לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

רישוי עסקים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

רישוי עסקים

בעלי עסקים רבים נדרשים ברישיון עסק על מנת להפעיל את העסק על פי חוק. העניין מתחיל עוד בשלבי תכנון העסק ובחירת מיקומו. לאחר מכן יש לפנות לרשויות המקומיות על מנת לדעת באופן וודאי האם לעסק מופעל צו רישוי עסקים או לא, היות ולא כל עסק נדרש בצו זה. חשוב לפנות למומחים ברישוי עסקים על מנת לעבור את התהליך הארוך והבירוקרטיה הרבה בקלות ככל הניתן ללא עיכובים שעלולים להביא לעיכובי בנייה, לכנסות ואגרות נוספות ובסופו של דבר גם לעיכוב בפתיחת העסק. רישיון עסקים הוא כמו אישור אכלוס במבני מגורים אך בעל משמעות כבדה יותר ולכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע איכותיים.

הצורך ברישוי עסקים

לא כל עסק נדרש ברישוי עסק, אך על בעל העסק או היזם לבחון את הדישות של הרשויות המקומיות עוד בטרם סגירת החוזה לקניית השטח או השכרתו. מחלקת ההנדסה של העירייה או הרשות המקומית מעבירות את כל המידע עבור השטח עליו מתוכנן להיבנות בית העסק ועל פי הקריטריונים המופיעים בדו"ח ניתן לקבל החלטה מושכלת באם ההשקעה מתאימה או לחילופין יש לבחון מקום אחר לעסק המתאים לצרכים של העסק ובהתאם להנחיות של הרשויות. למשל יזם שמעוניין לפתוח מסעדה מחויב על פי החוק לקבל רישוי עסק לפני שהוא מתחיל להפעיל את המקום. האם הרשות המקומית תאשר הפעלת מכונות טיגון? האם ישנה התנגדות מצד השכנים? וכן הלאה. ישנה בירוקרטיה ארוכה מאוד וחשוב לבחון אותה עוד לפני ששוכרים מקום כדי לא להיכנס הוצאות גבוהות מאוד ואף גרוע מכך, לאי קבלת רישיון עסק.

רישוי עסקים בקלות ומהירות

רישוי עסק הוא תהליך ארוך, אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו לאורך כל התהליך ומעניקים להם שירותי הנדסה, תכנון וליווי מול הרשויות השונות תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

רישוי עסקים – שאלות ותשובות

מהו חוק רישוי עסקים?

חוק רישוי עסקים הוא למעשה עסקים הנדרשים בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי). צו זה הוא למעשה היתר הניתן על ידי רשות מוסמכת המאשרת כי ניתן להפעיל את העסק בכפוף לתנאים שהיא קבעה. העסקים הנדרשים בקיום אותו צו רישוי עסקים הינם שונים זה מזה והחוקים משתנים ממדינה למדינה ועל כן חשוב לבחון כל עסק לגופו. עסקים שהפרו את תנאי רישוי העסק יחויבו בקנס וישנם מקרים שאף יופעל על העסק צו סגירה.

על מנת לקבל רישוי עסקים על היזם או בעל העסק לעמוד בכל הדרישות שנקבעו על ידי הרשויות השונות, לרשום את העסק באופן תקין וכדין, לפרט ככל הניתן על ניהול העסק, על שיטות הייצור או השינוע, לפרט על המערכות ועוד פרטים רבים אחרים. מהותו של רישוי עסקים הוא להבטיח כי מתקיימים כל האמצעים והתכנונים המתאימים כדי לאפשר לעסק לפעול כראוי ובצורה תקינה.

באופן כללי חוק רישוי עסקים הוא לטובת בעל העסק, עובדיו ולציבור הרחב. כבר משלב היתר הבניה נשקלים ונבחנים כל הפרמטרים על מנת להפעיל את בית העסק בצורה בטוחה עבור כולם. לשמור על בריאות העובדים והציבור, לאפשר תנאי בטיחות אופטימליים, להימנע מנקים סביבתיים העלולים להוביל לירידה באיכות חיי האזרחים ועוד. כאשר בעל עסק מקבל תעודת רישוי עסקים הוא למעשה מבטיח כי בוצעו במבנה כל המערכות והתנאים הנדרשים כולל מערכות כיבוי אש, בטיחות והצלה וכי השימוש במבנה שכזה הוא בטיחותי יותר ואמין יותר ולא פחות חשוב עומד בכל דרישות החוק.

מי צריך רישוי עסק?

ישנה רשימה ארוכה של עסקים הנדרשים ברישוי עסק על מנת להפעיל את העסק בצורה חוקית. ניתן למנות את העסקים על פי קבוצות עיסוק למשל: עסקים בתחום הבריאות והקוסמטיקה, עסקי חקלאות ובעלי חיים, עסקי המסעדנות והמזון, עסקי נופש וספורט, עסקים בתחום הרכב והתחבורה, שמירה ואבטחה, עסקים המשתמשים בכימיקלים ועוד רבים אחרים.

כדי להיות בטוחים אם העסק שאתם מתכננים לפתוח בעל דרישת קיום צו רישוי עסקים מומלץ לבחון את הנושא עוד לפני שאתם קונים חלקת אדמה או חותמים על שכירות למקום. מכיוון שלא כל נכס מיועד לשימוש אותו אתם רוצים לעסוק ואתם עלולים למצוא את עצמכם בסירובים רבים מול הרשויות או לחילופין לבצע שינויים רבים הן במבנה והן במערכות שעלולים להוביל אתכם להוצאות גבוהות ביותר שאם הייתם יודעים עליהם עוד לפני כן לא הייתם בוחרים דווקא בשטח זה אלא מחפשים מקום טוב יותר בעל ייעוד מתאים. אם אכן מצאתם מקום המתאים לסוג העסק שלכם, עכשיו ניתן להתחיל בתכנון ולהתאים את המערכות הנדרשות לעסק שלכם. במידה ואתם משכירים מקום, זה השלב בו צריך לבחון את המערכות הקיימות ולהתאימן לעסק שלכם. בשלב הזה על בעל העסק לקבל אישורים רבים מרשויות שונות כמו תאגיד המים, מחלקת ההנדסה, שירותי כיבוי והצלה ועוד.

כמה עולה רישוי עסקים?

רישוי עסקים הינו תהליך מורכב ובעל הרבה משתנים. מומלץ להתייעץ עם מומחים כבר בשלבים הראשונים לתכנון עסק על מנת לעבור את התהליך כראוי וללא עיכובים. כדי לקבל רישיון עסק עליכם לעמוד בקריטריונים רבים עוד משלבי התכנון העסקי ועד לפתיחת העסק כולל תכנון ראוי, שימוש במערכות ייעודיות המתאימות לסוג העסק, עמידה בתנאי כבאות והצלה ועוד רבים אחרים. לכן הצעת המחיר שתקבלו על מנת לקבל רישיון עסק לעסק שלכם תלוי במספר משתנים.

ראשית האם אתם נמצאים בשלבי תכנון ושיפוץ מבנה קיים או האם אתם בעלי קרקע שבה אתם מעוניינים לבנות את העסק שלכם מהיסודות. בנוסף, האם התב"ע לקרקע תואמת לעסק שלכם או שעליכם לבצע שינוי תב"ע. במקרים של שכירות מבנה למשל או ייעוד מבנה קיים יש לבחון את הנתונים בשטח ובתוך המבנה על מנת לקבל תמונה מלאה שתאפשר הגשת בקשה לרשויות המקומיות.

פרמטר נוסף שמשנה את הצעת המחיר לרישוי עסק הוא גודל המבנה ומורכבות המערכות בו. מומלץ לפנות לחברה איכותית ומקצועית שיכולה לספק לכם שירותים נרחבים בתחומים שונים על מנת לעמוד בכל הדרישות שהרשויות המקומיות מציבות בפניכם. דרך ארץ הנדסה הינה חברה מובילה ומוכרת ברשויות לליווי לקוחותיהם בקבלת רישיון עסק לעסקים שונים בישראל. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

איך לקבל רישיון עסק בצורה בטוחה ומהירה?

על מנת שתוכלו לקבל רישיון עסק לעסק שלכם עליכם לעמוד בתנאים מחמירים ודרישות רבות שהרשויות בישראל מציבות בפניכם. כדי לבור את התהליך באופן מהיר וחלק חשוב לבחון את נתוני השטח טרם רכישה או השכרת מבנה או שטח. לפני שאתם חותמים חוזה שכירות או רוכשים חלקת אדמה לעסק שלכם חשוב לבדוק את הנתונים במחלקת ההנדסה העירונית. הם יספקו לכם דו"ח מפורט המאפשר לכם ראשית לדעת האם השטח בו אתם רוצים את העסק שלכם מיועד לסוג עסק זה או שעליכם להתחיל בתהליך שינוי תב"ע למשל. אם מדובר בהשכרת מבנה לא תמיד משתלם לעבור את התהליך כולו או שבעל הנכס אינו מאשר שינויים אלו ולכן רצוי לבחון את הנושא מבעוד מועד.

לאחר שיש בידכם את הדו"ח מומלץ לפנות לחברה מנוסה ומוכרת שתלווה אתכם לאורך התהליך היות וברישוי עסקים הרשויות השונות מציבות תנאים מחמירים ביותר על מנת לקבל את אותו רישיון מיוחל. חשוב לזכור כי פתיחת עסק הנדרש בצו רישוי עסק ללא רישיון מאושר זו עבירה על החוק. לכן לא תעגלו פינות ופנו למומחים עוד בתחילת הדרך על מנת שתעברו את התהליך בצורה מהירה ופשוטה.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram