לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ CFD

תכנון בטיחות אש ומילוט באמצעות סימולצייה
 ממומחשבת

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תכנון בטיחות אש באמצעות מערכת CFD

מקצועיות וזמינות

מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן הן אחת המערכות החשובות ביותר הקיימות במבנים שונים ומטרתן במקרה חירום להתריע על שריפה ולהציל חיים. אחד האתגרים הגדולים ביותר במערכות אלו הם בדיקת תקינותן הן בשלב התקנתן והן לאחר שנים שהן מותקנות במבנה ויש לבצע ביקורת. למעשה לאחר שמתקינים את מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן הן נותרות ללא פעולה מעשית לאורך זמן ואף למשך שנים רבות וקיים חשש שמע לא יפעלו בשעת הצורך. הודות לטכנולוגיה המתקדמת, יועץ CFD יכול היום ליצור סימולציות לשריפה ושחרור עשן באמצעות מערכת CFD כך שניתן יהיה לזהות אם המערכת עובדת בצורה תקינה וכך תתריע על שירפה בשעת חירום.

תכנון יעיל ואפקטיבי של מערכות מילוט, אוורור ועשן.

יועץ CFD מקצועי לתכנון נכון!

יועץ CFD משתמש במערכות ממוחשבות מקנות תמונת מצב מדויקת ומלאה בנוגע לתפקוד המערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן בעת אירוע שריפה בזמן אמת. התכנות הממוחשבות מאפשרות הדמיה ברורה, מדויקת ומותאמת למאפייני המבנה.

כך שנתוני החומרים השונים המרכיבים את המבנה, צורתו, חלוקת החללים, מיקום המערכות השונות ועוד משתנים רבים אחרים נכנסים לתוך המשוואה הכוללת וכך יוצרים תמונת מצב אמתית, מדויקת ואיכותית.

סימולציה מקצועית ומהימנה של מערכות הבטיחות

עמידה בדרישות התקן הישראלי

כאשר פונים ליועץ CFD ניתן לקבל פירוט מלא לאופי פעילות המערכות, לזהות איך העשן יתפזר במבנה בשעת חירום ובאיזו מהירות.

באמצעות מערכת ה CFD תקבלו הדמיה בתלת מימד של זרימת האוויר במבנה, מהירות פיזור האוויר בחללים השונים במבנה, ניתן לבצע מספר תרחישים שונים לאותו המבנה וכמובן עומדת בדרישות התקן הישראלי לבטיחות אש במבנים.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – יועץ CFD

מה תפקידו של יועץ CFD?

בעבר היה כמעט בלתי אפשרי לבדוק את איכות התקנת מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן. היה צריך להמתין לשעת חירום ולקוות שהמערכות באמת יפעלו לפי תכנונן. היום עם ההתקדמות הטכנולוגית אנחנו יכולים לקבל תמונת מצב מדויקת הן לתכנון המערכות הללו במבנה והן לבדיקת תקינותן. נושא גילוי וכיבוי אש וכמובן שגם שחרור עשן הוא נושא רציני ביותר ואי שימוש במערכות איכותיות עלול להביא לידי אסון ופגיעה בחיי אדם. תפקידו של יועץ CFD הוא לזהות באמצעות מערכת ה CFD את תקינותן של המערכות השונות, לתכנן את מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן על מנת להתקין במבנים שונים ולהעניק לבעלי המבנה הדמיה ממוחשבת איתה ניתן לזהות את יעילות המערכות השונות בשעת חירום.

יועץ CFD יכול להעניק לכם תמונת מצב מפורטת לתכנון היערכות המיגון במבנה והתקנת מערכות יעילות וחסכוניות לשחרור עשן, גילוי וכיבוי אש. על מנת לבצע את החישובים הנדרשים למהירות פיזור האוויר בעת עשן רווי, חישוב כמות חילוף האוויר הנדרש לשמירה על מסלול מילוט העשן על היועץ להשתמש במערכת CFD. יש לבדוק את המערכות גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן כל שנה על מנת לקבל את האישור הנדרש מהרשויות. תפקידו של יועץ CFD הינו אחד התפקידים החשובים ביותר בעת תכנון מבנה ולאורך שנים בפועלו. מומלץ לפנות ליועץ CFD מקצועי, איכותי ואמין על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר לאורך שנים.

מתי צריך יועץ CFD?

היות ותפקידו של יועץ CFD הינו אחד אנשי המקצוע החשובים בתכנון מבנה, מומלץ לפנות ליועץ עוד בשלבים הראשונים של תכנון פרויקט. כחלק בלתי נפרד מתכנון פרויקט להגשת היתר בניה יש להציג בפני הרשויות מערכות שונות ורבות שיתוכננו בהמשך הדרך בפירוט רב יותר יש להתייעץ עם יועץ CFD כבר בשלבים הראשונים על מנת שאדריכל הפרויקט והיועץ יוכלו לשלב את המערכות בצורה טובה ויעליה בתכנון הפרויקט כולו. תכנון נכון ומדויק בשלבים הראשונים של הפרויקט יחסכו לכם כסף רב בעבור שינויים של הרגע האחרון וכמו כן לא יצטרכו אנשי מקצוע שונים בפרויקט לשנות את תכנונם על מנת להתאים מערכת כזו או אחרת לתכנון הכולל.

במבנים קיימים יש לפנות ליועץ CFD אחת לשנה על מנת לבצע ביקורת לתקינות מערכות גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן וזאת על מנת לקבל את האישורים מהרשויות. קבלת האישור מהרשויות כרוכה בעמידה בתקן 1001 שמורכב משבעה פרקים מפורטים המתייחסים לתהליך מניעה ומיגון אש אשר נועדו להציל חיי אדם לפני הכול, כמו גם להגן על מבנים ורכוש כנגד אירועי אש אפשריים. על מנת לעמוד בכל הדרישות יש גם להציג בדיקות שנתיות וגם בשלב התכנון להיתר בניה להציג את הסנכרון בין המערכות השונות במבנה כמו גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן, מיזוג אוויר, אינסטלציה, חשמל, גנרטורים וכן הלאה. רק בהצגת כל אלו ניתן הפועלים יחדיו בצורה יעילה יהיה ניתן לקבל את היתר הבניה ולהתחיל בעבודות הביצוע בשטח.

כמה משלמים ליועץ CFD?

יועצי CFD מחשבים את עבודתם לפי גודל פרויקט, מורכבותו, סוג המבנה וסוג הייעוץ אותו אתם מבקשים. ישנם אנשים המעוניינים לבצע ביקורת שנתית והגשתה לרשויות על מנת לקבל את האישור הנדרש, ישנם המעוניינים בתכנון כולל של המערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן על מנת לקבל היתר בניה וישנם המעוניינים להתקין מערכות על מנת להעניק ביטחון לדיירי הבית למרות שאינם נדרשים על פי חוק להתקין למערכות לכיבוי אש ושחרור עשן. חשוב לפנות ליועץ CFD מנוסה, מקצועי ואמין. היועץ יוכל להציג בפניכם תרחישים שונים בעת שריפה, את מהירות פיזור העשן ולהתאים עבורכם את המערכות הטובות ביותר עבורכם. כמו שלא משחקים באש כך גם לא לוקחים סיכונים מיותרים בתכנון התקנת מערכות לגילוי וגיבוי אש ושחרור עשן למבנה. דבר נוסף שחשוב לזכור, כולם יודעים כי באש לא משחקים אך לעיתים שוכחים כי דווקא העשן הנגרם בעת שריפה הוא הגורם העיקרי לסכנה ממשית לחיי אדם. לכן חשוב לפנות ליועץ CFD מקצועי ומנוסה שיתכנן עבורכם את המערכות האופטימליות ביותר עבור סוג המבנה שלכם ולאופי המשתמשים בו.

מה צריך לבדוק לפני שסוגרים עם יועץ CFD?

ישנם מספר קריטריונים שמומלץ לבדוק לפני שסוגרים עם יועץ CFD.

ראשית, בדקו כי היועץ בעל ניסיון לסוג המבנה שלכם. אם אתם לקראת היתר בניה ואתם רוצים להיעזר ביועץ CFD לתכנון המערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן למבנה המתוכנן חשוב לפנות ליועץ המתמחה בסוג במבנה שלכם. יועץ בעל ניסיון לסוג המבנה (מפעל, בנייני מגורים, מבנה מסחר, משרדים וכן הלאה) יכול להועיל לכם משמעותית לקידום הפרויקט שלכם ולקבלת היתר בניה ללא עיכובים.

שנית, מומלץ לפנות ליועץ שירותי ונעים הליכות. בעת תכנון מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן יועץ CFD עובד בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע שונים בפרויקט כמו אדריכל, יועץ מיזוג אוויר ועוד יועצים ומהנדסים אחרים. על מנת שהסנכרון בין הגורמים השונים תהיה איכותית ונעימה גם בין אנשי המקצוע וגם עבורכם מומלץ לפנות ליועץ CFD ובכלל למתכנני הפרויקט שנעים לעבוד אתם.

טיפ לסיום, מומלץ לפנות לחברה המספקת עבורכם שירותי הנדסה שונים תחת קורת גג אחת כך תוכלו לקבל שירות יעיל ואיכותי ממקום אחד שכל יועציו, מהנדסיו ואפילו האדריכל יושבים יחדיו באותו המשרד ויכולים לנהל את תכנון הפרויקט ביתר קלות. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא את כל היועצים והמהנדסים שיתכננו עבורכם את הפרויקט שלכם משלב היתר הבניה ועד לקבלת טופס 4. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram