לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

הצהרת רוחב בדרך גישה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

הצהרת רוחב בדרך גישה

בכל תכנון בניה אנחנו נדרשים לעמוד בתקנים וחוקי בניה רבים. כדי לקבל היתר בניה על פרויקט שאנחנו מעוניינים לבנות עלינו להציג בפני הרשויות השונות תכנית המתארת את דרכי הגישה השונים למבנה וממנו, לכוחות כיבוי והצלה להגיע למקום במקרה הצורך ורק לאחר קבלת כל האישורים יינתן לנו היתר בניה. הצהרת רוחב בדרך גישה הינו תנאי הכרחי לאישור התכנית שלנו ולקבלת היתר בניה בהמשך. חשוב לפנות ליועץ תנועה מוסמך שיכול לתכנן עבורכם את דרכי הגישה תחת כל ההנחיות המחמירות ורק כך אתם תוכלו לקבל אישור לתחילת עבודות הבניה בפרויקט שלכם.

תוכן הצהרת רוחב בדרך גישה

בכל פרויקט דרך הגישה משמשת לכמה משתמשים שונים בזמנים שונים. למשל בבתי מגורים, דרך הגישה עבור החניה של הבניין היא גם דרך הגישה למשאית פינוי האשפה וגם במקרה חירום כמו שריפה היא גם המקום אליו הכבאית תגיע כדי לכבות את השריפה. במבני מסחר למשל דרך הגישה המשמשת את הולכי הרגל להיכנס למבנה, יכולה לספק לכבאיות את שטח הבטיחות שלהן כדי לטפל באירוע. לכן חשוב לתכנון דרכי גישה נאותים העומדים בכל התקנים המחמירים על מנת לקבל היתר בנייה ולאחר הבנייה להשאירם פנויים כפי שתוכננו על מנת לאפשר לכוחות ההצלה להגיע בשעת חירום ולעשות את עבודתם ללא מפריע.

הגשת הצהרת רוחב בדרך גישה

תכנון רוחב בדרך גישה מצריך ממהנדס תנועה מקצועי ומנוסה להכיר את כל החוקים והתקנות, מומלץ לפנות ליועץ תנועה בעל שם מוכר שיכול ללוות אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת כל האישורים הנדרשים וזאת כדי שאתם תקבלו את היתר הבניה הנדרש ותכלו להתחיל בעבודות הבניה.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

הצהרת רוחב בדרך גישה– שאלות ותשובות

מה זה הצהרת רוחב בדרך גישה?

הצהרת רוחב בדרך גישה זה למעשה העברת התכנון לרשות המקומית בה אתם מציגים בפניהם את דרכי הגישה למבנה שאתם מתכננים לבנות, את המשתמשים בדרך, ולמעשה אתם מציגים בפניהם את האפשרות של כבאית להגיע לשטח במקרה של שירפה או אירוע חירום אחר. לכל דרך גישה יש את הנתונים הקבועים בחוק המאפשרים למהנדס התנועה לתכנן את כניסתה ויציאתה של משאית הכיבוי, לאמבולנסים להגיע לשטח ואם הדרך גם משמשת כדרך גישה לחניה אזי גם רוחב תקין ונוח לנסיעה ברכב על מנת להחנות אותו מבלי לגרום לנזק הן לרכב והן למבנה. דרכי גישה יכולים להיות גם עבור הולכי רגל אך התייחסות הרוחב היא לרכבי ההצלה שצריכים גישה בשעת חירום.

את ההצהרה מכין מהנדס תנועה מוסמך ומקצועי שמכירים את כל חוקי התנועה, הבניה והדרישות שהרשויות המקומיות דורשות להציג. כאשר נעזרים ביועץ מוסמך ומנוסה, ניתן לקבל ביתר קלות את התכנון הראוי והטוב ביותר הן מבחינת החוק והן מבחינה תכנונית המתאימה לתכנון הפרויקט שלכם. היות ואין בחוק רשימה ברורה של רוחב מינימלי של דרך גישה כל פרויקט צריך להיבחן באופן פרטני. כדי שלא "תגזרו" מהפרויקט שלכם שטח גדול מידי לדרך גישה או שלא תעמדו בדרישות הרשות המקומית לדרך הגישה חשוב לפנות ליועץ תנועה מקצועי שינחה אתכם בכל הדרישות ויציג עבורכם את האפשרויות הטובות ביותר עבור הפרויקט שלכם.

מתי צריך להזמין הצהרת רוחב בדרך גישה?

למעשה כמעט בכל פרויקט בניה נדרש להציג הצהרת רוחב בדרך גישה. זו למעשה הצהרה שמגנה עליכם ועל הדיירים שעתידים לגור במבנה שאתם מתכננים או למבקרים במבנה למשל מבקרים של מבני ציבור או מסחר. לכן, כחלק בלתי נפרד מהגשת בקשה להיתר בניה אתם תידרשו להגיש בין היתר גם הצהרת רוחב בדרך גישה. בכל עירייה ובכל רשות יש את התקנים המקומיים ועל מנת לעמוד בדרישותיהם רצוי להיעזר ביועץ תנועה מקצועי שמכיר את הדרישות השונות ויכול לתכנן עבורכם את דרכי הגישה בצורה האופטימלית לתכנון המבנה שלכם.

היות ומדובר בהיתר בניה אזי רצוי לפנות ליועץ תנועה בהקדם האפשרי על מנת שזה יוכל לבחון את קווי הבניין שהאדריכל מתכנן, מעברי הולכי הרגל בכניסה וביציאה מהמבנה, היכן האדריכל חשב למקם את הכניסה לחניה והיציאה ממנה, היכן ממוקמים מערכות כיבוי האש במבנה ועוד פרמטרים רבים אחרים על מנת שתכנונו של זה לא יתנגש בתכנונו של האחר.

העבודה הכפולה של תכנון ראשוני ולאחר מכן שינויים על גבי התכניות השונות עלול לקחת זמן רב וגם לעלות לכם רבות ולכן מומלץ בחום לפנות בהקדם האפשרי ליועץ תנועה שיעבוד מול האדריכל עוד בשלבי התכנון הראשונים לקראת הגשת בקשה להיתר בניה.

כמה משלמים על הצהרת רוחב בדרך גישה?

מחירה של הצהרת רוחב בדרך גישה משתנה מפרויקט לפרויקט ותלויה במשתנים רבים. אחת הנגזרות העיקריות למחיר הצהרת רוחב בדרך גישה הינה גודל הפרויקט. במקרים של פרויקטים קטנים על המהנדס או היועץ המוסמך לתכנן פחות שטח מאשר בפרויקטים גדולים. בנוסף לגודל הפרויקט גם מורכבות הפרויקט משפיעה על המחיר רבות. פרויקטים מורכבים יערכו זמן רב יותר מאשר פרויקטים פשוטים הן בתכנון והן בביקורות בזמן ביצוע העבודות. נגזרת נוספת שיש לקחת בחשבון בהצעת המחיר הינה סוג המבנה, היות ומבנים פרטיים לרוב נחשבים לקטנים יותר לצורך הדוגמא בניין מגורים בעל 4 קומות בלבד התכנון יהיה שונה בתכלית מתכנון של קניון. הראשון בעל דרישות תכנון פרטיות ואילו השני כבר מצריך חישובים ולעמוד בתקנים רבים יותר היות ומדובר במבנה ציבורי הפתוח לקהל הרחב.

כדי להעסיק את המהנדס המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם, מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר על מנת שתוכלו לערוך השוואה בין היועצים. בקשו הצעות מחיר מפורטות ככל הניתן כך בסופו של דבר תכלו לערוך השוואות הן במחירים והן השוואה בתמורה. אם בהצעת מחיר אחת מופיע סעיף הכולל ליווי לוועדה בעירייה ובאחרת לא מופיע רצוי לשאול האם זה בתוספת תשלום ואם כן בכמה. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את מה שהתכוונתם ולא משלמים עלויות לא צפויות כי סעיפים שונים לא הופיעו בהצעת המחיר.

מהם שלושת הדגשים החשובים בהצהרת רוחב בדרך גישה?

הרשויות המקומיות וכוחות כיבוי והצלה אינם מקלים ראש כלל וכלל בדרכי גישה למבנים ופרויקטים עתידיים. על מנת להציל חיי אדם, לאפשר למשתמשים במבנה ובדרך הגישה לשימוש נוח ובטוח הם מבקשים מכל יזם או בעל נכס שמעוניין לבנות בשטחו תנאים מחמירים ביותר על מנת להבטיח שאלו מתקיימים בפועל. לכן, אל תקלו ראש ופנו ליועץ תנועה מוסמך בהקדם האפשרי וזאת כדי לשלב את תכנונו שלו עם התכנון האדריכלי.
 במקרים של הצטלבויות דרכים שמעלים ספק ברשויות, לא יינתן היתר בניה וחבל על הזמן שלכם ועל הכסף שלכם. לכן תכנון מקצועי ואיכותי מההתחלה יקל על התהליך שאתם עוברים.

שנית, תערכו השוואות מחירים וסעיפים בהצעות המחיר על מנת להיות בטוחים מה אתם מקבלים בסופו של דבר ובאיזו עלות. אם אתם מוצאים הצעות מחיר לא מפורטות תתעקשו ובקשו אותן כי רק כך תדעו מה אתם תדעו, אם יועץ מתחמק מהגשת הצעה מפורטת, פנו לאחר אחר.

אנחנו דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו מכל רחבי הארץ בתכנון פרויקטים, הגשת הצהרת רוחב בדרך גישה, ליווי לבקשות היתר בניה ועוד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram