יועץ מיגון

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

כל מה שצריך לדעת על יועץ מיגון

עד תחילת שנות ה 90' לא באמת היינו צריכים להתעסק בכל הקשור למיגון או העסקת יועץ מיגון לפרויקט הבנייה שלנו. היו מקלטים ציבוריים ברחבי העיר והשכונות, ידענו שאם מופעלת אזעקה אנחנו צריכים להתפנות לשם וכך חשבנו שהדבר פועל כשורה. במהלכה של מלחמת המפרץ ב 1992 גילו שהמקלטים הציבוריים ללא נמצאים במצב טוב לשימוש, הם מוזנחים, חלקם נטושים ולמעשה הם לא סיפקו את הפתרון שחשבו עליו דאז.

לאחר המלחמה החליטו על פי חוק כי על כל מבנה לספק מיגון למשתמשים בו. מאז הוציאו הנחיות, תקנות ודרישות מחמירות שגם הן עברו מספר שינויים לאורך השנים. היום תכנון חדרי המיגון למבנה צריכות לעמוד בכל הדרישות בהתאם לסוג המבנה, לכמות האנשים המקסימלית שיכולים להימצא במבנה באותו הזמן ובהתאמה לסוג המבנה. כך למעשה נולדו מושגים כמו ממ"דים וממ"קים למשל.

מהו תפקידו של יועץ מיגון?

תחום המיגון רחב ביותר ולכן יועץ מיגון חייב להיות מקצועי ובעל ניסיון רב. עליו להכיר את החוקים והתקנות הנהוגים בחוק. יועץ מיגון משלב את עבודתו עם גורמים אחרים בפרויקט, עליו להיות בקשר עם האדריכל של הפרויקט, עם הקונסטרוקטור ועוד גורמים אחרים ולכן השירות של יועץ המיגון אינה רק עבור הלקוח אלא כוללת שירות מול הגורמים האחרים הפועלים בפרויקט.

יועץ מיגון מתכנן עבורכם את המרחבים המוגנים בפרויקט על פי הדרישות והתקנים המחמירים, ובשיתוף פעולה עם האדריכל של הפרויקט הם ישלימו את הצרכים זה של זה. למה הכוונה? לכל אדריכל יש את קונספט שלו למבנה והתכנון הרעיוני – הוא גם חושב מרחבית ורואה את כל המבנה בכללי וגם מתמקד בפרטים (הגדולים והקטנים). בעניין חדרי המיגון כמו ממ"דים למשל ידיו יותר כבולות ועליו להסתמך על הנתונים שיועץ מיגון מעניק לו. לעיתים אדריכלים מעוניינים לעשות שינויים או לתכנן בצורה מעט שונה ויועץ המיגון יכול לתת את הפתרונות עבור התכנון האדריכלי של הפרויקט בכלל על מנת שכל הצדדים יהיו מרוצים וכמובן שבסופו של תהליך יתקבל אישור מפיקוד העורף וטופס 4.

ישנה חשיבות רבה בפניה ליועץ מיגון מקצועי שכן הוא מלווה אתכם לאורך כל הדרך, מטפל בבירוקרטיה מול פיקוד העורף והרשויות המקומיות, מבצע בשטח פיקוח עליון ומוודא כי היציקות, החיווט והעבודה בכלל פועלת לפי התכניות ועומדת בכל ההנחיות והתקנים. ליווי של יועץ מיגון מתחילתו של פרויקט ועד לסיומו יעזור לכם לצלוח את כל הבירוקרטיה, ימנע מכם הוצאות רבות של תיקונים או שינויים תכנוניים ויעזור לכם לקבל טופס 4 בצורה יעילה ומהירה יותר.

היכן למצוא יועץ מיגון?

בענף המיגון חשוב לפנות לאיש מקצוע איכותי ואמין שצבר ניסיון בתחום. ישנם יועצי מיגון העובדים בצורה עצמאית ויש להם משרד המספק שירותי ייעוץ למיגון בלבד וישנן חברות המתמחות בשירותי ייעוץ מהנדסים שונים בענף הבנייה מיוצי מיגון ועד מהנדסי בניין, קונסטרוקטורים, אדריכלים וכן הלאה. בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא את כל שירותי הייעוץ שאתם זקוקים להם לאורך תהליך פרויקט הבנייה שלכם. אצלינו תמצאו תחת קורת גג אחת את כל היועצים שאתם צריכים לאורך הפרויקט שלכם.

למה דווקא לבחור בנו?

בתהליך בניית מבנה ישנו צורך במגוון רחב של מהנדסים, יועצים ואנשי מקצוע רבים שכולם יחדיו מרכיבים את הבניין בשלמותו עוד בשלב התכנון. כשהקונסטרוקטור, האדריכל, יועץ מיגון והיועצים האחרים יושבים באותו המקום קל לנהל שיתופי פעולה, ישיבות, דיונים והתייעצויות גם אם לוחות הזמנים צפופים.

לקבלת הצעת מחיר