לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח נגר עילי

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

למנוע מצבי הצפה בסביבת הפרויקט

כבר בעונת הסתיו ובעיקר בעונת החורף אנחנו ערים למקרי הצפות ברחבי הארץ. הסיבה לכך ברורה וידועה היות שבעונות הללו מתחילים הגשמים לרדת וכך להעלות את הסיכויים להצפות ושיטפונות. ומה גורם לאותן הצפות ושיטפונות להתרחש? שתי סיבות עיקריות: הראשונה, סוג הקרקע והשנייה בנייה מרובה. למעשה אנחנו לא יכולים לשנות את חוקי הטבע, בכל שנה יורדים גשמים לפי שינויי האקלים ואנחנו צריכים לייצר מתווה מתאים ותשתיות נכונות על מנת למנוע ולצמצם את ריכוז המים על פני הקרקעות, הכבישים והדרכים בכלל. התרחשותם של הצפות ושיטפונות גורמים לנזקים רבים הן ברכוש כמו מבנים, כבישים וכן הלאה ואף עלולים לגרום לאובדן חיי אדם. לכן הרשויות השונות דורשות להציג בפניהם נספח נגר עילי המספק פתרונות לבעיה זו.

דרכי התמודדות ופתרונות

בעשור האחרון, הרשויות המקומיות, המחוזיות ואף הרשויות הארציות בוחנות בקפידה את כל הנושא של מי נגר עילי. הן דורשות מיזמים, קבלנים וכל אדם רלוונטי בעת בניית פרויקט מכל סוג שהוא לספק פתרונות מפורטים שיוצגו לפניהם על מנת למנוע מצבי הצפה בסביבת הפרויקט. הדבר נדרש הן בשלבי הבנייה והן לאחר שהפרויקט הסתיים ואנשים מתחילים להשתמש במבנה על בסיס יום יומי. בנספח על המתכננים להציג את המצב הנתון בשטח, מהי סוג הקרקע, היכן נמצאות נקודות החולשה בשטח שבהן עלולות להתרחש הצפות וכמובן לספק פתרונות איכותיים שימנעו מההצפות הללו להתקיים בעתיד.

הגשת נספח נגר עילי

כדי להבטיח תא הפתרונות הטובים ביותר עבור הפרויקט שלכם, ועל מנת להתקדם בשלבי התכנון, הביצוע וכמובן מול הבירוקרטיה הכרוכה בפרויקט הבניה רצוי לפנות לחברה מקצועית ואחראית. "דרך ארץ הנדסה" מתמחה בהגשת נספחי ניהול מי נגר ללקוחות רבים ברחבי הארץ.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

נספח נגר עילי - שאלות ותשובות

מה זה נספח נגר עילי?

בעבר היו הצפות ושיטפונות מתקיימים בעיקר בשטחים פתוחים. אנחנו רואים את זה בכל שנה בנחלים בדרום, בשטחים חקלאיים ועוד מקומות רבים. היום התופעה אינה רק בשטחים פתוחים ורחבים, אלא גם בגינות, ברחובות, כבישים ובסביבת מבנים רבים בכל רחבי הארץ. עם השנים התפקחו ברשויות השונות והציבו בפני מבקשים בהיתרי בנייה להציג בפניהם גם נספח נגר עילי שיספק את כל הפתרונות לפרויקט המתוכנן על מנת להימנע משיטפונות והצפות עתידיות. היות והבנייה הצפופה והמרובה בשטחים העירוניים בכל רחבי הארץ הרשויות מבינות יותר ויותר את ההשפעה של התכנון הסביבתי על העיר בכלל ועל ניתוב מי הנגר העיליים בפרט על מנת לספק לתושבים סביבה איכותית ותקינה.

נספח נגר עילי מאפשר לרשויות לבחון כל מקרה לגופו, בתכנון רחב ידיים הכולל התייחסות לשטחים וחלקות שכנים לפרויקט וכך להבטיח כי הפתרונות המוצעים יספקו סביבה ללא הצפות. מה גם שתכנון ראוי ואיכותי מצמצם באופן משמעותי את הסכנה ואת הנזקים שעלולים להיגרם למבנים. במקרים של הצפות או שיטפונות הנזק יכול להגיע גם לסכומים אסטרונומיים ולכן הן מצד יזמים ואנשים פרטיים המעוניינים לבנות בשטחם והן הרשויות המקומיות שמים דגש ומשקיעים משאבים רבים על מנת להבטיח תכנון איכותי

למה צריך נספח נגר עילי?

נספח נגר עילי מתייחס בעיקרו למי גשמים בכל רחבי הארץ ובמקומות מוגדרים גם להפשרת שלגים כמו בירושלים, הרי הגולן וכדו'. מי שאחראי על הנפקת המסמך והגשתו לרשויות מתייחס לסוג הקרקע עליה ייבנה הפרויקט, כמויות הגשמים ו/או השלגים שיורדים באזור על פי עונות השנה ועוד נתונים שונים המשפיעים על החישובים והתכנון בפרויקט.

כדי להנפיק את הנספח בצורה מקצועית ואיכותית צריך להבין תחילה מהי סוג הקרקע עליה יבנה הפרויקט בעתיד, האם מדובר בקרקע רוויה, האם זו קרקע מחלחלת, או בכלל היות והבנייה בישראל הולכת ומתעצמת האם ישנם כבישים סלולים בסביבה, מדרכות ושבילים שלמעשה מונעים את חלחול המים לתוך האדמה. כל אלו הם משתנים חשובים ביותר על מנת להצליח ולתכנן את המערך של מי הנגר העיליים בצורה יעילה.

נספח נגר עילי מוגש לרשויות בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט וזאת על מנת שהוועדה תוכל לבחון את התכנון עוד בשלבים המוקדמים שלו. היום, הרשויות שמות דגש בנושא ולכן חשוב להכין את כל המידע מראש ולהציג את הפתרונות האופטימליים על מנת שתכנון הפרויקט שלכם יוכל להתקדם בצורה הטובה ביותר.

נספח נגר עילי צריך להתבצע על ידי בעל מקצוע איכותי ומוסמך שיציג באופן מפורט לרשויות את סוג הקרקע בשטח הפרויקט ומסביבו, את המאפיינים של הקרקע ומהם הפתרונות שהוא מציע ליישום על מנת לנצל את המים. תכנון לניצול מי הגשמים ובכלל של הנגר העילי משמעותי ביותר הן מצד איכות הסביבה והן מבחינה כלכלית לחיסכון משמעותי. בנוסף, אחד הנושאים החשובים ביותר הוא צמצום הסיכונים והנזקים שעלולים להתרחש בעקבות הצפות בסביבת המבנה.

כמה עולה נספח נגר עילי?

בשנים האחרונות המודעות לשמירה על איכות הסביבה והגנת הסביבה עולה. גם כאן, הרשויות המקומיות מרימות את הכפפה ומציבות בפני רבים המעוניינים להתחיל בבנייה תנאים והנחיות רבים. על היזם או בעל הנכס להציג נספח נגר עילי בנוסף לשרשרת מסמכים, תכניות, מדידות ועוד אוגדן שלם של ניירת על מנת שברשות יתחילו להתעניין בפרויקט ולשוחח על כך בוועדה.

היות ומדובר בנספח בעל חשיבות רבה, מומלץ לקבל חוות דעת מיועצים שונים על מנת לבחור ביועץ מקצועי ואחראי שיספק לכם את הפתרונות הטובים ביותר מול הרשויות. בנוסף, בקשו הצעות מחיר מפורטות וזאת משום שיועץ מקצועי ובטוח בעבודתו יספק לכם הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל מה שאתם צריכים ולא ישאיר אתכם באזור אפור ולא בטוח כי כל הנושאים שאתם צריכים להציג בפני הרשויות לא כוסו. כך אתם יודעים מראש מה המחיר שיהיה עליכם לשלם לו על השירותים שהוא נותן לכם ללא תוספות לא צפויות והפתעות שונות על הדרך.

כאשר אתם מבקשים הצעות מחיר, שימו לב גם לפירוט ההצעה וגם התייחסו לוותק היועץ. יועצים וותיקים בעלי שם ובעלי ניסיון רב שנים, מכירים את המערכת, יודעים איך הבירוקרטיה מתנהלת מול הרשויות המקומיות וכך אתם יכולים לחסוך הרבה מאוד זמן ששווה הרבה מאוד כסף בפרויקט שלכם.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מספקים ללקוחותינו בכל רחבי הארץ שירותי הנדסה, תכנון וליווי מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי נכון להזמין נספח נגר עילי?

היות ונספח נגר עילי מצריך התייחסות רבה בנושאים רבים כמו מצב הקרקע הנתונה, תכנון פני השטח במהלך הבנייה, תכנון המבנה שעתיד להיבנות, התייחסות לעונות השנה ולכמות המשקעים באזור הפרויקט ועוד נתונים רבים נוספים, צריך להיערך לנספח עוד בשלבים המוקדמים של הפרויקט.

תכנון מוקדם ככל הניתן, בין אם מדובר בשינוי תב"ע ובין אם להיתר בנייה חשוב להיעזר ביועץ מוסמך ומקצועי כבר בשלבים ההתחלתיים הללו. כך תוכלו למנוע נזקים עתידיים שעולים הרבה מאוד כסף וכמובן במקרי קיצון להימנע מסכנה בנפש.

הנפקת נספח נגר עילי עלולה לקחת זמן מה ועל כן רצוי להיערך לכך בהקדם. עשו סקר ליועץ שיטפל עבורכם הן בסקר הקרקע, התכנון והצעת הפתרונות והן שילווה אתכם לאורך הבירוקרטיה מול הרשויות השונות.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח נגר עילי ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram