לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

כמה חשוב יועץ פיתוח לקבלת היתר בניה?

בכל פרויקט בניה שאדריכלים, יזמים, יועצים ואנשי מקצוע רבים אחרים מתחילים את התכנון של הפרויקט צריך לקחת בחשבון לא רק את התכנון של המבנה אלא גם את התכנון של סביבת הפרויקט. ישנם מקרים בהם הפיתוח הסביבתי של הפרויקט מתחיל ונגמר בחצר השטח וישנם מקרים בהם העירייה או הרשויות המקומיות דורשות לבצע תכנון רחב יותר הכולל חצרות נוספים, דרכי גישה, כבישים ושבילים אחרים. יועץ פיתוח מוסמך הוא בעל הידע הרחב ביותר וגם בעל ההסמכה לתכנן ולהציע פתרונות על מנת שהתכנון הסביבתי הכולל יתבצע בצורה אופטימלית.

אחריותו של יועץ פיתוח רחבה הרבה יותר מאשר ליצור מרחבים בחצר המבנה יפים ומושכים את הציבור. בתכנונו עליו לבחון פרמטרים נוספים כמו ניקוזי צמ”גים, מדרונות ושיפועים נוחים ועמידה בתנאי תקן מחמירים. ההתייעצות עם יועץ מוסמך ומנוסה יכולה להקל על גורמי מקצוע רבים לאורך תהליך הבנייה ורצוי לפנות אליו כבר בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט.

יועץ פיתוח וקבלת היתר בניה

למה חשוב לפנות ליועץ פיתוח בשלבים הראשונים של הפרויקט?

כשמתחילים בתהליך הגשת בקשה להיתר בניה, עוברים שלבים רבים ובירוקרטיה ארוכה במיוחד. מעבר לתהליך הבירוקרטי שמעייף נורא כבר בתחילת הדרך ישנן גם עלויות רבות שצריך לשלם לרשויות השונות כמו אגרות ומסמכים מאושרים ועדיין לא התחלנו את הבנייה בשטח, שזה לכשעצמו מצב לא נעים בכלל. בעת הגשת בקשה להיתר, האדריכל או האדריכלית שמלווים את הפרויקט הם אלו שאוספים ומאגדים את כל המסמכים, התכניות הדרישות, הבקשות והדו”חות השונים שיש להגיש לעירייה ולרשויות מקומיות אחרות. בשלב זה הם לא רק מתפקדים כאנשי סדר וארגון של חומר הפרויקט שלכם אלא גם מתכננים בקפידה את התכניות העקרוניות של המבנה על מנת להגיש את הבקשה לעירייה. התכנון הסביבתי בשטח הפתוח אינו בהכרח על השולחן בשלב הזה.

האדריכלים שעובדים על הפרויקט צריכים לענות על שאלותיכם, הלקוחות, לשנות את התכנון עד שיתקבל התכנון שאתם מרוצים ומסופקים ממנו ורק לאחר מכן, כשהקירות החיצוניים של המבנה מתוכננים אפשר להתקדם לשלבי הפיתוח הסביבתיים מבחינתם. אך רצוי לשלב את תכנונו של יועץ פיתוח כבר בשלבי ההתלבטות הראשונים של סגירת צורניות המבנה וזאת על מנת שהוא יוכל לתרום מניסיונו ומהידע שלו בכדי שלא יוצע ללקוח תכנון שאולי הוא יאהב וירצה לקיים בפועל אך יהיו לכך השלכות כלכליות רבות על מנת להתאים את תנאי השטח לתכנון המבנה או לחילופין לא ניתן יהיה לתת פתרון איכותי שיעמוד לשביעות רצונם של הלקוחות או שלא יינתן אישור ממחלקת ההנדסה של העירייה.

תכנון משלב כוחות של בעלי מקצוע לחיסכון שלכם

תפקידו של יועץ פיתוח הוא לתכנן את השטח שמחוץ למבנה. בין אם יצירת תכנון טופוגרפי הכולל מדרונות ושבילים בהם, להתייחס לשיפועים הקיימים בשטח ולהציע פתרונות יעילים וחסכוניים ליזם או לבעלי הנכס. בנוסף, תכנון בורות ניקוז, אזורי חלחול, דרכי פינוי מי גשמים ועוד. בתכנונו של היועץ עליו להתייחס לתקנות וחוקי הבנייה על מנת שהאישורים בהמשך יתקבלו ללא עיכובים ולכן חשוב לפנות ליועץ פיתוח מוסמך בעל ניסיון מוכח. ישנו יתרון ליועצי פיתוח בעלי תודעת שירות גבוהה שעובדים לצד אדריכלים ואנשי מקצוע אחרים.

מומלץ לפנות לחברת הנדסה המספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. כך באותו המשרד בו עובדים אדריכלים, מהנדסים, יועצי פיתוח, יועצי בטיחות ועוד יועצים נוספים שמשלבים את הידע והניסיון שלהם באותו המקום. זה חוסך לכם המתנה לתיאום לוחות הזמנים בין הגורים השונים ומונע עיכובים מיותרים, מתוך עיקרון מנחה לשילוב פעולה ואינטרסים משותף של כל אנשי המקצוע כשהשירותים ניתנים במקום אחד.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram