לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה

כחלק מדרישות להיתר בניה נדרש ממגיש הבקשה (האדריכל) להציג אישור מהמשרד לאיכות הסביבה המראה כי תכנון הבנייה והשימוש השוטף במבנה תואם להנחיות והתקנים הקשורים לאקוסטיקה. יועץ אקוסטי מוסמך החבר באגודה הישראלית לאקוסטיקה יכול להנפיק את הדו"ח על מנת שיתקבל היתר בניה וניתן יהיה להתחיל את עבודות הבניה.

מה נדרש להציג בחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה
חוו"ד אקוסטית זה למעשה דו"ח שמוגש למשרד לאיכות הסביבה ועליו לכלול את כל דרישות החוק, התקנות, חוקי עזר וקריטריונים רבים נוספים. החוקים והתקנות פועלים בשני כיוונים הן מחוץ המבנה לתוכו והן מתוך המבנה אל הסביבה. הדו"ח חייב להיות מפורט ומלווה בתכניות התומכות ומציגות את השטח של המבנה, פירוט הקומות כולל מרתף והתשתיות הסביבתיות לו כמו כבישים ומסילות רכבת. בנוסף, לתכניות והרישומים יש להוסיף בדו"ח הסבר מילולי המפרט את החישובים והמערכות השונות שעתידות לפעול במבנה.
הגשת חוו"ד אקוסטית סביבתית להיתר בניה
המשרד לאיכות הסביבה מציב בפני בעלי נכסים שרוצים לבנות בית, מפעל או בית עסק הנחיות רבות ובירוקרטיה מורכבת וארוכה עוד לפני קבלת היתר בנייה. לאחר מכן מבצעות ביקורות בשטח על מנת לוודא כי התכנון בוצע בהתאם לתכניות וחוו"ד אקוסטית. על מנת לעבור את התהליך בצורה בטוחה ומסודרת וללא עיכובים ותיקונים בתכניות מומלץ לפנות לחברה מתמחה ומנוסה שתלווה אתכם לאורך הדרך. חברת דרך ארץ הנדסה מתמחים במתן שירותים ופתרונות אקוסטיים בפריסה ארצית רחבה. אנחנו מלווים את לקוחותינו משלב התכנון הראשוני לקבלת היתר בנייה, דרך פיקוח במהלך הבנייה ועד לקבלת טופס 4. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים במגוון תחומים שילוו אתכם לאורך כל הדרך.
אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה

מה זה חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה?

כחלק בלתי נפרד לקבלת היתר בניה לבניין מגורים, מבנה מסחרי, או כל מבנה אחר יש להגיש לרשות המקומית חוו"ד אקוסטית. תחילה יש לפנות ליועץ אקוסטיקה מנוסה ומקצועי שירכיב את הדו"ח בצורה מפורטת ביותר שלבסוף הוא מגיש את הדו"ח למשרד לאיכות הסביבה המקומי. רק בהגשת דו"ח מפורט העונה על הדרישות והתקנים ייבדק הדו"ח בעירייה או ברשות המקומית, במידה וישנן חריגות מהתקנים וההנחיות הדו"ח לא יעבור בדיקה ולמעשה לא יינתן היתר בנייה.

חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה זהו דו"ח אקוסטי מפורט המציג באופן מפורט את כל הדרישות והתקנות, מציג את התכנון על פי חוק ומראה את החישובים לרעש העלולים להיווצר לאורך הבנייה ובשימוש השוטף במבנה. הדו"ח מציג בנוסף גם את הרעשים שעלולים לחדור אל המבנה מהסביבה כמו כבישים, מסילות רכבת וכד'.

היות וחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה הינה חלק בלתי נפרד לקבלת היתר בנייה מומלץ לפנות ליועץ אקוסטיקה מנוסה ומקצועי עוד בשלבי התכנון הראשונים של הפרויקט על מנת שיוכל לתת פתרונות ומענה לתכנונו של האדריכל "בזמן אמת" ולא יהיה צורך לשנות תכניות בשלב מתקדם יותר שאלו עלולים להוות הוצאה כספית גדולה.

למה חשוב לבצע חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה?

מעבר לסיבה שללא חוו"ד אקוסטית מאושרת לא יינתן היתר בנייה ובלעדיו לא ניתן להתחיל בעבודות הבנייה או השיפוץ על פי חוק, הדו"ח מאפשר למשתמשי המבנה לאחר סיום עבודות הבנייה וקבלת טופס 4 ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. מפגעי רעש שונים יכולים להיות מטרד מאוד גדול במיוחד כשמדובר במבנה מגורים, משרדי עובדים ולמעשה כל מבנה באשר הוא.

חוו"ד אקוסטית מהווה מסמך רשמי ומחייב כך שאתם מוגנים על פי חוק מחדירה של רעשים בלתי סבירים לתוך חלל המבנה כמו כן גם לצד השני, אתם שומרים על הסביבה ודואגים כי רעשים מתוך המבנה לא יישמעו מחוצה לו בצורה מטרידה ובלתי סבירה.

היות ומדובר במסמך רשמי ומחייב יש לפנות ליועץ אקוסטיקה מומחה ומנוסה בחישובי אקוסטיקה, המכיר את החומרים השונים שניתן לייעל את התכנון האקוסטי ומנוסה בהגשת חוו"ד אקוסטיות לאיכות הסביבה. ליווי של יועץ בעל ניסיון רב שנים שמכיר את כל ההנחיות והתקנים, מתעדכן בחומרים המתחדשים, מקצועי ושירותי. איש מקצוע שכזה יחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולא פחות חשוב הרבה מאוד כאב ראש. הוא ילווה את הפרויקט שלכם לארוך כל הדרך מהתנהלות מול אדריכל הפרויקט ומתן פתרונות אקוסטיים בתכנון הפרויקט, דרך הקבלנים השונים בשטח לפיקוח עבודות הבידוד האקוסטי המתקיימות על פי התכנון ועד התנהלות מול הרשויות המקומיות השונות לקבלת האישורים הנדרשים הן להיתר בנייה והן לטופס 4.

כמה עולה חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה?

מחיר לחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה משתנה בהתאם לסוג המבנה, גודלו וייעודו. בכל מבנה הרשות המקומית מעניקה למגיש הבקשה, קרי האדריכל, תיק מידע בו כוללים כל הדרישות של הרשות על מנת לתת לבעל הנכס או היזם היתר בנייה. האדריכל אינו בעל הסמכות לביצוע חוו"ד אקוסטית ועליו לקבל את הדו"ח מיועץ אקוסטיקה מוסמך והוא חבר באגודה הישראלית לאקוסטיקה.

תיק המידע המתקבל מהרשות המקומית מותאם לסוג המבנה וייעודו לכן בכל רשות מקומית ולכל סוג מבנה ישנן דרישות ספציפיות שעל יועץ האקוסטיקה לבחון ולקיים על מנת לקבל את האישורים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי. יועץ בעל ניסיון רב המכיר את ההתנהלות והבירוקרטיה במשרדים השונים יחשב עבורכם את הנתונים על פי ההנחיות, יציג את הטבלאות והתכניות בהתאם לדרישות ויספק פתרונות לאדריכל הפרויקט בהתאם להנחיות המשרד לאיכות הסביבה.

חברת דרך ארץ הנדסה בעלת ניסיון רב בהנפקת חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה בעבור לקוחותיה השונים ברחבי הארץ ומללוה פרויקטים רבים משלב התכנון הראשוני לקבלת היתר בנייה ועד לאישור הסופי, טופס 4 או רישיון עסק. נשמח ללוות גם אתכם בתהליך הבנייה שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי נכון להזמין חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה?

היות וחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה נדרשת על מנת לקבל היתר בנייה לכל פרויקט בנייה חדשה וגם עבור בניינים קיימים שעוברים שיפוץ או הרחבה שנדרש מהם לקבלת היתר בניה טרם תחילת עבודות הבנייה מומלץ לפנות ליועץ מומחה עוד בשלבי התכנון הראשונים של התכנון לקבלת היתר בניה. החישובים של היועץ והעמידה בדרישות הרשויות המקומיות השונות מצריכות מהיועץ לתכנן בקפידה את סיבות הרעשים, עוצמת הרעשים ולהגדיר על פי חישובים אלו אם הרעש הינו ברמה סבירה או בלתי סבירה. במידה ונמצא כי הרעש בלתי סביר עליו להציע פתרונות חלופיים שיעניקו למבנה דו"ח אקוסטי מאושר על פי התקנים וההנחיות.

מומלץ לפנות ליועץ אקוסטיקה מוסמך, מקצועי ושירותי, היות ועליו לעבוד בשיתוף פעולה עם יועצים נוספים, קבלנים, אדריכל בשלב התכנון ולאחר מכן בשטח הפרויקט. יועץ מומחה ושירותי ילווה את הפרויקט שלכם לאורך כל הדרך ובסופו של תהליך יאשר את ביצוע העבודות בשטח בהתאם לתכנון וכך לקבל טופס 4 במהירות ובקלות.

התחלתם פרויקט ואינכם מרוצים מהיועץ שליווה את הפרויקט שלכם עד כה? פנו אלינו ואנחנו נשמח לתת לכם את המענה לשאלותיכם וללוות אתכם בצורה בטוחה ויעילה להמשך הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מעל 20 שנים בליווי ומתן שירותים הנדסיים ללקוחותינו בפריסה ארצית. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים בתחומים שונים כשולם יחד מעניקים את השירות הטוב ביותר ללקוח תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram