סכמת מים

סכמת מים בקלות ומהירות

כדי להתחיל את פרויקט הבניה שלכם עליכם להציג בפני הרשויות השונות מגוון רחב של תכניות שעליכם להגיש לאישור עקרוני תחילה ולאחר מכן ברמת היישום הגשת תכניות רבות. בין התכניות והמסמכים הרבים יהיה עליכם להגיש גם סכמות מים ולכן מומלץ לפנות ליועץ אינסטלציה מקצועי ואמין בהקדם האפשרי על מנת שיבחן את התנאים בשטח ויתאים אותם לתכניות וסכמות מים שיפעלו בפועל במבנה. אנחנו דרך ארץ הנדסה מעניקים ללקוחותינו הרבים ברחבי הארץ שירותי ייעוץ ותכנון לסכמות מים שונות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

סכמת מים היא תכנית מערך המים, אין סכמת מים אחת ולמעשה ישנן סכמות מים שונות ומגוונות שצריך את חלקן כמעט תמיד להגיש לרשויות להיתר בניה וישנם מקרים בהם חלקן אינו נדרש כלל במבנה. את הנתונים על דרישות הסכמות השונות תוכלו לדעת באמצעות הנתונים שמופיעים בתיק המידע של הפרויקט שלכם שקיבלתם מהעירייה או לחילופין להתייעץ עם יועץ מקצועי שידריך וילווה אתכם לאורך הדרך.הסכמות המוכרות והנפוצות ביותר הן למשל סכמת מים לכלים סניטריים, בכל במבנה שיש בו כיור, אסלה או מקלחת ישנו הצורך להציג את המערך של הכלים הסניטריים שמתכנונים במבנה. ובאיזה מבנה אין אסלה או כיור אחד לפחות? כמעט ובכל המבנים הם קיימים ולכן באלו ישנה חובה בהצגת סכמת מים לכלים הסניטריים שתציג את החלוקות, את הפריסות ואת החתכים של הכלים והצנרת שמשמשת אותם. סכמת מים נוספת שמאוד מוכרת היא סכמת ביוב, זו להבדיל מהראשונה שהזכרנו, מראה את המערך שבו הביוב מתוכנן בפרויקט, היכן הצנרת עוברת, אילו קטרים ישמשו את המערכת וכל אלו גם כן על כל קומות המבנה בחתך.כמובן ישנן סכמות מים הנדרשות במקרים אחרים כמו סכמות מים למערכות הספרינקלרים או מערכות כיבוי אש, סכמות למערכות חימום באמצעות מים ועוד סכמות נוספות והן בהתאם לרצונות הלקוח והדרישות מהרשויות המקומיות בהתאם לסוג המבנה.
את סכמות המים השונות צריך להעביר אישורים רבים עוד לפני שמגישים אותם לעירייה לאישור סופי ושמירה כסכמה לביצוע. לכן, אם אתם רוצים להתקדם עם הפרויקט שלכם ואתם רוצים שהתכנון בפרויקט לא יתנגש עם מערכות אחרות במבנה חשוב לפנות ליועץ מקצועי ואיכותי שילווה אתכם לאורך הדרך בהתאם לרצונותיכם, בהתאם לתקנים והחוקים הקבועים בחוק וכמובן שיתאים לתכנון האדריכלי בפרויקט.באופן עקרוני את הסכמות צריך להציג לרשויות בעת הגשת הבקשה להיתר הבניה, אך בגלל שיש לקבל על הסכמות אישורים קודמים מתאגיד המים למשל ורשויות מקומיות אחרות וזאת תלוי רשות, אזור, סוג מבנה וכן הלאה, חשוב לפנות ליועץ בהקדם האפשרי על מנת שכל אלו לא יעכבו את התקדמות הפרויקט. דבר נוסף שחשוב לדעת זה במידה וישנם שינויים שהפרויקט עובר לאורך הדרך, גם סכמות המים השונות יצטרכו לעבור שינויים ואישורים מחדש ולכן חשוב לבצע את התכניות והשינויים עוד על הנייר, כך שהעלויות נמוכות בהרבה מאשר עלויות שינויים ותיקונים בשטח.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מעניקים שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת עבור לקוחותינו השונים. אנחנו מספקים שירותים בפריסה ארצית ומלווים יזמים, קבלנים ולקוחות פרטיים משלבי התכנון ועד קבלת טופס 4. צוות החברה מונה אדריכלים, מהנדסים ויועצים רבים מתחומים שונים וזאת במטרה להקל על לקוחותינו ולספק להם את השירותים הנרחבים ביותר כשכולם פועלים באותו המשרד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
מחיריהן של סכמות מים שונות זו מזו מכמה סיבות, ראשית, גודל הפרויקט ומורכבותו זה המשתנה העיקרי והגדול ביותר, בנוסף לכך יש לקחת בחשבון בכמה סכמות מים מדובר בעבור הפרויקט, ריבוי סכמות מעלה את המחיר בהתאם. כדי להיות מוכנים לכך חשוב להבין מהן הסכמות שאתם נדרשים להציג בפני הרשויות השונות ואת המידע לכך תוכלו לקבל בתיק המידע של הפרויקט שלכם. בנוסף לעלויות סכמת המים או מספר הסכמות שעליכם להגיש עליכם לקחת בחשבון גם את תשלומי האגרה שיהיה עליכם לשלם בנפרד לתאגיד המים למשל ובכל לרשויות המקומיות האחרות ועל כל חתימה של אלו.איך לקבל הצעת מחיר הוגנת? חשוב לפנות למספר חברות או יועצים המתמחים בהגשת סכמות מים מסוגים שונים, רצוי לפנות לאנשי מקצוע וחברות בעלי ניסיון רב שמבצעים על בסיס יום יומי סכמות מים שונות ותכנון מערכות מים רבות. לאחר שתקבלו הצעות מחיר שונות תוכלו לערוך השוואה בין הצעות המחיר ולהשוות גם את השירותים שאתם מקבלים תוך כדי. אם ישנם שירותים נפרדים חשוב להיערך לכך כלכלית וזאת כדי שלא תופתעו בהמשך. למשל, מרבית הצעות המחיר לא כוללות את האגרה שיש לשלם, וחלקן כן. ישנם יועצים שמפרידים את הצעות המחיר מסכמה לסכמה וישנם שמציעים מחיר חבילה עבור מספר סכמות. מומלץ לשבת ולבחון כל הצעה והצעה לסעיפיה וכך לעשות החלטה משתלמת על פי השירותים שאתם מקבלים ולא על פי המחיר הזול ביותר שניתן לכם. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים או ליצור אתנו קשר על מנת שנציג יחזור אליכם עם הצעת מחיר בהקדם.
בראש ובראשונה חשוב שתבחנו את הצרכים של הפרויקט בדבר סכמות מים. ישנם פרויקטים שנדרשים בסכמה אחת או שתיים וישנם פרויקטים שנדרשים ביותר סכמות מים לקבלת היתר בניה ולאחר מכן לטופס 4. לכן מומלץ להכיר את הדרישות לפרויקט שלכם עוד לפני שאתם יוצרים קשר עם יועץ מקצועי. אם אין לכם כל מידע על הנושא, חשוב לפנות בהקדם האפשרי ליועץ לכוון אתכם וידריך אתכם לאורך הדרך.בקשו מספר הצעות מחיר לייעוץ ותכנון סכמות מים בפרויקט שלכם. ישנם מקרים בהם נדרשות סכמות רבות ועל היועץ לשלב את המערכות או להגיש מספר סכמות נפרדות. לכן אתם צריכים לוודא כי ניסיונו של היועץ או המתכנן מטעם חברת ההנדסה אליה אתם פונים הוא רב. בנוסף, ערכו השוואה בין הסעיפים השונים ולא רק על פי השורה התחתונה של הסכום, יועצים שונים מעניקים שירותים שונים ואתם רוצים לדעת מה ההבדל בין זה לבין האחר.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: