לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

הידרולוג

שירותי הידרולוגיה מקצועיים למגוון פרויקטים
קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
איסוף נתוני מפלס מי התהום
יחסי הגשם והמבנים
השפעות גאות
חישובים הידראוליים

הידרולוג – תהליך עבודה

מעל 20 שנות ניסיון של ייעוץ הידרולוגי לכל סוגי הפרויקטים
בדיקה והערכת היקף3

מיד עם פנייתכם אלינו בשלב הראשוני – נרכז את כל הפרטים בצורה מסודרת, כך שנוכל להתארגן לשליחת הידרולוג אל האתר לטובת ביצוע סקר הידרולוגי מקיף, ואיסוף כל הפרטים הרלוונטיים להמשך העבודה.

הצעה ואישור

השלב השני יביא עמו ביצוע סקר הידרולוגי, שבמהלכו נסקור את תשתית האתר, מפלס מי התהום הנוכחי פוטנציאלי, תנודות אפשריות של מפלס מי התהום, והשפעתם על הכוחות המופעלים על המבנים והאלמנטים האחרים באתר.

הכנת תוכנית

בשלב הבא, הידרולוג ירכז את כל הנתונים מהסקר ההידרולוגי שנעשה, ותוך התייעצות ואינטגרציה עם בעלי מקצוע נוספים – יגבש חוות דעת מקצועית ומקיפה לגבי המשך הפעילות באתר.

הגשת תוכנית

בשלב זה, ותוך עמידה בלוחות הזמנים המבוקשים ע"י הלקוח – הידרולוג יספק את חוות הדעת המקיפה לגבי האתר.
חוות הדעת תכלול את ריכוז הנתונים שנאספו בשטח, צפי לתופעות עתידיות, המלצה לגבי הפעילות המתוכננת באתר, וצירוף הצעת מחיר רלוונטית לעבודה ע"פ דרישות הלקוח.

תוכנית מוכנה

לאחר השגת אישור תאגיד המים נוציא תוכניות עבודה מפורטות של הפרויקט למכרז/ לקבלן. במידת הצורך נשמח לתכנן עבורך מתזים אם הפרויקט דורש.

ביקור שטח ופיקוח

השלב האחרון הוא שלב ביצוע הפרויקט בפועל, שבמהלכו אנשי המקצוע שלנו יהיו עמכם בקשר מתמיד – על מנת לבצע את העבודה לשביעות רצונכם המלאה!

לייעוץ ללא עלות

עם הידרולוג

חייגו עכשיו

053-606-6000
סקר הידרולוגי מקיף

מקצועיות וזמינות

אחד מתפקידיו העיקריים של הידרולוג – הוא ביצוע סקר הידרולוגי מקיף.
הסקר ההידרולוגי הוא חלק בלתי נפרד מביצוע פרויקטים שונים, למשל עבודות בניין, הצבת כבישים ומסילות רכבת, תוכניות אב טופוגרפיות ועוד.
במהלך הסקר ההידרולוגי ייאספו נתונים מקיפים על האתר, בהתחשב בעבודות המיועדות להתבצע בו.
בין הנתונים שייאספו נוכל למצוא את מפלס מי התהום, המפלס הפוטנציאלי של מי התהום, יחסי הגשם והמבנים, השפעות גאות, חישובים הידראוליים ועוד.

אצלנו ב"דרך ארץ הנדסה בע"מ", תוכלו למצוא צוות מקצועי ומיומן – החולש על כל מקצועות ההנדסה באשר הם.
צוות כזה מחזיק ביתרון משמעותי, מכיוון שהוא משתמש בסיעור מוחות על בסיס יום יומי – מה שמאפשר שיתוף פעולה והפריה הדדית בין בעלי המקצוע השונים.

יועצי ההידרולוגיה שלנו הם בעלי ניסיון רב בתחום, ועבודתם מתוגברת ע"י בעלי מקצועות חופפים בתחום ההנדסה והבנייה – מה שתמיד מביא להחלטה הנכונה ביותר!

החשיבות בבחירת יועץ הידרולוגיה
מים הם האלמנט המביא חיים, והם גם ידועים כאחד היסודות העוצמתיים בטבע.
בעת תכנון פרויקט הקשור בצורה ישירה או עקיפה לתחום ההידרולוגיה, עלינו לקחת בחשבון את השפעתם העצומה של המים על עבודתנו.
בימי החורף כולנו עדים לכשלים בניקוז ובתחזוקה ההידרולוגית, המביאים עמם תאונות ובעיות שהיו יכולות להימנע עם שיטת עבודה נכונה יותר.

אל תתפשרו על ייעוץ הידרולוגי מקיף לפני תחילת העבודה, מכיוון שהדבר ישפיע ישירות על בטיחות התוצר שאותו אתם מתכננים. בין אם מדובר בהנחת פסי רכבת או הקמת בניין משרדים חדש – המוניטין שלכם עומד למבחן עם כל פרויקט חדש שאתם יוזמים!

אצלנו ב- "דרך ארץ הנדסה בע"מ", תוכלו למצוא יועצי הידרולוגיה מנוסים, שעבודתם היום יומית מתרחשת בסביבת עבודה דינאמית הכוללת בעלי מקצוע מכל התחומים.
תודות לניסיון של מעל 20 שנים בכל תחומי ההנדסה – אנו מציעים לכם ייעוץ הידרולוגי מקיף הכולל סקר יסודי, חוות דעת מקצועית והצעת מחיר הוגנת להמשך עבודה!
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – הידרולוג

מה זה הידרולוגיה מהו תפקידו של הידרולוג ?

הידרולוג חוקר את מכלול האלמנטים הקשורים לנושא המים על פני הקרקע ובתוכה. ישנם לא מעט גורמים הנדרשים להיעזר בשירותיהם של יועצי הידרולוגיה כמו עיריות ורשויות מקומיות, יזמים, מתכננים, עסקים ועוד. מסמך הידרולוגי סביבתי יש להציג בפני הרשויות המקומיות שכן הוא בודק את מיקום מי התהום בשטח הפרויקט, השימוש בקרקע והחדרת מי הנגר. על מנת שכל עבודות אלו יבוצעו באתר בצורה טובה ונכונה יש לפנות ליועץ הידרולוגיה שיספק לכם את כל הנתונים מהשטח ויעביר לכם את חוות דעתו המקצועית.

מתכננים רבים, רשויות מקומיות, מפעלים ויזמים שונים פונים להידרולוג כדי לקבל את כל המידע הקשור למי התהום בשטח וכמובן קווי המים הנמצאים מעל פני השטח. היום יותר מתמיד ישנה חשיבות עליונה לניהול חכם ויעיל של מי הנגר מעיריות והרשויות המקומיות השונות על מנת למנוע הצפות מצד אחד ומנגד לא להזרים מי גשם יקרים וחשובים כל כך במדינת ישראל לים.

לא משנה מה סוגו של המבנה אותו אתם מתכננים לבנות, בין אם זה מבנה מגורים, מבנה תעשיה ומסחר או ציבורי בכל המקרים חשוב לפנות ליועץ הידרולוגיה איכותי ואמין שיוכל לנהל את מי הנגר בפרויקט שלכם בצורה הטובה היותר, בהתאם לתנאי הקרקע בפרויקט והסביבה בכלל.

?מתי להזמין הידרולוג לפרויקט

כדי שהפרויקט שלכם יזרום בצורה חופשית בהתאם ללוחות הזמנים שלכם וללא עיכובים מומלץ לפנות ליועץ הידרולוגיה עוד בשלב התכנון הראשוני. היועץ מספק מידע רב ויקר ערך עבורכם שיכול להוזיל לכם בעלויות ככל שתיעזרו בו בשלבים המוקדמים של הפרויקט. למה כל כך חשוב להיעזר בו בשלבים המוקדמים?

אפיון הקרקע – היועץ בודק ובוחן את סוג הקרקע עליה מתוכנן להיבנות הפרויקט שלכם, מה היא רמת החדירה של הקרקע ואיך תכונות הקרקע משפיעות על זרימת הנגר הן על פני הקרקע והן חלחולו בקרקע.

אפיון משקעים – הידרולוג בוחן גם את כמות המשקעים והגשמים המאפיינים את אזור הפרויקט, בדיקה מעמיקה של ממוצעי המשקעים והגשמים יכולה להוות פתרון או להקנות מציאת פתרונות למבנה המתכונן וכך להיות מוכנים גם בימים קשים יותר. זהו התנאי ההכרחי על מנת לתכנן את אגירת מי הנגר בפרויקט.

פתרונות יעילים – ניהול מי הנגר חשובים ביותר להצלחת הפרויקט שלכם, הידרולוג מומחה ומקצועי יוכל להעניק לכם פתרונות יצירתיים ואיכותיים כדי למנוע הצפות וגם כדי לשמור על מי גשמים שלא ישפכו לים ולכוונם למי התהום כנדרש.

הקדימו להזמין יועץ הידרולוגיה לפרויקט שלכם עוד בשלב התכנון וכך המתכננים והאדריכל יוכלו לתכנן את תכניותיהם בהתאם למפרט שנבחן ללא צורך בתיקונים או שינויים במהלך הפרויקט ככל שתקדימו להזמין הידרולוג לפרויקט שלכם כך תחסכו יותר כסף.

כמה משלמים להידרולוג ?

כל הצעת מחיר של הידרולוג יש לבחון באופן פרטני. כל יועץ מתמחר את שירותיו מעט שונה מהאחר וכדי לערוך השוואת מחירים בין היועצים השונים מומלץ לבקש מהיועצים הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן.

שטח הפרויקט – ככל ששטח הפרויקט גדול יותר כך גם עבודתו של היועץ גדולה יותר ולכן יש לגודל הפרויקט השפעה מאוד גדולה על הצעת המחיר שתקבלו.

סוג המבנה ומורכבותו – לא רק גודל הפרויקט קובע אלא גם המורכבות וסוגו. כל יועץ יבצע את החישובים המתאימים לו ואתם תוכלו לבצע השוואת מחירים בין ההצעות שתקבלו רק שוב, וודאו כי ההצעות מפורטות כך תוכלו גם לדעת על מה אתם משלמים וגם מה ההבדלים בין היועצים השונים.

אל תשאירו את בחירת הידרולוג לסוף, בקשו הצעות מחיר מבעוד מועד כדי שיהיה לכם את כל המידע לו את זקוקים בשעת הצורך בשירותיו של היועץ. בחירה נכונה ושקולה יכולה להעניק לכם את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

מהם הדגשים בבחירת הידרולוג ?

וודאו כי הידרולוג שאתם שוקלים לעבוד מולו בעל התעודות והסמכות הרלוונטיות. היועץ חוקר את כל ההיבטים הקשורים למים הנמצאים הן על פני הקרקע בפרויקט שלכם והן המים התת קרקעיים וכדי לקבל את כל המידע שאתם צריכים מומלץ לפנות ליועץ מקצועי ואמין.

דרישות של העיריות והרשויות המקומיות בנושא ההידרולוגיה לא פשוטים תמיד ובמיוחד היום כשהבנייה העירונית ובכלל הבנייה בארץ מתפשטת יותר ויותר כך גם תכנון מי הנגר בעיריות והרשויות המקומיות תופסת תאוצה וחשיבות רבה.

וודאו כי ההידרולוג מכיר את האזור בו אתם מתכננים את הפרויקט, בכל אזור בארץ יש את האפיונים המתאימים לו ונקודות ההתייחסות שיש לשים לב אליהן. אזור מישור החוף למשל מאופיין ברובו בקרקע מחלחלת להבדיל מאזור אחר ובו הקרקע היא גירית. כל אזור צריך לקבל את ההתייחסות המתאימה לו וכך היועץ יכול לספק לכם את הנתונים האופטימליים ביותר עבורכם.

כחלק בלתי נפרד מעבודתו של יועץ הידרולוגיה עליו לשתף פעולה עם בעלי מקצוע נוספים הפועלים בפרויקט שלכם ולכן מומלץ לבחור ביועץ אדיב ושירותי שיהיה נעים לעבוד אתו לא רק כלקוח אלא גם בין אנשי המקצוע השונים.

בחרו במשרד יועצים מסודר ואחראי, אתם רוצים לבחור בהידרולוג שיהיה זמין עבורכם ויוכל לתת לכם מענה לכל שאלותיכם. ישנם משרדים המספקים שירותי יעוץ בתחומים שונים וביניהם גם הידרולוג ושם אתם יכולים להשיג את כל השירותים הרחבים לייעוץ עבור הפרויקט שלכם.

אם יש לכם שאלות נוספות הקשורות להידרולוג או בכלל עבור הפרויקט שלכם אנחנו כאן נשמח לתת לכם את המענה לשאלותיכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram