מטרת תיק שטח

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

בטיחות היא מעל לכל, וערך החיים במדינת ישראל הוא מהגבוהים בעולם, מסיבה זו כל מבנה, ובפרט מבנה ציבורי שעתיד לשמש אנשים רבים, צריך לעבור בירוקרטיה גדולה, ותהליך ארוך עד שהוא מקבל את האישורים הנצרכים והרשויות מאשרות את בטיחותו של המבנה עבור סביבתו והאנשים שעתידים לשהות בו ולהנות ממנו. אחד האישורים שצריך מבנה ציבורי לקבל הינו תיק שטח.

מטרת תיק שטח

תיק שטח הינו תיקיית מסמכים שיש להגיש לאישור שירותי הכבאות וההצלה, טרם קבלת אישור למבנה ציבור במדינת ישראל. המטרה העיקרית של תיק שטח היא לספק סקירה של המבנה ומערכותיו, על מנת לסייע לשירותי הכבאות וההצלה בעת שריפה או אסון חלילה שעלול להתרחש במבנה זה.

מניסיון, השגת תיק שטח ואישורים על ידי כיבוי והצלה והגורמים הנדרשים לכך על פי חוק יכול לקחת זמן רב, ואף לעכב את סיום פרויקט הבניה שלכם. זו בדיוק הסיבה שמומלץ לעבוד עם חברה מנוסה המומחית בכל הקשור להנדסת בניין, ויש לה נסיון רב בתחום זה של תיק שטח ושאר המסמכים והאישורים הנדרשים על מנת לקבל את האישור, טופס 4.

כמה זמן לוקח לקבל אישור לתיק שטח?

על מנת לקבל אישור למבנה ציבור במדינת ישראל יש להגיש תיק שטח של מסמכים לאישור שירותי הכבאות וההצלה. קובץ השטח מכיל את כל המידע הדרוש על המבנה, לרבות מידותיו, חומרי הבנייה, עומס התפוסה ועוד. תהליך הגשת קובץ שדה עשוי להיות מסובך ולוקח הרבה זמן, שכן יש לאסוף את כל המידע הנדרש ולהגיש בפורמט מסוים. אולם לאחר הגשת תיק השטח ואישורו, תהליך קבלת האישור לבניין הוא הרבה יותר פשוט ומהיר. ככלל, תיק השטח הוא כלי רב ערך המסייע להבטיח שכל מבני הציבור במדינת ישראל בטוחים ומתוכננים.

יש לשים לב, שבמידה וסיום הפרויקט מתעכב, בעצם ההכנסות מהפרויקט מתעכבות, מסיבה זו כדאי לעשות חישוב רווח מול הפסד, ולשקול האם כדאי לכם לשכור את שירותיהם של חברת הנדסה מנוסה שתסייע לכם להשיג את כל הטפסים הנדרשים על מנת להשלים את תיק השטח ולקבל את האישור המיוחל, עוד אבן דרך בדרך לטופס 4 ולסיום מוצלח של פרויקט הבניה הציבורי שעליו אתם עובדים.

מי יכול להגיש את האישור ל'תיק שטח' לשירותי הכבאות וההצלה?

את תיק השטח מכין יועץ בטיחות אש או מהנדס של פרויקט הבניה. כיון שהכנת תיק שטח הינו דבר רציני הדורש מיומנות ודיוק רב לפרטים ופרטי פרטים אנחנו ממליצים להגיש על ידי חברת הנדסה בעלת רישיון ממשלתי. לאחר מכן תפעל החברה עם שירותי הכבאות וההצלה על מנת לוודא שהמבנה עומד בכל דרישות הבטיחות. לאחר אישור הבניין, תינתן לו תעודת אכלוס.

תיק שטח – למה זה טוב?

המטרה שלכם כמנהלי פרויקט הבניה היא כמובן לסיים את הפרויקט מוקדם ככל האפשר בצורה איכותית, השלמת תיק השטח וקבלת האישור על ידי הגורמים הרלוונטיים ובראשם כבאות והצלה היא חיונית וקריטית בדרך שלכם להגיע לקו הסיום של פרויקט הבניה – כלומר לקבלת אישור טופס 4.

מעבר לכך, הכנת תיק שטח איכותי ומדויק יכול לתת לכם את הרוגע הנפשי, במידה וחלילה מתרחשת שריפה או אסון כלשהו במבנה ציבור זה שבניתם – אתם יודעים שפעלתם בצורה האחראית והטובה ביותר, כך שאם חלילה מתרחש איזו פגיעה בנפש או בגוף – אין זה על צווארכם חלילה.

כמובן, שיש לכך משמעות משפטית גם כן, אף שאין זה נושא מאמר זה, מכל מקום ברור שבעל מבנה שעשה את כל שביכולתו לאבטח את המבנה, שהוא עומד בכל הסטנדרטים של הבטיחות הנדרשים על ידי הרשויות השונות – האפשרות שהוא יתחייב בתביעה כזו או אחרת קטנה יותר.

לקבלת הצעת מחיר