לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

הדרך העדכנית שלנו לעיצוב תכנית אינסטלציה 2023

הכנת תכנית אינסטלציה, ל-2023 היא לכאורה תכנית רגילה ככל תוכניות הבניה, אך המורכבות שלה אינה פחותה ממורכבות תוכניות חשמל, קונסטרוקציה, חומרי גלם, מיזוג, ציפויים, ריצוף, איטום ועוד.

תכנית אינסטלציה 2023

תכנית אינסטלציה 2023 כוללת את כל צנרת השרברבות והביוב, על חיבוריה, פיתוליה ושיוכה למערכות המרכזיות של המבנה, אם זה בית צמוד קרקע, בית משותף, מגדל מגורים, מגדל משרדים, מבני תעשיה, פארקים ותשתיות. התוכנית מתייחסת לכל חלל המוגדר כחלל רטוב, החל בחדרי השירותים והאמבטיה ועד לחדר המטבח והכביסה. היא עוסקת בנקודות מים קרים וחמים, מיקום הברזים והחיבורים, אמבטיות, מקלחות וכלים סניטריים, הצבת דוד שמש ומערכות קולטי שמש, כניסות ויציאות מים וביוב תוך התחברותם למערכת המבנה המרכזית ואמצעי אבטחה למניעת קריסת המערכות.

תכנית אינסטלציה 2023 מעוצבת משתי נקודות מבט, האחת מבט רחפן בו מסומנים מקומות החיבור של הכלים הסניטריים והברזים יחד עם מידות מפורטות ואילו נקודת המבט השנייה תתמקד במפת פריסה של החדרים הרטובים תוך לקיחה בחשבון את חיפויי החללים.

שלבי הכנת תכנית אינסטלציה 2023 יחלו בלימוד תכנית המבנה וצרכי הלקוח בחללים הרטובים. על פי אלה תוכן תכנית השרברבות עם הנחיות ביצוע, כולל מיקום הברזים, יציאות המים, החיבורים והכלים הסניטריים יחד עם מידות מדויקות.

מכאן יועץ אינסטלציה שלנו עובר לבחירת סוגי הצנרת תוך התחשבות בסוג המבנה, תנאי השימוש בו וגם מסגרת התקציב. 2 סוגי הצנרת הנהוגים כיום הם אס.פי.  המיוצרת מפוליטליין מחוזק בחמרן (אלומיניום) ומסופקת בחיבורי לחיצה או הברגה ופקס המצטיינת במניעת קורוזיה, אבנית ושחיקה ועמידה בחום וקור קיצוניים. החיסרון של הראשונה הוא במחירה ובצורך להחליף את כולה בעת פיצוץ ואילו השנייה מודולרית ואין צורך להחליף את כולה בעת פיצוץ.

נמשיך בבחירת הכלים הסניטריים שחשיבות סוג הכלים בתוכנית אינסטלציה 2023 היאבקביעת המיקום והגובה ואילו לגבי המקלחות יש לקבוע את מנגנון המים המתאים, האם יצורפו לאמבטיה ועל פי כך למקם את תעלת הניקוז.

לגבי הברזים נקבע אם יציאתם ממשטח הכיור או מהקיר ונקפיד על ברז ניל תחתון לניתוק המים בעת הצורך. כדי להזרים מים חמים וקרים גם יחד נבחר בברז ערבול אינטרפוץ.

מהברזים נעבור לכיורים המוצעים במגוון ענק מחרס, נירוסטה וקוריאן ועד לזכוכית או שיש. תוכנית אינסטלציה 2023 תבחר בין כיור המונח על המשטח, אינטגרלי במשטח השיש, הקוריאן או הזכוכית, לבין כיור שקוע או כיור מובנה ומחובר לקיר.

מאלה נמשיך לאמבטיה שגם היא מצטיינת בסוגים רבים כשהנפוצה היא אמבטיה אקרילית משום שאורך חייה שנים רבות, לא מחלידה וקל מאד לתקן מכות או פגמים שנוצרים. לצידה קיימות האמבטיות המסורתיות העשויות פח או ברזל ומצופות באמייל.

מה יותר טבעי מלעבור מהאמבטיה למקלחון? כאן הבחירה היא בין רצפה משופעת למרכז ולעיתים מעליה משטח פסי עץ, לבין אגנית מחומרים שונים כמו חרס או אקריל. בכל החלופות יש חשיבות רבה לבחירת מיקום תעלת הניקוז.

הזרמת המים לאמבטיה ולמקלחון, נובעת כמובן מהברז. איזה ברז? בתוכנית אינסטלציה 2023 נבחר בין ברז 2 נקודות, חם/קר המתחבר לקיר לבין  ברז מערבל הקרוי אינטרפוץ, המותקן בקיר האמבטיה ו/או המקלחון, כאשר השליטה על הטמפרטורה וחוזק הזרם, מתבצעת באמצעות ידית אחת בלבד. גם בברזי האינטרפוץ יש לנו מבחר החל באינטרפוץ 3 המזרים מים חמים, מים קרים והזרמה נוספת לידית “טלפון” ועד לאינטרפוץ 4 הכולל מים חמים, קרים, ידית “טלפון” ופתחי זרימת לחץ לכל הגוף.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram