האופטימלית ביותר על מנת לשמור על הסביבה יש להגיש נספח פיתוח העומד בכל הדרישות הנרחבות. על מנת שהגשת הנספח תעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים על ידי המשרד לאיכות הסביבה, כבר בשלבים הראשונים של תכנון פרויקט ועוד לפני הגשת בקשה להיתר בניה האדריכל, היזם או בעלי הנכס והיועצים השונים מגבשים את התכנון של הפרויקט על מנת שניתן יהיה להתאים את הדרישות הסביבתיות גם את רצונותיו של בעל הנכס המשקיע את הונו בעניין.  

ראשית יש להגיש את הנספח למשרד לאיכות הסביבה של מכון הרישוי העירוני ולבקש את חוות הדעת הסביבתית להיתר הבניה המבוקש, רק לאחר אישורו של המשרד לאיכות הסביבה יהיה ניתן להגיש לרשות המקומית את הבקשה להיתר הבניה ועם קבלתו של היתר הבניה ניתן יהיה להתחיל את העבודות השטח. בעקבות ההמלצות של המשרד לאיכות הסביבה, יבחנו התנאים וההתניות לקבלת היתר בניה ונקיטת אמצעים למניעת מפגעים סביבתיים. כל פרויקט חייב התייחסות סביבתית על ידי שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיכינו חוות דעת סביבתית להיתר, ינפיקו נספח פיתוח מפורט ושההמלצות יעוגנו בהיתר הבניה.

למה חשוב לבצע נספח פיתוח?

בנספח פיתוח ישנם פרמטרים רבים שיש לשים עליהם את הדעת ואי התייחסות לכל הנושאים הנדרשים עלול להוביל לשלילת הנספח ותידרש הגשה חוזרת (הגובלת לעיתים בעלויות נוספות) עם כל התיקונים בנושאים שיסומנו לתיקון. הרשויות המקומיות מציבות בפני מגישי בקשה להיתר בניה בירוקרטיה ארוכה ומסורבל ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם בנחת לאישורו של נספח זה. הנספח כולל בתוכו נושאים רבים שיש לחשב, להציג ולתת מענה לבעיות שעלולות להופיע עם סיום בנייתו של המבנה ואפילו בזמן בנייתו. נספח פיתוח מאושר הינו אחד מסמכים החשובים ביותר המופיעים ברשימת הדרישות של הרשויות המקומיות לקבלת היתר בניה.

המשרד לאיכות הסביבה שם דגש בשנים האחרונות על יותר ויותר פרמטרים שעל בעלי נכסים המעוניינים לקבל היתר בניה לבנייה חדשה צריכים לעמוד בהם ואפילו כאלו המבקשים לקבל היתרי בניה בעניין נכס קיים כמו למשל שינוי ייעוד הנכס או תוספות בנייה למיניהן על בעל הנכס לעמוד בקריטריונים מחמירים בהתאם לחוקים והתקנות לבניה ירוקה.  יש לכלול בנספח פיתוח את כל המפגעים העלולים להתרחש בסביבה עקב בנייתו של מבנה כזה או אחר וגם למבנה עצמו ולמשתמשי המבנה עקב מפגעים סביבתיים. בהתאם לסוג המבנה הרשויות המקומיות מציבות פרמטרים ודרישות על מנת שתקינות וייתכנות המפגעים הסביבתיים יהיו תחת הגדרות החוק והתקנות ולא יחרגו מהם. כאשר כל אלו הושגו ואושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה ניתן יהיה לקבל היתר בניה ולהתחיל את הפרויקט בהתאם לדרישות החוק.

כמה עולה נספח פיתוח?

על מנת להבין את מרכיבי הצעת המחיר מומלץ לפנות למספר יועצים ולבקש הצעת מחיר בהתאם לגודלו ומורכבותו של הפרויקט שלכם. חשוב להעביר כמה שיותר מידע כשאתם מבקשים הצעת מחיר, אם יש לכם תכנית רעיונית, אם ישנם תכניות ישנות וכן הלאה. כך היועץ יוכל להרכיב עבורכם הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן ומותאמת לצרכים שלכם. לאחר שתקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לערוך השוואה ביניהן וכך לבחור את היועץ במחיר המתאים ביותר עבורכם. זכרו, נספח פיתוח הינו מסמך המכיל בתוכו חישובים רבים, התייחסויות לגורמים שונים הנמצאים בשטח המבנה המתוכנן ובסביבה ההיקפית לו, בנוסף, יש צורך לקחת בחשבון גורמי טבע נוספים כמו מיקום גאוגרפי וכן הלאה. כל אלו בנוסף לייעוד המבנה, גודלו ומורכבותו משפיעים רבות על הצעת המחיר שתשלח אליכם בסופו של יום.

חשוב לזכור, הנושא הסביבתי בעיניי הרשויות השונות הוא נושא חשוב ביותר ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע איכותי ובעל ניסיון רב שנים בהגשת נספח פיתוח לבעלי נכסים שונים. לכן אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר ולא בהכרח שהיקר ביותר הוא הטוב ביותר, פשוט בצעו השוואה של מחירים ושירותים שאתם מקבלים ואם אתם לא בטוחים לגבי הצעת מחיר כזו או אחרת כדאי להתקשר ולשאול.

חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח פיתוח מדויק ומפורט על מנת שהפרויקט שלכם יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות.

מתי נכון להזמין נספח פיתוח?

נספח פיתוח כולל בתוכו נתונים רבים והתייחסויות רבות בעניין הנזקים הסביבתיים שעלולים להתקיים עקב בנייתו של המבנה יש להיעזר ביועץ איכותי ומקצועי עוד בשלבי תכנון הפרויקט המוקדמים ביותר. על מנת לעמוד בכל הדרישות לקבלת היתר בניה יש לפנות בהקדם האפשרי לחברה מנוסה ומקצועית שתנפיק עבורכם נספח פיתוח בהתאם לסוג הנכס שאתם מעוניינים לבנות. חשוב לזכור כי תוצאות החישובים והבדיקות שיבוצעו עלולים להשפיע על תכנון הפרויקט כולו. במידה ובמשרד לאיכות הסביבה ימצאו כי המבנה אינו עומד בדרישות הסביבתיות לא יינתן אישור לנספח ותיגררו לעיכובים.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח פיתוח ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram