לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ תנועה

כל מה שצריך לדעת על יועץ תנועה

תהליך בניית בית או מבנה הינו תהליך ארוך ומורכב. כדי לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר יש להיעזר ביועצים מהורה הראשונה על מנת שילוו את הפרויקט שלכם משלבי התכנון הראשונים ועד לקבלת טופס 4 או רישיון עסקי. יועץ תנועה הוא אחד האשים החשובים בתכנון הפרויקט שלכם והוא למעשה אחראי על יצירת דרכי גישה לציר התנועה של רכבים בפרויקט, תכנון עיקולים ומעברים נוחים בעלי גישה אופטימליים בהתאם לתנאי השטח ובנוסף, עליו לתכנן את החניות בפרויקט לפי מספר החניות הנדרשות על ידי הרשויות המקומיות כולל חניות נכים במידת הצורך.

לא בכדי עיריות ורשויות מקומיות ברחבי הארץ נעזרות בשירותי יועצי תנועה רבים שיתכננו עבורם את הדרכים, הכבישים והחניות באזורם. תכנון נכון ויעיל מלכתחילה מונע בעיות תנועה שעלולות להיווצר במשך הזמן, היווצרות פקקי תנועה או גישות לחניונים שאינן נגישות לתנועת הרכבים השונים. אם אתם בתחילתו של פרויקט בנייה, בין אם זה בניית בית פרטי או הקמת מבנה מסחרי המשיכו לקרוא מאמר זה כדי להבין את חשיבותו של יועץ תנועה מקצועי, היכן למצוא אותו ומה עליכם לדעת לפני שאתם חותמים על חוזה עמו.

תפקידו של יועץ תנועה

על פי משרד הבינוי והשיכון: “תפקיד יועץ התנועה הוא להכין בהתאם למדיניות ולקריטריונים שנקבעו בשלבי התכנון הראשונים תוכניות מפורטות של הסדרי תנועה”. איך זה מתקשר לפרויקט שלכם? היום כחלק בלתי נפרד מתכנון מבנה גם אם מדובר בבית פרטי יש לתכנן חניות עבור המתגוררים בבית ויש להציג את התכנון לפי הדרישות שהעירייה או הרשות המקומית מכתיבה לנו בתחילתו של הפרויקט (בהיתר הבנייה).

תחילה על יועץ התנועה לקבל את הדרישות שהוכתבו על ידי העירייה או הרשות המקומית, עליו לבדוק את המיקום של החניות לפי תכנון האדריכל ולדעת איך לשלב את מספר החניות הנדרשות שיהיו בעלות גישה נוחה, שיעמדו בתקנים ויכללו חניות נכים במידת הצורך. מכיוון שתכנונו של יועץ תנועה יכול להשפיע על תכנונו של האדריכל ולהפך, מומלץ לפנות עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט ליועץ תנועה מקצועי ומנוסה שעבוד בשיתוף פעולה עם  האדריכל. אי עמידה בדרישות העירייה או הרשות המקומית במספר החניות ותקינותן לא יינתן טופס 4 עד אשר הנושא ייפתר. לכן אל תבזבזו זמן יקר וכספים רבים והזמינו יועץ תנועה איכותי כבר מההתחלה.

חשוב לפני שאתם חותמים על חוזה עם יועץ תנועה לבדוק את מקצועיותו והניסיון שלו. יועצי תנועה מנוסים מכירים את הנקודות הדורשות התייחסות ייתרה, הם יכולים לזהות את נקודות חולשה עוד בשלב התכנון עוד לפני שהעבודות מתחילות בשטח, הם מוצאים פתרונות יצירתיים ומתקדמים טכנולוגית במקרים שיש צורך כמו מכפילי חניות (חניות הידראוליות) וכן הלאה. לכן בקשו לראות תכנונים קודמים או לשוחח עם לקוחות מהעבר על מנת שתהיו רגועים כי אתם בוחרים יועץ תנועה מקצועי ואיכותי.

היכן ניתן למצוא יועץ תנועה איכותי?

ישנם יועצי תנועה שעובדים באופן עצמאי וישנם משרדי מהנדסים המספקים שירותי יעוץ בתחומים רבים ורחבים לענף הבנייה. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי ייעוץ ללקוחות רבים ומגוונים שצריכים יועצים מקצועיים ואיכותיים. שילוב של מספר יועצים מאותה החברה בפרויקט שלכם יביא את הפרויקט שלכם בצורה חלקה אל טופס 4 או לרישיון העסקי למבנה שלכם. כשהיועצים עובדים תחת אותה קורת גג הם יכולים להתייעץ ולזרז הליכים כשהם יושבים באותו המקום. אצלנו תמצאו אדריכלים, קונסטרוקטורים, יועצי תנועה, אינסטלציה, חשמל, פיתוח ועוד רבים אחרים בעלי שנים רבות של ניסיון ומקצועיות ללא פשרות.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram