לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סוגי צנרת שכיחים בישראל

בחירת צנרת מתאימה בסיוע יועץ אינסטלציה

יועץ אינסטלציה הוא המקצוען שיסייע בבחירת הצנרת המתאימה לכל תחום בבניין, מתוך מגוון סוגי הצנרת השכיחים בישראל.

עמידותו, איכותו ואורך חייו של מבנה, תלויה בעיקר בתשתיות איכותיות המתוכננות מקצועית, כשמרכיביהן, כלומר חומרי הגלם, איכותיים ביותר. לכן, יועץ אינסטלציה מקצועי, ישכיל לבחור לכל בנין ומבנה, את הצנרת המתאימה והאיכותית ביותר.

סוגי הצנרת השכיחים בישראל מגוונים ומתוכם יועץ אינסטלציה ימליץ;צנרת רב שכבתיתכשמה כן היא, היא מיוצרת מכמה שכבות ואלה משתלבות זו בזו, בלחיצה וללא הכרח במרכזיה. יועץ אינסטלציה יסביר שצנרת רב שכבתית עשויה מפלסטיק קשיח יחד עם מתכת קלה ולכן היא בעלת חוזק רב ועמידה בפני תנאי סביבה קשוחים.

יועץ אינסטלציה יפרט את יתרונות הצנרת הרב שכבתית. ראשית, התקנתה מתבצעת בקלות וניתן להוסיף לה בעתיד וללא קושי, קווי מים,לאתר דליפה ולתקנם בקלות רבה. אך, כשיועץ אינסטלציה יחליט על צנרת רב שכבתית, יהיה עליו לבחור בין 2 סוגים, האחד קרוי “מולטיגול” וזה כולל שכבה של פוליאתילן הממוקמת כסנדוויץ’בין 2 שכבות פולימר כשהחיבור ביניהן מתבצע באמצעות ריתוך. השני קרוי SPושכבותיו זהות ל”מולטיגול” אך החיבור בין השכבות מתבצע באמצעות לייזר. יועץ אינסטלציה גם יפרט שצנרת רב שכבתית יקרה יותר וכדי לתקנה יש להרים את המרצפות והדקים ולייבש את השכבה שמתחת.

צנרת PEXמקובלת יותר ויועץ אינסטלציה יגדיר אותה כעמידה ביותר, אינה מחלידה ודוחה אבנית. פקס מיוצרת מפלסטיק ומפוליאתילן והפנים עטוף ומוגן בחיצון המבודד תרמית. תשתית פקס מופעלת דרך מרכזיה המפצלת את הקווים ולכן, בעת דליפה אפשר להוציא בקלות את הצינור הניזוק ללא פגיעה סביבתית.

צנרת פקס משמשת גם לחימום תת רצפתי והיא מהמקובלות בענף הבניה. יעץ אינסטלציה ידגיש גם את חסרונותיה, לדוגמא, מקור ההזנה שלה הוא מרכזיה כך שבלתי אפשרי לחבר בין הצינורות. לכן יקפיד יועץ אינסטלציה  על תכנון מותאם של הצנרת, כך שבעת שיפוץ שיתרחש אי שם בעתיד, תיקון הצנרת לא יהיה מסובך אך ייווצר צורך בהרמת רצפות וייבוש שכבת החול כדי לתקן את הצינור החיצוני בו עטוף צינור המים.

צנרת פלדהממוקמת בעיקר במבנים שנבנו לפני 30 שנה ומעלה.צנרת פלדה מגולוונת באבץ חם ויועץ אינסטלציה יצייןשכדי לחבר בין הצינורות, פועלים בשיטת הבורג שמהווה מקור לכשלים רבים ולתקלות נוספות. הבלאי של צינורות אלה גבוה משום היווצרות חלודה ושכבות אבנית. זאת הסיבה שלמרות היות צנרת פלדה זולה, אין משתמשים בה עוד כתשתית לבניין חדש וגם להחלפה בעת שיפוץ.

צנרת נחושת היא האיכותית יותר ומקובלת במיוחד בארצות אמריקה. יתרונה בעמידותה הגבוהה, משך שנים רבות, בפני קורוזיה ודחייתה את שכבות האבנית. אך כמו בכל מוצר, יש לה גם חסרונות. יועץ אינסטלציה יפרט שיש קושי באיתור מקצוען להתקנה ולהחלפה משום שהטיפול בצנרת נחושת דורש מיומנות רבה ומחיר צנרת זאת הוא היקר בשוק.

לסיכום נדגיש את מה שידוע לכל איש מקצוע, איכות התשתיות של כל בנין ומבנה, משפיעה במידה קיצונית על איכות הבניין כולו. בחירה מושכלת ביועץ אינסטלציה ובבעלי מקצוע מתאימים ובעזרתם בחומרי שלם מתאימים ואיכותיים, יגרמו לעמידות הבית והמבנה לשנים רבות.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram