לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

הנדסת כבישים מודרנית

הנדסת כבישים מודרנית ( מהנדס תנועה)

בענף ההנדסה האזרחית, מעבר לכלל הפרמטרים המוכרים לכולנו היטב בתכנון בתים, בניינים ותשתיות, ישנו את ענף הנדסת הכבישים. מהנדסי תנועה אשר מתמחים בתחום הנדסת כבישים, יידעו כיצד לתכנן ולבצע באופן הנכון והמדויק ביותר מערכות של כבישים, צמתים ומחלפים. מהנדסי תנועה רשאים לבצע פעולות שונות תוך כדי כך שהם לוקחים בחשבון את כלל היבטי התכנון לשם הוצאה לפועל , תכנון מחדש, תיקון והתאמה של כבישים מסוגים שונים, מחלפים קטנים וגדולים, מסילות ברזל, מצתים, כיכרות ועוד.

אם בפניכם עומד פרוייקט הנוגע לצורך של עבודות תכנון וביצוע בתחום התנועה, דעו כי עליכם לקחת בחשבון מספר רב מאוד של משתנים. עבודה זו יכולה להתבצע רק באמצעות מהנדסי תנועה מקצועיים ומנוסים אשר ידעו לתכלל ולתכנן את כלל העבודות הנדרשות עבור הקמה, שדרוג או תחזוקה של כבישים חדשים.

תפקידו של מהנדס תנועה

תפקידו של מהנדס תנועה מורכב מידע רב בענף התחבורה, והנדסת תחבורה. הוא אמון על ליווי הפרויקט מא- ועד ת’ ומתפקידיו: מדידות בשטח, הכנת דוחות, כתבי כמויות, תכנון ומיפוי, תכנון מערכות ניקוז, צילומים, בדיקות לחומרי הבינוי והסלילה, מערכות חשמל ורמזור ועוד.

מהנדס תנועה איננו מנהל פרויקט או מהנדס אזרחי כללי, מהנדס תנועה הוא אדם שלמד מעל 3 שנים, תחומים של מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, חומרי בנייה, תשתיות, חשמל, קונסטרוקציות ועוד ועשה התמחות מעשית בהנדסת תנועה. מי שישכור את שירותיו לרוב יהיו יזמי נדלן וחברות בנייה, רשויות מקומיות, וחברות הנדסה בתחומי התשתיות והכבישים. לרוב מהנדס תנועה יתכנן ויבצע עבודות תחזוקה בתשתיות קיימות או יתכנן רשתות תחבורה חדשות באזורים בהם מתקיימת בנייה חדשה שכונות, ערים, הרחבות של יישובים כפריים וכמובן מערכת הכבישים הבין עירונית.

תהליכי תכנון כביש

תכנון כביש הוא תהליך מורכב בעל משתנים רבים, מדובר בסופו של דבר בחיי אדם, בין אם לעיניין איכות הכביש הסלול ומניעת מפגעים, ובים אם בתכנון נכון לתנועה זורמת ורציפה ונסיעה בטוחה מכל הכיוונים. מהנדס תנועה מתחשבה בהיבטי בטיחות, כללי תנועה, הצבה של סימני הדרך, עבודות עפר, ניקוז, ועוד.  מהנדס תנועה יידע לקחת בחשבון גם את מאפייני כלי התחבורה העתידים לנסוע על הכביש, הסדרי תנועה גם במהלך העבודה ועוד ולתכלל את כלל הגורמים לליווי תקין ואיכותי.

מהנדס תנועה ידע כמו כן, לבצע בדיקות יסודיות ומדויקות בשטח ולאסוף נתונים גם באמצעות אמצעים מתקדמים כגון צילומי אוויר, תוכנות מחשב מתקדמות שרטוטים מדויקים ועוד.

הנדסת כבישים מודרנית

כיום, ישנן שיטות מפותחות ומתקדמות בתחום זה, כאשר המהנדסים המנוסים והמתקדמים בתחום, ישתמשו בידע עכשווי ורלווטי בתחומי: תכנון, ביצוע, חומרים, מערכות מתקדמות כל זאת תוך התחשבות בתווי השטח והסביבה- אם הסביבה כמובן עירונית, או מרוחקת, אם הסיבה כוללת בתוכה אלמנטים בהם חשוב להתחשב, מהנדס התנועה יידע כיצד להביא הכל בחשבון על מנת לתכנן את כלל האלמנטים ולהביא לביצוע ברמה גבוהה.

סלילת כבישים היא משימה מורכבת, כאשר במידה ולא מבוצעת כמו שצריך, יכולה לגרום לנזקים רבים ועלויות נלוות אשר לא נלקחו מראש בחשבון. הקפידו לשלב בפרויקט שלכם מהנדסי תנועה מנוסים וותיקים אשר לא רק מכירים את הידע הנדרש מבחינה תכנונית וטכנית, אלא גם יידעו לעבוד מול קבלני הביצוע בשטח, מחלקות התחבורה בשיטור ומע”צ אשר אמונים בין היתר על אכיפת הסדרי התנועה במקום המיועד לסלילת כבישים.

אם אתם עומדים לפני ביצוע של פרויקט בתחומי הנדסת התנועה ותכנון כבישים, אנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים בין היתר בתחום זה. אנו מעסיקים מהנדסי תנועה מקצוענים ואיכותיים, אשר יידעו לתת לכם מענה מהיר, איכותי ובטוח. נשמח לתת לכם שירות באמצעות מוקד הייעוץ שלנו.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram