יועץ אינסטלציה בפרויקט בנייה

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

בניית בית או מבנה מצריכים תכנון רב ומוקפד על מנת שהמבנה המתוכנן ישמש בצורה אופטימלית את המשתמשים בו בעתיד וגם כמובן על מנת שהמבנה יהיה יציב ואיכותי לאורך שנים רבות. מתכננים, אדריכלים ויזמים רבים נעזרים לאורך תהליך הפרויקט עם לא מעט יועצים. בין אם אדריכל, יועץ חשמל, יועץ אינסטלציה ועוד רבים אחרים. וזאת בכדי להשיג תכנון מיטבי של המבנה ולעבור את כל הבירוקרטיה הארוכה מול העיריות והרשויות המקומיות.

יועץ אינסטלציה בפרויקט בנייה

תפקידו של יועץ אינסטלציה בפרויקט בנייה

תכנון ניקוז

בתחילת עבודתו של יועץ האינסטלציה בפרויקט, הוא מקבל מאדריכל הפרויקט תכניות ראשוניות של המבנה המתוכנן, מיקומם של שירותים, מקלחות, נקודות מים שונות כמו ברזי השקיה וכיורים. יועץ אינסטלציה בודק את היתכנות צנרת הביוב על פי המיקומים של האדריכל ומבצע תכנית ניקוז לפי התקנים והשיפועים המתאימים על מנת שהצנרת תעבוד בצורה יעילה לאורך שנים ללא תקלות וסתימות. בנוסף, יתכנן יועץ אינסטלציה קופסאות ביקורת לצנרות והקולטנים כך שבמקרה של תקלה יהיה קל ונוח לתקן את הבעיה. את התכנון הפנימי של ניקוז האסלות, המקלחות והכיורים היועץ מתכנן את חיבורם לשוחות הביוב העירוניות המתוכננות לנקז מבנה זה לפי הנחיות העירייה. בתוכנית האינסטלציה יופיע כל המידע עבור אינסטלטורים בשטח, עובי הצנרות, שיפועים לביצוע, קטרים לצינורות השונים בהתאם לשימושם, סוג הצנרת ועוד.

תכנון ניקוז חוץ

על פי חוק יש לנקז את הצמ"גים (מי גשמים) לניקוז ייעודי ולא לנקז את מי הגשמים לבריכות ביוב. יועץ אינסטלציה מקצועי יציג על תכניותיו את כל הנתונים הנדרשים, אם יש צורך בניקוז כפול בגג או שאין צורך, מה גובה מוצא המרזב מהקרקע ועוד.

תכנון אספקת מים למבנה

בנוסף לתכנון ניקוז המים במבנה על יועץ האינסטלציה לתכנן גם את אספקת המים למבנה נמצאת באחריותו של היועץ. יועץ האינסטלציה קובע את השימוש במאגר המים ונפחו של המאגר, קובע את ההספקים והחיבורים למשאבות במידת הצורך מתכנן את גמל המים הראשי למבנה ובמקרה של בניין מגורים הוא מחלק לדירות באמצעות שימוש בסוללת מים לכל דירה. במקרים של תכנון בריכות, ג'קוזים וגלגלוני כיבוי אש למשל באחריותו של יועץ אינסטלציה לתכנן כך שלא ייווצרו מים חוזרים מנקודות סטטיות במערכות השונות.

מערכות כיבוי אש – לא מעט מבנים נדרשים על פי חוק לספק מערך לכיבוי אש בין אם זה שימוש בספרינקלרים במרחבים הציבוריים כמו מסדרונו בניינים ובמקרים מסוימים (לפי התקן) לכל דירה בכל חדר שאינו חדר רטוב. על יועץ אינסטלציה לדאוג שההספקים והלחצים למערכות הכיבוי השונות יעמדו בכל הדרישות של מכון התקנים ולהתאים את סוגיהן למרחבים השונים. אם למשל ישנן הנמכות תיקרה או נישות עליו לקחת זאת בחשבון ולתכנן את פריסת המערכות כך שיספקו כיסוי מלא לכל השטח.

מה עם התנהלות מול הרשויות?

במקרה של תכנון אינסטלציה יועצי האינסטלציה נותנים מענה לא רק מול העיריות או הרשויות המקומיות, בנוסף לאלו הם גם נותנים מענה לבעלי תפקידים אחרים במבנה כמו אינסטלטורים בשטח, לאדריכל הנוף שמתכנן את החצר של המסנה וכמובן לאדריכל הפרויקט. אך בעניין הבירוקרטיות יועץ אינסטלציה מייצג אתכם מול תאגיד המים, מערך כיבוי אש במקרה הצורך ומכון התקנים.

אצלנו בדרך ארץ הנדסה יילווה אתכם יועץ אינסטלציה מוסמך, מקצועי, אמין ושירותי לאורך כל הדרך. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר