יותר קל עם יועץ בטיחות אש

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

מי שעוסק בענף הבנייה ומכיר את החוקים והדרישות יודע כמו שלא משחקים באש, כך שבנושא בטיחות אש לא משחקים. תכניות בטיחות אש והגשת תיק בטיחות אש הן עניין מורכב ודורש הקפדה ויסודיות וכמובן היכרות הנושא לעומק. כדי לזרז את תהליך קבלת האישורים וביצוע המשימות ששירותי הכבאות וההצלה דורשים טרם אישור תכנית בטיחות אש עליהם להיעזר ביועץ בטיחות אש מומחה ומקצועי כך שבעלי הנכס, היזמים או הקבלנים יוכלו להמשיך בעיסוקם ויועץ הבטיחות יעשה עבורם את העבודה הכוללת בירוקרטיה מורכבת מול שירותי הכבאות וההצלה.

אדריכלים, מהנדסים ויזמים אחרים בתחום הבנייה בוחרים מראש לעבוד עם יועץ בטיחות אש מקצועי ומנוסה המכיר את הדרישות המחמירות הבדיקות והתקנים הנדרשים בהגשת תכניות בטיחות אש. לכן אלו שחושבים לצלוח את הבירוקרטיה המורכבת ואת התהליך הארוך בעצמם על מנת לחסוך מעט כסף יגלו במהרה כי לא רק שהם לא חוסכים בכסף אלא גם מוציאים יותר וגם מבזבזים את זמנם היקר היות וישנם מסמכים ואישורים שאין ביכולתם להגיש / לחתום, מה שיגרום ללוחות זמנים ארוכים יותר וגם לעלויות כספיות נוספות.

חלק מהשירותים שתוכל ולקבל מיועץ בטיחות אש הם: ייעוץ בטיחות מקיף לאדריכל הפרויקט עוד בשלבי התכנון הראשוניים על מנת שמתחילת התכנון האדריכל יוכל לקחת בחשבון את המערכות שחייבות לעבור בבניין שהוא מתכנן, הכנת תכנית בטיחות אש בהתאם לדרישות שירותי כיבוי והצלה כדי לקדם את התהליך בצורה יעילה לאישורים וחתימות הגופים הרלוונטיים וכמובן ליווי וייצוג מול שירותי הכבאות שהם הגוף המוסמך למן אישור סופי לתכנית בטיחות אש לבניין ולאחריו ניתן לקבל אישור אכלוס (טופס 4) או רישיון עסקי וכדומה.

מומלץ להיעזר ביועץ בטיחות אש עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט שכן יועץ בטיחות אש יכול לכוון ולתת מידע נחוץ לאדריכל, במהלך התכנון האדריכל המתכנן יכול להעלות שאלות או מצבים חריגים המצריכים פתרונות שונים או מותאמים ועם ליווי צמוד של יועץ בטיחות אש ישנה האפשרות להעלות את הסוגיות עוד בטרם עת וכך אתם חוסכים זמן יקר, כסף רב בשינויי תכניות שונות או תיקונן, כך שבפועל יועץ בטיחות אש יכול להעניק פתרונות למערכות השונות כדי לא לפגוע בתכנונו ועיצובו של האדריכל ולא פחות חשוב לעמוד בדרישות החוק כדין כדי שבסופו של תהליך הבניין יאושר ואתם תוכלו לאכלס את הבניין או להתחיל להפעיל את העסק שלכם על פי לוחות הזמנים שהגדרתם לעצמכם.

התגוננות מפני שריפות היא קריטית, חוקית ומוסרית כלפי עובדי העסק או דיירי הבניין על מנת לעמוד בכל הדרישות והחוקים היעזרות ביועץ בטיחות אש היא בהחלט חשובה והכרחית כדי להמשיך את הפעילות היום יומית כסדרה. המעבר מגדר המלצה לעמוד בתנאי בטיחות אש לחובה על פי חוק לעמוד בקריטריונים נוקשים ומוקפדים מביאה לדיירים ולמשתמשי המבנים בטיחות לחיים ומצמצמת סכנה ממשית בשעת חירום.

בחירת יועץ בטיחות אש

בחירת יועץ בטיחות אש צריכה להתבצע בזהירות רבה וחכמה שכן היא יכולה להשפיע רבות על לוחות זמני התקדמות תכנון הבניין, ביצוע עבודות הבנייה וכן פתיחת העסק בסופו של תהליך מורכב זה. עלויות הבנייה עצמה ועלויות מיגון הבניין מפני אש בפרט בעלות משקל רב בתהליך בניית הפרויקט ולכן חשוב לפנות ליועץ בטיחות אש מיומן ומקצועי שידע לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, המהיר ביותר ושלא יגרור אתכם להוצאות מיותרות שמעבר למה שנחוץ. יועץ בטיחות אש מקצועי ידע ליצור מערכת יחסים טובה בין הגורמים השונים כדי להנפיק תכניות טובות ומספקות שיוגשו לתחנת כיבוי האש האזורית האחראית לאזור בו הבניין ממוקם כדי שיאשרו את תכנית בטיחות אש.

חשוב לוודא טרם סגירת חוזה עם יועץ בטיחות אש

ישנם לא מעט גורמים המשפיעים עלינו בבחירת אנשי מקצוע כמו אדריכלים, קונסטרוקטורים, יועצים שונים ובכן יועץ בטיחות אש חשוב לבחור בחוכמה. בראש ובראשונה עליכם לוודא טרם בחירתו של יועץ בטיחות אש הוא האם היועץ מחזיק ברישיונות רלוונטיים על מנת לתת לכם את הייעוץ הטוב והמהימן ביותר יועץ בטיחות יכול לעבור הסמכות שונות על מנת להיות להיחשב כיועץ וכדי שלא תבחרו בחובבן כדאי לוודא שמדובר באדם בעל ידע בתחום.

יועץ בטיחות הינו איש מקצוע שעבר קורסים וסדנאות ייעודיים והוא מאושר לחתום על תיקי שטח, תיקי בטיחות אש ועוד. בחירת ב שירותי יועץ שאינו מאושר חתימה אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים כפול עבור אחד שאינו נספק לכם את העבודה במלואה ולשני כדי לחתום על התכניות ויתר המסמכים הנחוצים להגשת תיק בטיחות אש לשירותי הכבאות וההצלה. מרבית היועצים לא מסתמכים על עבודה של קודמם או אחרים שכן ישנה אחריות רבה על כתפיהם והם רוצים להיות בטוחים על מה בדיוק הם חתומים ומה הם מאשרים. בנוסף חשוב שתדעו שישנם מסמכים הנדרשים לחתימת יועץ בטיחות אש מוכר וללא חתימתו לא יינתן אישור משירותי הכבאות.

עלויות שירותיו של יועץ בטיחות אש

יועצי בטיחות אש מתמחרים את שירותיהם באופן שונה זה מזה, על מנת לקבל הצעת מחיר רלוונטית לפרויקט שלכם עליכם לפנות ליועץ בטיחות אש ולקבל ממנו הצעת מחיר מותאמת פרויקט. ניתן כמובן לבקש מספר הצעות מחיר ולערוך השוואה ביניהם, חשוב בעת ההשוואה לבדוק את כלל הפרמטרים הכלולים בהצעת המחיר, לבדוק כי היועץ עומד בקריטריונים שלכם ולתת לכם את המענה שאתם זקוקים לו. כמו כן העלויות ישתנו בייעוד במבנה, בין אם מדובר בבניין עסקי או בבניין מגורים והכרח בגודל הפרויקט.

שימו לב כשאתם יוצרים קשר עם יועץ בטיחות אש כי אתם פונים ליועץ המתמחה בסוג המבנה שאתם בונים. לא כל יועץ בטיחות אש שמתמחה בבנייני מגורים בהכרח מתמחה גם בבטיחות אש לבניינים מסחריים ולהפך. מהסיבה הפשוטה הזו, מומלץ לבדוק טרם חתימה על חוזה העבודה המשותף בינכם לבין היועץ מה הם תחומי ההתמחות שלו, מה הידע שהוא מגיע, מה הניסיון שצבר וכן הלאה. יועץ בטיחות אש מקצועי ואיכותי ישמח לתת לכם חוות דעת של לקוחותיו הקודמים שהיו מרוצים משירותיו, לכן אל תהססו ובקשו חוות דעת מלקוחות מהעבר. יועץ בטיחות אש המתמחה במתן פתרונות למבנים דומים למבנה שלכם יסייע לכם לצלוח את התהליך בקלות ובכמה שפחות סחבת ובירוקרטיה מקרטעת.

בחירת יועץ בטיחות אש מקצועי ואמין יביא את הבניין שלכם לאישור מהיר למערכות האש והכיבוי הנחוצים בו, יאפשר לכם יחסים טובים עם הגופים הרשמיים הרלוונטיים לבניין ומעל הכל לבטיחות הדיירים, העובדים או המשתמשים בבניין (בהתאם לשימוש המבנה). יועץ בטיחות טוב יבצע את עבודתו ביסודיות ולא ישאיר קצוות רופפים או שום צל של ספק או חשש לאי עמידה בדרישות החוק. לכן אל תתפשרו בבחירת יועץ בטיחות אש מוכר ומקצועי לפרויקט שלכם כדי להבטיח שתהיו מרוצים מהחלטתכם בו תהיה לביטחונכם ולביטחונם של האחרים במקרה חירום.

לקבלת הצעת מחיר