יועץ אקוסטיקה שיביא לכם את השקט

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

אם אתם גרים בדירה בבניין משותף אתם בוודאי מכירים את התופעה שבה אתם יכולים לשמוע כל דבר שהשכן מעבר לקיר עושה. בין אם הילדים שלו משחקים בסלון ובין אם הוא שוטף כלים והקיר של המטבח גובל עם הקיר בדירתכם. במקרים כאלה ישנה אקוסטיקה נמוכה בבניין וזו הסיבה שאתם שומעים כל דבר. כדי למנוע את התופעה ולצמצם אותה יזמים וקבלנים רבים נעזרים בשירותיו של יועץ אקוסטיקה מקצועי ומוסמך.

אקוסטיקה שמתוכננת בצורה לא מקצועית או גרוע מכך כשאין ייעוץ אקוסטי איכותי אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצבים מביכים ולא נעימים כלל. קודם לכן הזכרנו את התופעה בין שכנים אך גם בתוך בית או דירה יכולות להיות בעיות אקוסטיות מביכות במיוחד. למשל כשחדר השירותים אינו בעל בידוד אקוסטי מספיק, או חדר המשחקים של הילדים, גם מי שאינו נמצא בתוך החדר יכול לשמוע את המתרחש בו. אז מה אפשר לעשות בעניין?

מומלץ להכיר את התקן או לפחות להכיר בקיומו

לשמחתנו, בבנייה חדשה להבדיל מבניינים ישנים קיימים ישנו תקן בנייה שמגביל את התופעה. מטרת התקן היא לאפשר לנו הדיירים במבנה איכות חיים טובה יותר. התקן עצמו מורכב ובעל סעיפים רבים ולכן יזמים וקבלנים שנמצאים בתהליך בניית הפרויקט שאתו יצאו – למחוק את זה, מה זה קשור יתייעצו עם יועץ אקוסטיקה כבר בשלבים המוקדמים של תכנון הפרויקט. כחלק מסעיפיו של התקן על המבנה להיות מבודד מרעשי סביבה שעלולים להפריע לדיירים ששוהים בתוך המבנה, בין אם מדובר ברעש תחבורתי או קולות ילדים המשחקים בגינות ציבוריות בסביבת המבנה. גם רעשים שעלולים להיווצר בתוך המבנה יש צורך לעמוד בתקן כמו רעש ממערכות הבניין כמו מעליות פירים ייעודיים וגם בין בדירות עצמן.

התקן כמובן מחמיר במקרים של מבני תעשייה ומפעלים ששם ישנה סכנה בריאותית לעובדים שנמצאים במבנה שעות ארוכות לאורך היום בכל יום. במקרים שכאלו, יועץ אקוסטיקה מייעץ לא רק עבור רעשי סביבה אלא גם רעשי מכונות ומערכות תפעוליות נוספות אחרות.

יועץ אקוסטיקה

פתרונות אקוסטיים שיועץ אקוסטיקה יכול להציע לכם:

החישובים האקוסטיים יכולים להיות מורכבים וכאשר משנים גורם אחד הוא משנה את פני הדברים בכלל. למשל אם ניקח קיר מבלוקים ונשווה אותו לקיר גבס כבר אנחנו מתחילים עם פערים אקוסטיים בין החומרים למרות שהקיר בעל גודל זהה ועובי זהה. כבר בשלב הזה, בתכנון הקיר יועץ אקוסטי מייעץ לאדריכלים של הפרויקט מהם החומרים הנוספים שיש לבצע בשלבי העבודה של בניית הקיר על מנת לספק בידוד אקוסטי בצורה האופטימלית שתעמוד בתנאי התקן. ישנה רשימה ארוכה של חומרי בניה וחומרי גמר שניתן לשלב על מנת להשיג אקוסטיקה טובה יותר.

אדריכלים, קבלנים, יזמים ופרטיים

אם אתם בתחילתו של פרויקט בניה, חשוב לשלב בתכנון הפרויקט כבר בשלבים המוקדמים יועץ אקוסטיקה. יועץ מקצועי ואמין ילווה את החלטותיהם של האדריכלים בפרויקט במתן פתרונות אקוסטיים לכל תכנון ועיצוב שאתם תירצו לבצע בשטח. בהתאמה לעיצוב והתכנון יחד עם חישובים מתאימים שיספקו לכם בסופו של דבר מבנה אקוסטי שעומד בדרישות התקן.

לסיכום, ישנן דרכים רבות לבנות מבנה שעומד בתנאי התקן לאקוסטיקה. כדי לעמוד בדרישות המחמירות שהרשויות המקומיות מציבות בפני יזמים, אדריכלים, קבלנים ואנשים פרטיים שמעוניינים להתחיל בבניה מומלץ להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה מקצועי ומנוסה שילווה אתכם לאורך התהליך. משלב התכנון יחד עם האדריכל דרך ביקורות בשטח על מנת לאשר את ביצוען של העבודות בצורה הטובה ביותר ועד לביקורת הסופית לקבלת טופס 4 כדי להבטיח בנייה באקוסטיקה טובה.

לקבלת הצעת מחיר