לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

הוספת ממ"ד

ייעוץ מיגון על ידי יועץ מוכר בפיקוד העורף
אישור ממ"ד תוך זמן קצר וחיסכון בעלויות בנייה
קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
הליך הוצאת היתרי בנייה לממ"ד
בדיקה ותכנון אדריכלי מקיף
גיוס מפקח בנייה ותחילת העבודות
שלבי גימור ובדיקות סופיות

הוספת ממ"ד – תהליך עבודה

הוספת ממ"ד דורשת בדיקות יסודיות, תכנון מקצועי וביצוע יעיל. אצלנו לא מתפשרים על כל אלו!

בשלב הראשוני נקבל מכם את המידע הכללי הדרוש, למשל האם מדובר בבניין או בית פרטי, גודל הממ"ד הרצוי, תנאי השטח ועוד.

בשלב הבא המומחים שלנו יגיעו אליכם, יבצעו את הבדיקות הדרושות, ימדדו, ויעבדו יחד כדי להבין מהי הדרך הטובה ביותר לביצוע הפרויקט.
השלב הבא הוא שלב התכנון, והוא כנראה החשוב ביותר.
צוות המומחים שלנו כולל בעלי מקצוע מכל התחומים, ביניהם אדריכלים, מודדים, יועצי קרקע, מהנדסים ועוד. שיתוף הפעולה ביניהם, הוא זה שיביא לתכנון ברמה הגבוהה ביותר!
שלב המעשי תתחלנה עבודות הקמת הממ"ד החדש שלכם, תוך תיאום מולכם כדי לאפשר נוחיות מקסימלית בתקופת העבודות.
שיתוף הפעולה בין בעלי המקצוע השונים, הרמה המקצועית הגבוהה והתכנון היסודי, כולם יביאו לתהליך עבודה קצר ככל האפשר.
השלב האחרון הוא שלב הגימור והבדיקות, שמטרתו היא מצד אחד להפוך את הממ"ד לאחד מחדרי הבית, ומהצד השני – לבדוק את בטיחותו ע"פ התקנים הקיימים בחוק.

לייעוץ ללא עלות

עם מומחה להוספת ממד

חייגו עכשיו

053-606-6000

הוספת ממ"ד ברמה הגבוהה ביותר

כי מדובר בבטיחות שלכם ושל משפחתכם!

במציאות הביטחונית המאפיינת את מדינת ישראל, אנשים רבים בוחרים להקים ממ"ד שישמש אותם בשעת הצורך. הוספת ממ"ד היא צעד חכם ללא ספק, וכיום היא אפשרית במסגרת תהליך יחסית מהיר של כמה חודשים.

מה כולל תהליך הוספת ממ"ד?

1. הליך הוצאת היתרי בנייה לממ"ד, ואישור השכנים אם קיימים
2. בדיקה אדריכלית הבוחנת אם אכן ניתן להוסיף ממ"ד לדירה בית
3. תכנון אדריכלי מדוקדק לקראת העבודות
4. גיוס מפקח הבנייה ותחילת שלב העבודות
5. שלבי גימור ובדיקות סופיות

תמיד מומלץ לבחור בחברה המאגדת תחת קורת גג את כל בעלי המקצוע הדרושים להקמת הממ"ד!

פרויקט הוספת ממ"ד אצלנו – בטיחות מכל הבחינות

הוספת ממ"ד למבנה קיים היא אינה עניין פשוט, ולמרות זאת – אנשים רבים מעדיפים לנהל את הפרויקט בעצמם.
מכיוון שכל פרויקט בנייה מתאפיין בצדדים בירוקרטיים ותפעוליים גם יחד, יש חשיבות גבוהה לניסיון ולהיכרות עם המערכת, התקנים והתהליכים.
חברת "דרך ארץ הנדסה בע"מ" הוקמה על מנת לתת מענה לכל סוגי הפרויקטים ההנדסיים, והיא מאגדת תחת קורתה את כל בעלי המקצוע הדרושים כדי לקבל תהליך חלק, איכותי, וללא עיכובים מיותרים.

הצוות שלנו מורכב מבעלי מקצוע עם עשרות שנות ניסיון, ושיתוף הפעולה המקצועי ביניהם מביא לתוצאות הטובות ביותר בכל פרויקט.
במהלך שנות פעילותנו ליווינו אלפי פרויקטים מכל הסוגים, והמותג שלנו מהווה שם נרדף למקצועיות, יחס אישי, ושירות מהיר ואיכותי!

צוות המומחים שלנו

אנו מחזיקים במעל 20 שנות ניסיון בתחום ההנדסה והבנייה, כשאחד הדברים המייחדים אותנו הוא שיתוף הפעולה בקרב המומחים שלנו.
גם כשמדובר בהוספת ממ"ד למבנה קיים, שיתוף הפעולה בין בעלי המקצוע שלנו עושה את שלו, ומבטיח לכם עבודה איכותית ובטיחותית!
חברת "דרך ארץ הנדסה בע"מ" מהווה את חוד החנית בפרויקטים עבור המגזר הפרטי, הציבורי והתעשייתי, ושמה חקוק על מאות פרויקטים מכל הסוגים.
בין בעלי המקצוע המרכיבים את הצוות שלנו תוכלו למצוא מהנדסים, אדריכלים, יועצי קרקע, מפקחי בנייה, אדריכלי נוף ועוד.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – הוספת ממ"ד

מי אחראי על הוספת ממ"ד ומה צריך לדעת?

בשנות ה 90 הוחלט כי כל מבנה חדש מחויב שיהיה בו מרחב מוגן. אבל מה עושים כשהבית נבנה עוד לפני ההחלטה והיום רוצים להוסיף ממ"ד לדירה או לבית הפרטי? במקרה של הוספת ממ"ד בדירה בבניין מגורים יש להניע את הרשויות תחילה. להגיש בקשה שתאושר בעירייה ומצד שני יש לקבל את הסכמתם של תושבי הבניין שיהיו מוכנים להתחיל בשיפוץ כללי על מנת שבכל הדירות יבנה ממ"ד. במקרה כזה מדובר בתמ"א 38 זהו שיפוץ כללי שהבניין עובר וצריך את הסכמתם של הדיירים הבניין.

במקרה של בית פרטי, יש להגיש לעירייה בקשה להוספת ממ"ד ולבקש את אישורם של השכנים לבניית הממ"ד הנוסף לבית. בשני המקרים הוספת ממ"ד מאפשר להרחיב את הבית ולמעשה להוסיף לו עוד חדר לשימוש הדיירים וכמובן יהיו מוגנים בצורה יעילה יותר במקרה של התקפה או מלחמה.

כדי להתחיל בבקשת היתר בנייה לממ"ד יש להצטייד באדריכל שילווה את הפרויקט ויתכנן את השינויים, ביועץ מיגון מקצועי ואמין שמכיר את כל התקנות בתוספת ממ"ד לבית קיים או מומחה בתמ"א 38 אם מדובר בבניין מגורים וכמובן בקבלן מבצע איכותי ואמין. לאורך התהליך יצטרפו עוד יועצים, קבלנים וספקים שיאשרו את התכניות ויוודאו כי העבודות בשטח מתקיימות לפי החוקים והתקנות.

מהם החוקים והתקנים שיש לעמוד בהוספת ממ"ד?

בתחילת שנות ה 90 (בעקבות מלחמת המפרץ שפרצה בשנת 1992) יצא חוק כי כל בנייה חדשה מחויבת בבניית מרחב מוגן. הגדרות המרחבים המוגנים מעט שונים ממבנה למבנה למשל ממ"ד הוא מרחב מוגן דירתי, ממ"ק הוא מרחב מוגן קומתי בבניינים ועוד אחרים. כדי לעמוד בדרישות החוק להוספת ממ"ד במבנה קיים יש להיעזר ביועץ מיגון מקצועי שיוכל ללוות את הפרויקט שלכם ולסייע לכם מול הרשויות השונות שיש לקבל מהם אישורים כדי שיהיה רשום בתב"ע כמו שצריך.

שטחו של ממ"ד חייב להיות 9 מ"ר לכל הפחות והוא יחשב כשטח שירות גם הוא בפועל משמש כחדר שינה, חדר עבודה או כל שימוש אחר (מה שמוגדר בחוק כשטח עיקרי). כך למעשה ניתן להרוויח פעמיים גם להוסיף לבית ממ"ד שישמש במקרי חירום וגם לנצל את השטח למגורים.

מצד אחד החוקים להוספת ממ"ד למבנה קיים יכולים להתלוות בבירוקרטיה ארוכה ומתישה אך מנגד ישנן הקלות בעניין. למשל במקרה של הוספת ממ"ד בבניין מגורים נדרשת הסכמתם רק של 60% מדיירי הבניין. בבית פרטי יש צורך לקבל את אישורם של השכנים. הקלה נוספת, במבנים קיימים שאין בהם ממ"ד או מקלט, נקבע כי לא ייגבו דמי היתר בעבור בנייתו של הממ"ד, לא יידרש אישור ממנהל מקרקעי ישראל כתנאי להגשת הבקשה והיטלי השבחה לא יוטלו בשל השבחת המקרקעין בהוספת ממ"ד. מה גם על פי חוק התכנון והבנייה, לוועדה המקומית אין אפשרות לסרב לתוספת ממ"ד היות והוא לא נחשב לסטייה מתכנית הבית.

כמה זמן נמשכת הבנייה בהוספת ממ"ד?

לפני שנתחיל בבניה צריך לדעת שעוד בטרם היתר הבנייה ישנם אישורים רבים שיש להציג לרשויות על מנת להתחיל את הבנייה. קבלת האישורים יכולה לקחת הרבה מאוד זמן והיא תלויה בלא מעט משתנים. תחילה עליכם להמציא תכנון ראשוני על ידי אדריכל, לקבל היתר בנייה מהעירייה או הרשות המקומית, לפנות לפיקוד העורף לחתימה ואישור על טפסים נוספים, להתייעץ עם קונסטרוקטור שיחתום על תקינות התכנון והבנייה של הממ"ד ועוד אישורים וטפסים רבים לאורך הדרך.

רק התהליך הבירוקרטי הכולל המצאת הטפסים, חתימת השכנים ואישור העירייה להיתר בנייה בעבור הוספת ממ"ד יכול לקחת מספר חודשים. עם קבלת היתר הבנייה תוכלו להתחיל בעבודות הביצוע. במידה ותזרים המזומנים בעבור השיפוץ והוספת הממ"ד זמינים לכם התהליך יהיה מהיר יותר במידה ויש צורך בהלוואה או לקיחת משכנתא זה עלול להאריך מעט את התהליך. בכל מקרה יש לקחת בחשבון כי הוספת ממ"ד כרוכה בעלויות גבוהות מאוד.

משתנה נוסף שמאריך את זמן הבנייה הוא במידה ומחליטים לשפץ את הבית או חלקים ממנו באותה התקופה של הוספת ממ"ד בבית. רבים מנצלים את המומנטום ומחליטים לשפץ את הבית על הדרך, להחליף ריצוף, לשנות את המטבח, לשבור קירות, להחליף צנרות חשמל ומים וכן הלאה. כל תהליך השיפוץ יאריך את משך הבנייה בהתאם לגודל השיפוץ המתוכנן.

כמה עולה הוספת ממ"ד?

כמו שכבר הזכרנו קודם לכן, הוספת ממ"ד כרוכה בעלויות גבוהות למדי. כמה זה גבוהות? מעשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפים. המחיר עבור הוספת ממ"ד כוללת בתוכה גם את שכר הטרחה של האדריכל, גם שכרם של יועצים רבים שמלווים אתכם לאורך התהליך גם עבור תשלום האגרות שיש לשלם לאורך הדרך. ההוצאות לא מסתיימות רק בניירות, האישורים, הטפסים ואנשי המקצוע.

חומרי הבנייה והדרישות לביצוע עבודות הבנייה למרחב מוגן הן גבוהות. הבטון היצוק בממ"ד הינו בטון ב – 30 והרבה מאוד ברזל (מה שנקרא רשתות זיון). הממ"ד הוא למעשה קופסא הבנויה מרשתות ברזל חיצוניות ופנימיות בקירות, ברצפה ובתקרת הממ"ד. כאשר הקירות החיצוניים עבים יותר מהקירות הפנימיים של הממ"ד מה שמצריך תוספת של בטון וגם רשתות ברזל צפופות יותר. בנוסף לכך, קונסטרוקטור יקבע בהתאם לממ"ד שלכם אילו ברזלים יש להוסיף לחיזוק פתחים כמו חלון הממ"ד והדלת וגם ידאג במקרה הצורך לחיזוק פינות הממ"ד.

היות ועבודת הבנייה בהוספת ממ"ד לבית היא עבודה מדויקת ומוקפדת ביותר, כדי שתוכלו לקבל את כל האישורים הנדרשים לרישום בתב"ע כמו שצריך, עליכם לשלם גם עבור אנשי המקצוע איכותיים ומקצועיים וגם עבור החומרים שעלותם יקרה. מומלץ לסקור את העלויות השונות מבעוד מועד ולהתייעץ עם אנשי מקצוע אמינים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע עבור הוספת ממ"ד בביתכם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram