לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תכנון אינסטלציה מ-א’ עד-ת

אינסטלציה היא תחום אשר משלב בתוכו מרכיבים שונים ומגוונים: ידע בצנרת וחומרים, הנדסת מים, פיזיקה ועוד. תכנון מערכות אינסטלציה הוא אחד השלבים החשובים ביותר בבואנו לבנות בית חדש או לשפץ בית ישן, ובשל המורכבות חשוב לגשת לתהליך זה בליווי יועץ אינסטלציה מוסמך ואיכותי.

יועץ אינסטלציה הוא תואר שטרם הוגדר ע”י הרגולטור בישראל, לרוב, יעסקו בו מי שקיבלו הכשרה בהנדסת מים או הנדסה אזרחית. בכל מקרה חשוב לוודא כי יועץ האינסטלציה, יידע לתת מענה במגוון תחומים ובינהם:

הנספח הסניטרי

במהלך עבודתו, יחתום יועץ האינסטלציה על נספח סניטרי, ובו- יפרט את תיעוד ביקורי השטח, תכנית עבודה, שרטוט מדוייק של מערכת המים והביוב על כל מרכיביה ועוד. חתימה על נספח זה תוביל להמשך האישורים הנדרשים למבנה, ויאפשרו למהנדס והאדריכל להתקדם בעבודתם

תכנית אינסטלציה

תכנית אינסטלציה איכותית תביא בחשבון מגוון רחב של פרמטרים ומתחשבת בגודל המבנה וצרכי המשתמשים בו. תוכנית אחת תהיה שונה מהשנייה לרוב בשל גורמים אלו ואחרים ויש לוודא כי אתם מבינים שלנסות לעשות זאת בעצמכם, כרןך בסיכון משמעותי הנוגע גם למבנה שלכם ולסיבוכים עתידיים כגון רטיבויות או זרימת מים חלשה, וגם למבנים סביבכם בשל השימוש בצנרת מים ובמערכות ביוב משותפות. נזק עתידי בתחום האינסטלציה, במידה ואינכם משתמשים ביועץ אינסטלציה מומחה, יכול להיות כאב ראש רציני וכרוך בעליות מרובות, פירוק של קרמיקות וריצוף, שבירת קירות ועוד.

מה כולל תכנון אינסטלציה על ידי מומחה אינסטלציה?

  1. לאחר התכנון האדריכלי לעיניין מיקומי החדרים הרטובים בבית (שירותים, מקלחת, מטבח וכו’), יתכנן יועץ האינסטלציה לעינין מיקומם של צנרת הביוב, מי הקולחין והשופכין ועוד. כמו כן ימקם בשרטוט מדוייק את קופסאות הביקורת והקולטנים, עד לחיבור לביוב העירוני.
  2. יועץ אינסטלציה חייב לתכנן את תכנון הצנרת, בהתאם למצב הפיזי בשטח. אזור תלול או הררי, אזור גשום או צחיח, יקבלו התייחסות אחרת ומותאמת בתכנון צנרת הניקוז. כמו גם, הבנה בכנויות המים שעתידות להתנקז לאותה צנרת בהתאם לתקנים רלוונטיים.
  3. מערכות כיבוי אש וספרינקלרים חייבות לעמוד בתנאים ובדרישות של מערך הכבאות והתקנים הנדרשים בחוק. במידה ותכנון זה לא יעשה כראוי, מסתכן בעל המבנה באי-מתן אישור ורשיון להפעלתו. אספת המים חייבת להיות מוסדרת ולהוביל לנקודות בטיחות אש בלחץ מספק,.
  4. תפקידו של יועץ האינסטלציה הוא בסופו של דבר לוודא כי כלל המערכות יעבדו בצורה תקינה ובטיחותית, לאורך זמן. כאשר העמוד על הפרק הוא החל מזרם המים במקלחת, ועד להצלת חיים במקרי חירום.

עבודת יועץ האינסטלציה מול הרשויות

על מנת לאשר את תכנית המים של הפרוייקט שלכם בצורה איכותית ומהירה, יש לוושא כי התכניות שהגשתם נעשו ברמה מקצועית מספקת תוך הקפדה על תכנון מיטבי וחסכוני. יועץ אינסטלציה איכותי ידאג לתיאום בין תכניות המים של הרשות, הכוללות את שוחות הביוב, במבנה, ברחוב ובכביש בסמיכות למבנה. מיקומים מדוייקים והבנה מיטבית ומקצועית של תרשימים אלו יביאו לעבודה שוטפת ומהירה מול הרשויות- רשות המים והרשות המקומית ומכון התקנים במידת הצורך.

בחירה של יועץ אינסטלציה

היקף העבודה ומחיר השירות שנותן יועץ האינסטלציה משתנה ומותאם להיקף העבודה הנדרש. ישנם הבדלים משמעותיים בין תכנון בית מגורים פרטי, עם חדרים וקומות משתנות, לבין בניין מגורים, שטחי מסחר ותעשייה, מבני ציבור ועוד. פרמטרים נוספים הם האם המבנה חדש או משופץ אם מדובר בפריטים יוצאי דופן כמו בריכה, מזרקה, ג’קוזי ודומיהם, שכמובן משנים ומוסיפים לתכנון הנדרש.

כך או כך, על מנת לחסוך זמן וכסף יקר, שימו לב שאתם בוחרים יועץ אינסטלציה ותיק ובעל המלצות. אנו, בדרך ארץ הנדסה, עובדים עם יועצי אינסטלציה מומחים בעלי ידע וניסיון רב, ונתאים לכם את היועץ המושלם, אשר יתכנן עבורכם מערכת אינסטלציה מקצועית וילווה אתכם בכל שלבי התהליך- גם בהתאמה לסוג הפרוייקט וסוגיות הבנייה העומדות בפניכם.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram