לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

בדיקת זכויות בניה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

בדיקת זכויות בניה

לפני שמתחילים פרויקט בנייה ועוד לפני שבכלל מתחילים לתכנן אותו ואת הסביבה לו חשוב לדעת מהם זכויות הבנייה על המגרש. בדיקת זכויות בניה חשוב לעשות על כל מגרש, בין אם זה מגרש קטן בשטחו ובין אם מדובר במגרש רחב ידיים ועל כל סוג מבנה, בין אם הדרישה היא לבניית מבנה למגורים או מבנה תעשייתי או מסחרי. על כל פנים חשוב לעשות את הבדיקה מוקדם ככל הניתן על מנת לאפשר למתכננים בפרויקט לבצע את עבודתם כראוי, כדי לאמוד את העלויות הכרוכות בהוצאת פרויקט שכזה לפועל וכמובן על מנת לחשב את כל הפרמטרים השונים מבעוד מועד על מנת להיות מוכנים לתהליך על הצד הטוב ביותר.

חשיבות בדיקת זכויות בניה

לכל שטח ושטח במדינת ישראל ישנו תיק מידע מפורט הכולל תרשימים ותנאים ספציפיים לו. חלק מהנתונים המופיעים בתיק בהכרח תואמים לתב"ע וכדי להוציא פרויקט בנייה יש לעבור ולהכיר את כל המידע שניתן לקבל על השטח. בעלי נכסים רבים, יזמים וחברות בנייה שנות מעוניינים להוציא פרויקטים לבנייה ברחבי הארץ, כדי שאלו ידעו במדויק מה מותר להם לבנות, באילו שטחים מדובר ומהם כל הזכויות שלהם עליהם לערוך בדיקת זכויות בניה לשטח הרצוי. כך אותם בעלי נכסים, יזמים וכדו' יכולים לתכנן מהלכים שימקסמו את רווחיות הפרויקט, יכולים לבצע תכנון לניצול מקסימלי, לאפשר תכנון מדויק ללא לחצי בלת"מ או 'כיבוי שריפות' לאורך התהליך וכמובן שכל אלו תחת הנהלים, התקנים והחוקים התואמים לשטח הרלוונטי.

ליווי בבדיקת זכויות בניה

חשוב לפנות לחברת הנדסה המתמחה בבדיקת זכויות בניה שתלווה אתכם לכל אורך הדרך. כך אתם תכלו להכיר טוב יותר את הזכויות המגיעות לכם לבנייה על השטח ובזכות הידע המקצועי של צוות החברה תכלו לבקש תוספות ושינויים שמתאימים לצרכים ולרצונות שלכם וזאת מתוך מחשבה מנחה שאתם תרוויחו את המקסימום בפרויקט. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו בשלבים שונים לאורך תהליך הבנייה בפרויקט שלהם. עם ניסיון רב שנים ועם הצוות המסור והמקצועי שלנו אנחנו מספקים תחת קורת גג אחת שירותי הנדסה נרחבים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

בדיקת זכויות בניה - שאלות ותשובות

מהי בדיקת זכויות בניה?

החלטתם שאתם רוצים לבנות בית על השטח שירשתם, מצאתם שטח למכירה שאתם מעוניינים לרכוש ולבנות עליו מבנה מסחרי, אתם רוצים להשקיע מהונכם ובחרתם לבנות מבנה שתשכירו או תמכרו בהמשך ולמעשה ישנן עוד הרבה דוגמאות נוספות אחרות. על כל פנים, לא משנה הסיבה שהחלטתם לצאת עם פרויקט בנייה חדש וגם אם טרם החלטתם סופית ואתם רק רוצים לבחון את השטח לפני שתעשו בחירה סופית חשוב שתעשו זאת בצורה אחראית ונכונה. לפני שיורים את יריית הפתיחה בפרויקט בנייה חשוב לאסוף את כל הפרטים שניתן להשיג על השטח, אחד הנתונים החשובים ביותר על מנת שהתהליך יהיה משתלם ועומד בכל הדרישות והתקנות היא בדיקת זכויות בניה.

בבדיקת זכויות בניה או בשפה התכנונית - בדיקת אחוזי הבנייה, בבדיקה ניתן לבחון מהן הזכויות שבעל הנכס יכול לנצל ולבנות על השטח, אילו סוגי מבני וזאת בהתאם לתב"ע וכן הלאה. כמו כן הבדיקה מעלה נתונים רבים אחרים שחשוב מאוד להכיר לפני שמתחילים פרויקט בנייה. זכויות הבנייה ברחבי הארץ תלויים במשתנים רבים ולכן חשוב שבעל מקצוע אחראי ואמין ילווה אתכם בתהליך ויסביר את הנתונים מהבדיקה. היות וזכויות הבניה ניתנים בהתאם לגודל השטח, לייעודו ולעוד משתנים אחרים בכל רשות ורשות. חשיבותה של בדיקת זכויות בניה היא משמעותית היות ובאמצעותה ניתן למקסם את הבנייה בשטח ולתכנן באופן אופטימלי את הפרויקט על מנת שבעלי הנכס יוכלו להרוויח את המקסימום מהשטח ובהתאם לצרכים שלהם.

מתי צריך בדיקת זכויות בניה?

בדיקת זכויות בניה חשוב לעשות תמיד לפני שמתחילים בנייה של פרויקט ואפילו תחילה של שיפוץ ולו הקטן בשיפוצים וכמובן במקרה של שיפוץ גדול הכולל תוספות בנייה והריסת קירות במבנה קיים. גם חשוב לבצע זאת עוד לפני שמתחילים כל דבר אחר כמו תחילת תכנון עם אדריכל או אדריכלית או התייעצות עם אנשי מקצוע שונים אחרים וזאת על מנת שלא תשלמו כספים רבים לתכנון שאינו עומד בנתוני השטח ובזכויות המותרות לכם. במקרים שאנשים אינם בודקים את זכויות הבנייה בשטחם והם פונים לאנשי מקצוע שיתכננו עבורם הם יכולים להפסיד אפילו כפול. מצד אחד את העלות שהם שלמו למתכנן, לאדריכלית או לאדריכל ואם הפרויקט התחיל להתקדם ועבודות הבנייה בשיאן ואפילו אם הסתיימו, בעלי הנכס מסתכנים בכך שחרגו מזכויות הבנייה שניתנים בשטח והם עלולים לשלם כנסות ואף להגיע לתביעות משפטיות עד כדי צו הריסה חלילה. לכן ישנה חשיבות עליונה לבדיקת זכויות בניה עוד בטרם תכנון הפרויקט.

מהצד השני בעלי נכסים שאינם מבצעים בדיקה לזכויות בניה לפני שהם מתכננים את הפרויקט שלהם זהו שימוש באחוזי בניה נמוכים ממה שמגיע להם. אחוזי הבניה ניתנים לכל שטח ושטח בהתאם לרישומי התב"ע בגוש והחלקה וגם בהתאם לגודל של השטח. לכן ישנם בעלי שטחים שזכאים לבניה רבה יותר מאשר לאחרים ולכן הם אינם מנצלים את זכותם לבניה בשטח.

כמה משלמים עבור בדיקת זכויות בניה?

באופן עקרוני האגרה שעליכם לשלם בעבור בדיקת זכויות בניה בעירייה היא עד כמה עשרות שקלים בודדים. אך הבדיקה שניתן לקבל באופן מקוון מהעירייה לוקה בנתונים חסרים והרבה מהם. חלק מהנתונים המתקבלים מהמערכת המקוונת הינם הנחיות כלליות שאינם מוכרות למי שאינו עוסק בתחום, חלק מהנתונים אינם מפורשים וברורים ואנשי מקצוע המתמחים בבדיקות אלו יכולים להשיג את המידע ולדעת למי לפנות בעירייה על מנת לקבל את התשובות לנתונים החסרים שמקבלים באופן אוטומטי מהמערכת.

את הבדיקה לזכויות בניה חשוב שיבצע איש מקצוע מנוסה בתחום שיכול ללוות אתכם לאורך התהליך ולספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על מנת שתרוויחו את המקסימום מהשטח שלכם ולנצל את השטח בהתאם לרצונות שלכם ולצרכים שלכם. הצעת המחיר עבור הבדיקה תהיה בהתאם לסוג הנכס, גודלו ומורכבותו. ישנם בעלי נכסים שמעוניינים בבדיקה על מנת לעשות שינוי בנכס קיים, כמו להרחיב את הנכס או לבנות מבנה נוסף על השטח הקיים ובו כבר בנוי מבנה אחר, ישנם בעלי נכסים המעוניינים לבנות על שטח חקלאי וישנם בעלי נכס ללא מבנים כלל ואצלם אין צורך להתחשב בשטחי נכס קיים. כל מקרה ייבדק לגופו וכך אתם תקבלו הצעת מחיר המתאימה למקרה שלכם.

חשוב לבחון מספר הצעות מחיר מפורטות על מנת שיהיה לכם את האפשרות לבצע השוואה הוגנת ונכונה בין ההצעות השונות. חברת דרך ארץ הנדסה הינה חברה המספקת שירותי הנדסה בפריסה ארצית כבר יותר מעשרים שנה עם מטב אנשי המקצוע, אדריכלים, מהנדסים, יועצים מקצועיים שונים תחת קורת גג אחת. אם גם אתם לקראת פרויקט בנייה אם גם אתם רוצים לדעת מהם זכויות הבניה שלכם על השטח, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

למה חשוב לעשות בדיקת זכויות בניה?

הזכרנו קודם לכן סיבות רבות למה כל כך חשוב לעשות בדיקת זכויות בניה לפני שאתם מתחילים לתכנן ובפרט מתחילים לבנות בשטח. חשוב להבין בישראל כל פרויקט בניה באשר הוא חייב לקבל היתר בניה על מנת שיהיה ניתן להתחיל את העבודות בשטח. בין אם זהו פרויקט חדש לגמרי ובין אם מדובר בפרויקט מצומצם של הרחבת סלון בבית פרטי. לכן אם אתם רק רוצים לעשות הרחבה בביתכם, אתם רק חושבים על בניית יחידת דיור לבן או הבת מאחורי הבית, חשוב לבחון את הזכויות המגיעות לכם. אם תבצעו את הבדיקה אולי אפילו תופתעו לגלות שנותרו לכם אחוזים שלא נוצלו עד היום ואם תכנון נכון מההתחלה אינכם מסתכנים בשום תביעה או כנס מצד העירייה.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram