לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

התחדשות עירונית

ככל שהאוכלוסייה מתרחבת כך גדל הצורך בהגדלת הערים והצטופפותן. יש לבנות בניינים חדשים ולעיתים להרוס את הישנים ולבנות במקומם מבנים גדולים וגבוהים יותר, או לחילופין לשפץ את הבניינים החדשים ולהוסיף קומות כמו בפרויקטי תמ”א 38. בתהליכי התחדשות עירונית חשוב במיוחד תפקידו של יועץ קונסטרוקציה, בין אם בהיבט התכנוני ובין אם בהיבט הבטיחותי. מהם תפקידיו של יועץ קונסטרוקציה וכיצד הם מתקשרים לתהליכי התחדשות עירונית?

קודם כל, מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא שם התהליך בו בניין בודד או אזור בנוי עוברים תהליכי התחדשות או שיקום, בין אם מבחינה פיזית ובין אם מבחינת חברתית. תהליך התחדשות עירונית יכול להתרחש באופן טבעי, למשל כשדיירי בניין או בעלים של בניין מחליטים על דעת עצמם לשפץ אותו, או לחילופין ביוזמה של רשות ציבורית, עירונית, ממשלתית או גוף יזמי.

מטרתה של התחדשות עירונית היא ליצור סביבת מגורים נעימה ואיכותית, ובמקרים רבים לאפשר מגורים צפופים יותר כאשר בונים בניין המכיל יותר יחידות דיור מהבניין שקדם לו.

פינוי-בינוי ובינוי-פינוי

פרויקטים רבים של התחדשות עירונית כוללים פנוי בינוי ובינוי פינוי. אלה הם שני מושגים הדומים זה לזה ואפשר להתבלבל בניהם בקלות, אך הם לא אותו הדבר:

פינוי בינוי:

פרויקטי פינוי בינוי הם פרויקטים בהם הורסים את המבנים הישנים ובמקומם בונים מבנים חדשים, בטיחותיים ולרוב גדולים יותר. בזמן השיפוצים הדיירים עוברים מהבניין וחוזרים לדירות החדשות בסיום השיפוץ. יתר הדירות נמכרות במסגרת הפרויקט.

בינוי פינוי:

דומה לפרויקט פינוי בינוי, אך בניגוד אליו לרוב מדובר בשיפוץ מתחם כאשר הדיירים נשארים רוב השיפוץ בדירותיהם בזמן ששאר המתחם משופץ. בסיום השיפוץ הדיירים ימסרו ליזם את דירותיהם ויעברו לבניינים החדשים, בזמן שהיזם יהרוס וישפץ את הבניינים הישנים.

מיהו יועץ קונסטרוקציה ומה תפקידו?

יועץ קונסטרוקציה בהשכלתו הוא מהנדס בניין המתמחה בתכנון שלד הבניין, כך שיעמוד בתקנים וברגולציות השונות ויהיה בטיחותי למגורים, עבודה, מסחר או כל שימוש אחר הנעשה בבניין. תקני הבטיחות בישראל מחמירים, וכוללים דרישה לעמידה בסכנות של רעידות אדמה על אף התדירות הנמוכה להתרחשות רעידות אדמה בישראל, וכן דרישה לעמידות במזגי אוויר שונים העלולים ליצור סדקים בקירות הבניין.

תחומי האחריות של יועץ קונסטרוקציה מתמקדים בבנייה קלה, עבודות בטון ופלדה.

 

תפקידו של יועץ קונסטרוקציה בתהליכי התחדשות עירונית

תפקידו של יועץ קונסטרוקציה חשוב בכל בנייה ושיפוץ של בניין, אך בתהליכי התחדשות עירוניות חשיבות תפקידו מתחדדת שכן לרוב תהליכי התחדשות עירונית באים להחליף מבנים שאינם עומדים בתקני בטיחות במבנים שכן עומדים בתנאים אלה. לכן חשוב להיעזר בשירותיו של יועץ קונסטרוקציה מקצועי שיוודא שהבניין החדש עומד בתנאים הנדרשים, וכל שכן אם מדובר בשיפוץ בניין ישן שלא עומד בתנאים אלה.

 

דרך ארץ הנדסה בע”מ – מספקים שירותי קונסטרוקציה מקצועיים

חברת דרך ארץ הנדסה בע”מ כוללת צוות מהנדסים ויועצים בעלי ניסיון של עשרות שנים המספקים שירות מקצועי, יעיל, אישי ומתאים לצרכי הלקוח. יועצי הקונסטרוקציה של דרך ארץ הנדסה בע”מ ילוו אתכם מהשלבים הראשונים עד לשלב גמר בניית השלד, ויוודאו שהבניין יעמוד בכל התקנים הדרושים ולא פחות חשוב מכך – יעמוד לשביעות רצונכם.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram