לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תוספת בניה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תוספת בניה

בעלי נכסים רבים רוצים להגדיל את הנכס שלהם, להוסיף עוד חדר, להגדיל את הסלון או להוסיף פרגולה בחצר הבית. כל אלו ועוד תוספות רבות אחרות דורשות מבעל הנכס לבקש תוספת בניה מהרשות המקומית. תהליך קבלת האישור לתוספת בניה לא תמיד פשוט וזורם ולעיתים הרשויות המקומיות מציבות בפני המבקש לא מעט מסמכים, אישורים ותכניות על מנת להוכיח כי התכנון הרצוי עומד בכל הדרישות והתקנים.

היתר בניה לתוספת בניה

למרות שבתוספת בניה אנחנו למעשה מוסיפים שטח למבנה קיים שבבעלותנו, אנחנו לא יכולים כל העולה על רוחנו מבלי לבקש את הרשות לכך מהרשות המקומית, אישור היתר הבניה ותחילת עבודות הבניה כחוק. ישנן הרבה הגדרות בחוק המגדירות את התוספת הנדרשת כתוספת בניה להיתר בניה כמו למשל: סגירת מרפסת, שינוי גדרות, ניצול גג הנכס לצרכים שונים, בניית חדרים כמובן ועוד שינויים רבים אחרים במבנה המכריחים את בעל הנכס להגיש בקשה להיתר בניה לתוספות הבנייה הרצויות.

חשוב לפנות לאנשי מקצוע איכותיים

העיריות והרשויות המקומיות ברחבי הארץ מאפשרות לבעלי נכסים רבים לבצע שינויים ותוספות במבנים שברשותם. הן מעמידות רשימת הגדרות, חוקים ותקנות שעל בעל הנכס לעמוד על מנת לקבל את האישורים הנדרשים לתחילת עבודות הבניה, על בעל הנכס להמתין זמן מה לאישורים וכמובן שכל זה מלווה בתשלומי אגרות לא קטנות בכלל. על מנת לצלוח את כל הבירוקרטיה המורכבת שהעיריות והרשויות המקומיות מציבות בפני הדורשים בשינוי, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם, בעלי הנכסים לקבלת אישור לתוספות בנייה. רצוי לפנות לחברה שכזו עוד בשלבים הראשונים של התכנון על מנת שהם יוכלו ללוות אתכם בצורה בטוחה ומקצועית לאורך השלבים הרבים שהרשויות המקומיות דורשות בתהליך הוספת בניה לנכס קיים.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –תוספץ בניה

מה זה תוספת בניה?

בכל מבנה קיים שבעלי הנכס מעוניינים להוסיף עוד שטח למבנה, זו יכולה להיות דירה בבניין מגורים, בית פרטי או בכלל מבנים מסחריים אחרים כמו מפעלים, בנייני משרדים, בתי מסחר וכן הלאה כולם נדרשים לקבל היתר בניה על מנת לבצע את תוספת הבניה הרצויה. על מנת לבצע תוספת בניה בהתאם לחוקי הבניה, יש להגיש בקשה להיתר בניה מהוועדה המקומית. הרשות המקומית או העירייה יקבלו את ההחלטה בהתאם לכל הממצאים שיגיש מבקש הבקשה, קרי אדריכל הפרויקט, ולאחר שיבחנו כל הדרישות אותן הוא מבקש בתחום שטח המבנה.

תוספת בניה יכולה להיות בכמה מישורים, מצד אחד הן יכולות להיות תוספות של מבנים נוספים על אותו השטח המדבר (גוש וחלקה למשל). אם קיים בית פרטי ובאותו השטח ישנה אפשרות לבניה של עוד יחידת מגורים לפני שמתחילים בבנייתה של היחידה, יש לקבל את היתר הבניה לכך. באותו מקרה של תוספת שטח לבית קיים, אם בעל הנכס מעוניין להגדיל את מספר החדרים בביתו למשל, עליו לבקש היתר בניה.

מהצד השני, תוספות בניה אינן רק עבור יחידות דיור או אזורים שישמשו למגורים בלבד. למשל בבית קיים, הבעלים מעוניינים לבנות בריכה בחצר ביתם, הם חייבים על פי חוק לקבל היתר לתוספת בניה עבור הבריכה עליה הם חולמים. גם בבניית פרגולות וחניות מקורות לרכב חייבים לבקש תוספת בניה למרות שאלו אינם אזורי מגורים.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים בתכנון תוספת בניה?

ישנם מקרים רבים בהם ישנה חובה בהיתר בניה לתוספות בניה שונות, גם אם מדובר בשטח הפרטי שלכם. על מנת לעבור את התהליך בצורה הטובה והקלה ביותר מומלץ לפנות לאדריכל מומחה בתוספות בניה ובתכנון שינויים במבנים קיימים על מנת שיוכל לספק לכם את הפתרונות היעילים ביותר עבורכם.

תכנון בפרויקט קיים מצריך מהאדריכל יצירתיות רבה, התאמת התוספת בהתאם לתנאי השטח הקיימים, התאמת העיצוב של הבניה החדשה שתשתלב בצורה הרמונית לבניה הישנה, להכיר את הדרישות השונות של הרשויות המקומיות, לעמוד בכל התקנות והדרישות השונות בהתאם למקרה הספציפי וכן הלאה. אדריכל מנוסה ומקצועי יוכל להעניק לכם את כל הפתרונות היצירתיים ביותר על מנת לספק לכם מבנה כפי שחלמתם.

ישנם לא מעט בעלי נכסים המעוניינים לשלב שיפוץ במבנה הקיים כאשר הם מבצעים תוספת בניה שנכס. אדריכל שמכיר את החידושים העיצוביים, שיכול לתת לכם את הפתרונות האדריכליים והעיצוביים יחד הוא בעל המקצוע שכדאי לכם לבחור בבניית תוספת הבניה שלכם. בנוסף, חשוב לזכור היתר בניה לתוספות בניה שונות יכול להיות כאב ראש לא קטן, מומלץ לבחור באדריכל שמכיר את התהליך ויכול ללוות אתכם לכל אורכו בקלות ומקצועיות מול הגופים השונים.

כמה עולה לעשות תוספת בניה?

בעלי נכסים רבים רוצים לבצע בשטחם תוספות בניה בהתאם לשטחי הבניה המותרים להם. למשל אם בעל נכס ניצל רק 100 מ"ר משטח הבניה המותר לו ונותרו לו עוד 100 מ"ר שהוא יכול לנצל ולבנות, לאחר מספר שנים שהוא בנה את המבנה הראשון הוא רוצה לנצל את השטח ולבנות עליו להגיש בקשה לתוספת הבניה. מה הוא מעוניין לבנות על השטח ישפיע על העלות הכוללת.

בתוספות בניה ישנן כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון. ראשית מה גודל השטח בתוספת הבניה, תוספת של בניית חדר נוסף בבית קיים יהיה בעלות שונה לגמרי ם בעל הנכס מעוניין לבנות עוד יחידת דיור שלמה על אותו השטח. כך גם בעלות התכנון של תוספת בנייה של בריכת שחיה בחצר הבית או תוספת של פרגולה בלבד בגינה. כל תוספת בניה תיחשב לגופה היות ומדובר במשתנים רבים היוצרים את הצעת המחיר הכוללת. בנוסף לתכנון תוספת הבניה ישנם אנשי מקצוע נוספים שיש לקחת בחשבון, כמו יועצים מקצועיים (שוב, כל מקרה לגופו) קונסטרוקטורים, יועצי אינסטלציה, מהנדסי חשמל וכן הלאה. מה גם הקבלנים שמבצעים את העבודה בשטח וכמובן בחירת החומרים שמשפיע על העלות הכולל שבסופו של תהליך בעל הנכס משלם עבור תוספת הבניה כולה.

על מנת לקבל הצעת מחיר משתלמת ביותר מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתוספות בניה, תכנון וייעוץ כך אתם יכולים לקבל את כל השירותים תחת קורת גג אחת ולחסוך בעלויות והפרעות תקשורתיות בין אנשי המקצוע השונים.

מתי כדאי להתחיל פרויקט תוספת בניה?

בישראל ישנן שני מועדים עיקריים בהם מרבית האנשים מתחילים שיפוצים או תהליכי תוספות בניה, מדובר באזור החגים, ספטמבר – אוקטובר או לקראת פסח, מרץ – אפריל. אלו המועדים "המרעישים" ביותר אך למעשה אנשים פונים לקבלנים ויועצים כל השנה. היות ובישראל החורף אינו ארוך ישנה אפשרות מאוד טובה עבור קבלנים רבים לבצע עבודות שטח כל ימות השנה.

תהליך תוספת בניה אינו מהיר ויש צורך לעבור בנוסף לכל זה גם בירוקרטיה מול הרשויות המקומיות. זהו יכול להיות תהליך סיזיפי שגם הוא לוקח זמן ויש להמתין בסבלנות רבה להחלטות הוועדה של מחלקת ההנדסה המקומית. יש להשיג את כל האישור עוד לפני תחילת העבודות בשטח ולכן אם ישנם אנשים החוששים להתחיל את הבניה בחודשי החורף, ניתן להתחיל את שלבי הבקשה להיתר בניה בעונה הזו ועד לקבלת כל האישורים הנדרשים וכך להתחיל את העבודות בשטח בעונות נוחות יותר.

חברת דרך ארץ הנדסה מתמחים מזה שנים רבות בליווי, תכנון וייעוץ לתוספות בניה שונות ברחבי הארץ. החברה מוכרת ע"י הרשויות השונות כחברה מקצועית, איכותית ומתקדמת. אם גם לכם ישנו מבנה קיים ואתם רוצים להוסיף לו, שטח מגורים, לבנות יחידות דיור נוספות על גבי השטח, להוסיף בריכה או כל מבנה אחר אנחנו כאן בשבילכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram