לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

בניה ירוקה: שאלות ותשובות

בשנים האחרונות לתהליך תכנון ובניית מבנים נכנסים שיקולים שבעבר לא היו חלק מהתהליך: שיקולים ירוקים, כלומר שיקולים סביבתיים. גישה מערכתית שהתפתחה לאור שיקולים אלה היא גישת בנייה ירוקה (המוכרת גם כ”בניה בת קיימא”). הגורם המקצועי האמון על התחשבות בגורמים סביבתיים ועמידה בקריטריונים לקבלת התקן הוא יועץ בנייה ירוקה.

קודם כל, מהי גישת בנייה ירוקה?

גישת בנייה ירוקה היא גישה תכנונית לבנייה ולתפעול בניינים באופן חסכוני באנרגיה, מים וחומרי גלם. החיסכון במשאבים אלה מתבטא הן בתכנון הבניין מהשלבים הראשוניים, והן בשימוש בבניין.

מדוע יש להתחשב בגורמים סביבתיים בתכנון בניין?

בניינים הם צרכני אנרגיה גדולים, וכנגזרת מכך אחראים לפליטות גזים מזהמים ופחמן דו חמצני. הדרישה לאנרגיה בבניינים עולה בשנים האחרונות לאור העלייה בצרכים, ועומדת כיום על כ-40 אחוז מצריכת האנרגיה העולמית. מכיוון שמדובר בחלק גדול כל כך מהצריכה העולמית, פוטנציאל החיסכון גדול גם הוא, והמאמצים הגלובליים להפחתת פליטות גזי חממה מתרכזים גם במעבר לבנייה ירוקה.

מדוע יש להתחשב בגורמים סביבתיים בתכנון בניין?

מהן ההשפעות המרכזיות של בנייה ירוקה?

לבנייה ירוקה יש השפעות מתחומים נרחבים:

השפעות סביבתיות:

בנייה ירוקה חוסכת באנרגיה וכך מפחיתה פליטת גזי חממה, משפרת את המגוון הביולוגי האורבני באמצעות שימוש בר קיימא בקרקע וכן מצמצמת את פסולת הבנייה.

השפעות כלכליות:

אמנם תהליך בנייה ירוקה עשוי להיות יקר יותר, אך חיסכון האנרגיה שמקנה בניין הנבנה בבנייה ירוקה מפצה על עלות ההקמה ומעבר לכך.

השפעות חברתיות:

תהליך בנייה ירוקה כולל אספקה של סביבת עבודה בטוחה לכל הגורמים המעורבים, וכן התחשבות בצרכים העתידיים של משתמשי הבניין וסביבתו ומעודד תנועה ואינטראקציה עם הסביבה.

תקן בנייה ירוקה

בישראל ישנו תקן סביבה ירוקה (ת”י 5281) במטרה לצמצם את השפעת הבינוי על הסביבה, כאשר בניינים העומדים בקריטריונים נחשבים למבנים ברי קיימא. רשימה חלקית של הקריטריונים כוללת חסכון באנרגיה, תכנון יעיל של הקרקע, חסכון במים ושימוש במי מזגנים, הנגשה לתחבורה ציבורית ועוד.

דרך ארץ הנדסה בע”מ – בנייה ירוקה כחלק מהמכלול התכנוני

דרך ארץ הנדסה בע”מ מאגדת תחתיה מגוון יועצים ומתכננים בעלי ניסיון רב. מלבד יועץ לבניה ירוקה, החברה כוללת סט שלם של בעלי מקצוע בכל התחומים הרלוונטיים לתהליך התכנון. עובדה זו מאפשרת ליועץ להתמצא בכלל הפרטים בפרויקט ביעילות ללא בזבוז זמן מיותר.

היועצים בדרך ארץ ילוו אתכם משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר וקבלת תוצאות העומדות לשביעות רצונכם.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram