לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ קרקע

חברתנו מתמחה בייעוץ קרקע ובהפקת דוחות ביסוס, לשלבים המוקדמים של תכנון הפרויקט שלכם.
קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
עריכת סקר גיאוטכני וניתוח ממצאים
המלצות לשלב התכנון וביסוס מבנים
הכנת דוח קרקע לתכנון ביסוס קירות תומכים
כתב כמויות ואומדן לביצוע חקירה גיאוטכנית

תהליך העבודה של יועץ קרקע

כאשר תפנה אלינו לקבלת ייעוץ קרקע מוסמך אנו נבקש תכניות אדריכליות במייל, לאחר מכן נבדוק את התוכניות ונבצע הערכה של היקף העבודה שתידרש.
נשלח לך הצעת מחיר מותאמת לצרכים שלך ושל הפרויקט, ומפורטת ככל האפשר.
לאחר אישור הצעת המחיר נגיע למקום לצורך קידוח ניסיון ודגימה של הקרקע.
הנפקת דו"ח קרקע מפורט על סמך ניתוח של הקרקע שהודגמה, בחינת חלופות ביסוס, והצגת המלצה לגבי שיטות ועומק הביסוס.
אנו ב"דרך ארץ הנדסה" מציעים ללקוחותינו שירותי יעוץ קרקע כגון: סקר קרקע, בחינה סביבתית, יעוץ ראשוני לגבי היסודות לביסוס וכמובן ליווי של העבודות בשטח. יועצי הקרקע שלנו מנוסים ומוסמכים ואנו לא מתפשרים על עבודה איכותית ומקצועית. נשמח לספק לכם פרטים נוספים, התקשרו עכשיו: 054-5695559.

לייעוץ ללא עלות

עם יועץ קרקע

חייגו עכשיו

053-606-6000

סוגי הביסוס השונים

באמצעות מודל לחיזוי רעש

כלונסאות, יסודות רפסודה, יסודות נמשכים, יסודות בודדים ויסודות באר.
באופן כללי, עומק היסודות נקבע בעומק בו יש מי תהום במפלס קבוע כדי שיציבות המבנה לא תושפע משינוי במפלס מי התהום. ישנם מצבים שגובה מפלס מי התהום אינו משפיע על קביעת עומק היסודות מכיוון שהם לא סמוכים לפני הקרקע. ישנם סוגי קרקע בהם מי התהום לא מהווים השפעה ניכרת על התכונות המכאניות של הקרקע.

כלל היוצעים תחת קורת גג אחת

כאשר אתם בוחרים לעבוד איתנו בכל הקשור ליעוץ אקוסטיקה – אתם בוחרים לעבוד בצורה נכונה ומסודרת, חסכונית וכמובן בטיחותית. המהנדסים המקצועיים שלנו בקיאים בכל חוק התכנון והבניה הנוגע לתכנון אקוסטי ובתכנון מערכות למניעת רעש עבור אלפי לקוחות לאורך השנים.

חברת "דרך ארץ הנדסה" מציעה מגוון ייעוצים מלבד יועץ אקוסטי, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא, יחד אנו מאפשרים ליווי לאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא, קבלת היתר בניה וטופס 4. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד, כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ועם האדריכל ולשביעות רצונכם.

תפקידו של יועץ הקרקע​

תפקידו של יועץ קרקע הוא לבחון את הקרקע בה עליה מתכננים לבנות את הפרויקט  ולהנפיק דו"ח מקצועי לגבי הצורך בביסוס המבנה. תפקיד זה הוא קריטי היות וחשיבות הקרקע בפרויקט בנייה הוא עצום: היות ועל הקרקע ניצב המבנה וכל תזוזה או שינוי בקרקע ישפיעו באופן ישיר על חוזק ושלמות המבנה. המלצותיו של יועץ הקרקע בדו"ח שבו הוא מנפיק מתייחסות לתשתית המתוכננת ומתבססות על בחינה גיאולוגית של סוג הקרקע ואך בחינה של מאפיינים סביבתיים. יועץ הקרקע הוא הסמכות המקצועית אשר בוחנת את תנאי הסביבה ובסופו של דבר עליו לתת פתרון שימנע נזק לתשתית. 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – יועץ קרקע

מה זה יועץ קרקע מהו תפקידו?

יועץ קרקע הוא זה שאחראי על יצירת דו"ח קרקע שאותו הוא מעביר לקנסטרוקטור הפרויקט. דו"ח קרקע זהו מפרט מדויק עמוס במידע שמאפשר אחד לקבל היתר בנייה ושנית נותן לקונסטרוקטור את כל המידע לו הוא זקוק על מנת לחשב ולתכנן את הביסוס בקרקע של הפרויקט. הדו"ח שיועץ הקרקע עורך משפע רבות על העלויות בפרויקט וגם על חוזקו של המבנה. ולכן בחירת יועץ קרקע מנוסה מקצועי בעל תעודת הסמכה הוא היועץ שאתם רוצים בפרויקט שלכם.

באופן טבעי כל קרקע בעלת מאפיינים ספציפיים לה מה שמשפיע ישירות על תכנון מבנים להבנות עליה. ישנן קרקעות שהם מאדמת חול או חמרה וישנם קרקעות שהם סלעיות או גיר וישנם עוד סוגים שונים שעל יועץ קרקע לזהות ולאבחן על מנת לספק את הפתרונות האולטימטיביים ביותר עבור הפרויקט. חשיבות יועץ הקרקע היא בהחלט עצומה בפרויקט שכן הוא יכול לקבל את כל המידע הנדרש כדי להבין אילו יסודות יש לבצע בשטח בהתאם לגודל, צורה וגובה המבנה, מה הם הצרכים במבנה האם זה מבנה תעשייתי בעל עומסים כבדים או שזה בניין מגורים. כל אחד מהנתונים הללו חשובים ביותר ליועץ קרקע על מנת להפיק דו"ח מהימן ואיכותי.

יועץ הקרקע למעשה יקבע אילו יסודות יבנו והאם חפירות נדרשות באתר הבניה. היועץ נעזר במכשירים כדי לזהות מה מתרחש בעומר האדמה עוד בטרם החפירות, זיהוי מוקדם של "הפתעות" בשטח יכולות למנות עלויות לא מתוכננות גבוהות למדי שיכולות להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

מתי להזמין יועץ קרקע לפרויקט?

יועץ הקרקע הוא מבין היועצים הראשונים שעליכם לסגור עוד בשלבים הראשונים. בעזרתו אתם יכולים לקבל את דו"ח הקרקע הנדרש (אמנם לא תמיד) מול הרשויות המקומיות למתן היתר בנייה, הרי ללא היתר בנייה זה אין אפשרות להתחיל בעבודות בשטח.

חשוב לא להקל ראש בבחירת יועץ קרקע לפרויקט שלכם. רק יועץ קרקע מוסמך יכול לקבוע מה סוג הקרקע, מהם שיטות ביסוס היסודות שנחוץ למבנה המתוכנן ובכך לספק לכם תעודת בטחון כי המבנה שייבנה לא ישקע או יזוז בעתיד מתנאי סביבה משתנים. בנוסף, תחום ביסוס המבנים מאוד מדויק וקפדני ולכן חשוב להתייעץ עם יועץ קרקע מומחה ומוסמך המכיר את כל ההנחיות והחישובים הרלוונטיים כדי לספק למבנה שלכם את הבסיס האולטימטיבי.

סקר הקרקע לשטח הפרויקט צריך להיעשות עוד בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט כדי לקבל היתר בנייה. בנוסף לכך יש לבחון את הסביבה ולאפיין את שיטות הביסוס הקונסטרוקטיביים שיבוצעו בשטח. כחלק בלתי נפרד יש לבחון את שיטות החפירה או הקידוחים הנחוצים על מנת לשמור על הסביבה של האתר יציבה למרות השינויים בקרקע השכנה ובו בזמן לבצע על הצד הטוב ביותר את העבודות בשטח האתר. את בדיקות השטח יש לבצע באחת מהשיטות או על בסיס בדיקות S.P.T או לחילופין בבדיקות קידוח לעומק לדגימות הקרקע.

כמה משלמים ליועץ קרקע?

המחיר שיועץ קרקע גובה משתנה מפרויקט לפרויקט, גודל הפרויקט ומורכבותו הן חלק בלתי נפרד מחשיבות הצעת המחיר אך לא רק. חשוב לבדוק את מפרט ההצעה, הצעות כלליות מידי אינן מספקות לכם את המידע השקוף לעלויות השירות ומה השירות למעשה כולל בתוכו. ישנם יועצי קרקע המעניקים פיקוח עליון וזאת אם לא מופיע בהצעת המחיר למעשה לא כוללה בו וזה לבד מסתכם בלא מעט כסף.

ערכו השוואות מחירים בין היועצים השונים כדי להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל השירותים שאתם זקוקים להם וגם לא משלמים עליהם מחירים מופקעים ביותר. אל תהססו לפנות לחברה מקצועית ואיכותית המעניקה שירותי יעוץ בתחומים שונים בענף הבנייה תוכלו לגלות שלמעשה שילוב של כמה יועצים תחת קורת גג אחת יכולה להיות הפתרון האולטימטיבי עבורכם ועבור הפרויקט שלכם כדי לעמוד בלוחות הזמנים וגם לעמוד בתקציב.

למרות הצעות המחיר השונות שיגיעו לידיכם, מומלץ לוודא מה הם חוות הדעת על אותו יועץ שאתם בוחרים לעבוד מולו שכן נושא הקרקע עליה יבנה הפרויקט שלכם הוא אחד הנושאים החשובים ביותר ועליכם להיות בטוחים וסמוכים כי אתם בוחרים באיש מקצוע אמין ואיכותי.

מהם הדגשים בבחירת יועץ קרקע?

ישנם מספר אלמנטים שאנחנו ממליצים לוודא טרם חתימה על חוזה עם יועץ קרקע:

זמינות השירות – חשוב שיועץ הקרקע יהיה זמין לכם, שלב הבדיקות השונות, מתן מסמכים ודו"חות להיתר בנייה הם נושאים מעכבים שאם לא תיעזרו באיש מקצוע איכותי ומוסמך תיגררו לעיכובים יקרים ומיותרים. בנוסף, בזמן פיקוח עליון אתם רוצים שהיועץ יהיה בשטח ויהיה זמין לכם לכל מקרה שלא יהיה ושלא תצטרכו להמתין לשובו למשרד למשל.

קראו המלצות על היועץ קרקע זה לא נושא שיש להקל עליו את הדעת. יועץ קרקע מעניק לקונסטרוקטורים את המידע שעליו יתבסס הפרויקט שלכם תרתי משמע ולכן אתם צריכים לבחור את היועץ בלב שלם ולא להתפשר על תעודות הסמכה, ניסיון והוכחות בשטח.

הצעת מחיר מפורטת תקל עליכם את הבחירה, ככל שיופיעו לכם יותר נתונים על השירות שאתם מקבלים מיועץ הקרקע אתם יכולים גם לערוך השוואות מחיר בצורה יעילה יותר וגם אתם יודעים בדיוק מה אתם מקבלים. זכרו, מה שלא מופיע בהצעה לא כלול בהצעה ואין תירוצים של "חשבתי שזה כולל" או "ברור שזה חלק מהשירות".

וודאו כי אתם מקבלים הצעה המתאימה לפרויקט שלכם, לא מנופחת מידי שתביא אתכם להוצאות מיותרות או לחילופין הצעות דלילות מידי רק כדי לנסות "להריץ" עבורכם את קבלת היתר הבנייה. בשני המקרים אתם עלולים לשלם הרבה מאוד כסף. במקרה השני אם לא תגישו דו"ח קרקע מותאם לפרויקט שלכם תידרשו להוציא דו"ח חדש וזה סתם חבל.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram