לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תכנון שביל אופניים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תכנון שביל אופניים

בשנים האחרונות המודעות לשבילי אופניים בארץ ובכלל בעולם קפצו מדרגה. היום אנחנו יכולים לראות שבילי אופניים לא רק בפארקים בערים שונות, לא רק ברחובות ראשיים והומים, היום אנחנו בהחלט יכולים לראות שבילי אופניים המשתלבים בדרכים רבות ושונות בכל עיר ועיר. עיריות רבות ברחבי הארץ החליטו לאפשר לתושבי העיר איכות חיים שאינה יורדת מכל מדינה מפותחת באירופה. החשיבות האקולוגית כלפי הסביבה והשימוש המועט בכלי הרכב המונעים שהתרגלנו כל כך להשתמש בזכות שבילי האופניים אנחנו יכולים פחות לזהם וגם לחיות בצורה טובה יותר ובריאה יותר בסביבת ביתנו, בסביבת העבודה שלנו וכן הלאה. ככל שיותר ויותר עיריות מבקשות תכנון של שבילי אופניים בשטחם כך אנחנו התושבים יכולים ליהנות מחיים טובים יותר, בטוחים יותר וידידותיים יותר לסביבה.

יתרונות בתכנון שביל אופניים

אם אתם מתכננים פרויקט בנייה ונדרשתם לתכנן גם שבילי אופניים או לחילופין אתם מעוניינים לאפשר לתושבים או למבקרים באתרכם גישה נוחה ובטוחה עם אופניים אתם תגלו כי עליכם לעבור בירוקרטיה מול העירייה או הרשות המקומית האזורית. אך אל דאגה, עם ליווי מקצועי וטוב של חברת הנדסה מנוסה אתם עוברים את התהליך במהירות ובקלות רבה. שבילי האופניים צריכים להיות מתוכננים בצורה אופטימלית מול מדרכות להולכי הרגל, הכבישים ובכלל עם התנועה כולה שנעה בסביבה. הרשויות המקומיות מעוניינות להקל על בעלי נכסים המעוניינים להנגיש את המבנה שהם מתכננים לרוכבי האופניים ולכן אם אתם בעלי ייצוג מקצועי טוב אתם עוברים את התהליך במהירות ובקלות רבה.

הגשת תכנון שביל אופניים לאישור

כל תהליך בנייה עובר שלבים זהים מבקשת היתר הבנייה בו צריך להציג את החומר המתוכנן לבנייה, דרך קבלת האישורים השונים ועד לטופס 4 מאשר את השימוש במבנה בסומו של הפרויקט. בהגשת תכנון שביל אופניים בפרויקט בנייה, מומלץ לפנות לחברת הנדסה מקצועית ומנוסה בעלת ידע רחב כך שאתם תקבלו ייעוץ מקצועי ואיכותי מאנשי מקצוע שונים תחת קורת גג אחת. דרך ארץ הנדסה מספקת שירותי ייעוץ ותכנון ללקוחות רבים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטי ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

תכנון שביל אופניים - שאלות ותשובות

מה כולל תכנון שביל אופניים?

בעיריות רבות ברחבי הארץ החלו לתכנן יותר ויותר שבילים המשמשים את רוכבי האופניים. היום, המודעות לאורח חיים בריא יותר, התרבות שהולכת ומשתפרת בכל הקשור לאיכות הסביבה ושמירה על הסביבה וכדו' גורמים לרשויות רבות לאפשר לתושבי העיר והסביבה בכלל ליהנות מרכיבה בטוחה וידידותית לסביבה, נכון להיום בדרכים מרכזיות וראשיות בעיר ויותר בהרחבה כמו מסלולים בין ערים שכנות וכן הלאה.

תכנון שבילי אופניים מצריך ממהנדס התנועה המתכנן את השבילים הללו בהנבה עמוקה לצרכי האזור, מהו מספר הרוכבים המשוער בעיר או באזור שעתידים להשתמש בנתיבים המתוכננים, לאן שבילי האופניים מובילים ועד לאן ניתן להגיע איתם. כל אלו רק מאפשרים למתכנן לתכנן את המסלולים השונים בצורה בטוחה יותר וטובה יותר עבור המשתמשים העתידים. בנוסף לאלו על המתכנן להתחשב במשתמשים אחרים בדרך, למשל הולכי הרגל בדרך, רכבים הנוסעים בסמוך וכן משאיות וכל כלי תחבורה אחר המשתמש בדרך או בסמוך לה. כל אלו ישפיעו על התכנון כולו ויבטיחו תכנון איכותי ובטוח למשתמשים השונים.

בתכנון שבילי אופניים לעיתים נדרשים שינויים בדרכי תנועה קיימים, לכן חשוב לפנות לחברת הנדסה מומחים ומקצועית בנושא שיכולה להעניק לכם תכנון מקצועי שיעניק לכם את האישורים הנדרשים מול הרשויות המקומיות. דרך ארץ הנדסה הינה חברה המספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת ללקוחותיה השונים ברחבי הארץ. יחד עם הצוות המקצועי והמסור של החברה הפרויקט שלכם בטוח יותר ויאושר מהר יותר מול הבירוקרטיה של מחלקת ההנדסה העירונית.

מתי צריך תכנון שביל אופניים?

לכל פרויקט בנייה ישנן הדרישות המותאמות בדיוק לו. הדרישות תלויות בסיבות רבות ושונות ואף מותאמות לאזורים גאוגרפיים שונים ברחבי הארץ. למשל, אם הנכם בעלי שטח הממוקם לצד שביל אופניים פעיל בעיר, ואתם מעוניינים לבנות על השטח שלכם מרכז מסחרי עבור התושבים באזור, העירייה תבקש מכם להציג פתרונות בנושא התחבורה לשטח שלכם. איך מגיעים אל המרכז המסחרי הולכי רגל, רכבים שונים וכמובן גם רוכבי האופניים המשתמשים כבר היום בשביל האופניים הבנוי בסמוך לשטח. אתם כבעלי הנכס או היזמים חייבים להציג את הפתרון לרשות המקומית על מנת לקבל היתר בנייה על השטח.

דוגמא נוספת לדרישת העירייה לתכנון שביל אופניים זה במקרה של תכנון רחב ידיים, ניתן לראות זאת באוניברסיטאות, בפארקים או במתחם הספורט בגלילות. בכל המקומות הללו ישנה בקשה לתכנון שבילי אופניים שיאפשרו למשתמשים השונים לרכב באופניים במקום לנסוע ברכב מונע, כך הם גם שומרים על בריאותם, גם רוכבים בצורה בטוחה יותר וגם מזהמים פחות את הסביבה.

היות ומדובר בתכנון מוקפד המשתלב בדרכים שונות אחרות, חשוב להתחיל את תכנון שביל האופניים בהקדם האפשרי וזאת על מנת להימנע מתיקונים ושינויים בתכנון בזמן העבודות בשטח. שכן, שינויים ברגע האחרון גובים מחיר יקר מאוד ועלולים להכניס את בעל הנכס לעיכובים מיותרים.

כמה משלמים עבור תכנון שביל אופניים?

המחיר עבור תכנון שביל אופניים משתנה מפרויקט לפרויקט והוא תלוי משתנים רבים. אחד הגורמים העיקריים ביותר למחיר שתקבלו בהצעת המחיר הינו היקף הפרויקט. מהו גודל השטח אותו המהנדס צריך לתכנן עבור שבילי האופניים? מהם הדרכים המצטלבות באותם שבילים? אילו משתנים עליו לשים את הדעת לאורך התכנון כמו למשל מעבר של פסי רכבת, תכנון מערות או פירים המשמשים את רוכבי האופניים וכן הלאה. בנוסף לתנאי הדרך ישנם גם תנאי השטח הגאוגרפיים בדרך, כמו עליות, ירידות וההתייחסות לניקוז מי גשמים לכל אורך המסלולים. שבילי אופניים בעלי שלוליות או מוצפים בעונת החורף אינם מועילים כלל ואף מסכנים את הציבור המשתמש בשבילים אלו.

חשוב לבחור ביועץ תנועה מקצועי, מוסמך ומנוסה בתכנון שבילי אופניים. השוו בין הצעות המחיר השונות שתקבלו. ההשוואה הטובה ביותר היא לערוך על פי סעיפים. תכלו לבקש מכל יועץ ויועץ הצעת מחיר מפורטת וכך להשוות ביניהם. במידה וקיבלתם הצעת מחיר שאינה מפורטת, בקשו מאותו יועץ בהצעה מפורטת יותר או לחילופין היזהרו מהצעות כלליות ולא מפורטות דיין. זהו מקום קל יותר עבור אנשי מקצוע להוסיף במחיר לשירותים שלא צוינו בהצעת המחיר.

בנוסף להשוואת המחיר בין היועצים השונים מומלץ לבחון את הביקורות על אותה החברה או היועץ שפניתם. חברות מקצועיות ובכלל יועצים מקצועיים ישמחו להפנות אתכם ללקוחות מרוצים שימליצו עליהם, יפרסמו באתרם המלצות של לקוחות קודמים וכמובן מומלץ ליצור קשר עם החברה ולנהל שיחה קצרה עמם. חברת דרך ארץ הנדסה מספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. צוות החברה מונה מהנדסים שונים, אדריכלים, קונסטרוקטורים ויועצים מקצועיים בתחומים שונים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מהם הטיפים החשובים לתכנון שביל אופניים?

בדומה לכל פרויקט בנייה גם בתכנון שביל אופניים ישנה מורכבות גדולה ושילוב בעלי מקצוע שונים. לכן ההמלצה הראשונה היא לפנות לחברה המתמחה בשירותים הנדסיים נרחבים המאפשרת ללקוחותיה ייעוץ ותכנון הנדסי תחת קורת גג אחת. בנוסף, מומלץ לבקש הצעות מחיר ולהשוות ביניהם כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט על מנת שהתכנון יהיה על הנייר ולא כתכנון מאוחר לאחר שהחלו העבודות בשטח. התכנון של שבילי אופניים משתלב תמיד בדרכים של כלי תחבורה שונים או הולכי רגל ולכן ישנה חשיבות גבוהה מאוד מתי אתם פונים ליועץ וכמובן יכולותיו של היועץ למתן פתרונות במצבים שונים בשטח.

אנחנו דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו ברחבי הארץ בתכנון שבילי אופניים, תכנון תנועה ובכלל בפרויקטים שונים אחרים במקצועיות רבה, וביחס אישי. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram