בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת)

מי מגיש בחינת השלכה תחבורתית?

משרד התחבורה והרשויות המקומיות יחד מציבים בפני יזמים רבים תנאים לא פשוטים לפני שהם מקבלים היתר בניה ו'אור ירוק' להתחיל בעבודות הבניה בפרויקט. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים קבלנים, יזמים וחברות בניה בתהליך קבלת אישור להיתר בניה בבניית פרויקטים ברחבי הארץ. אם גם אתם נדרשתם להגיש בחינת השלכה תחבורתית לאישור הפרויקט שלכם אנחנו נשמח להגיש אותו עבורכם.

שאלות ותשובות

התכנון הכבישים והדרכים שישראל עולים בחשיבותם בכל שנה. כמעט בכל בית אב יש לפחות שתי מכוניות כל מכונית צריכה מקום חנייה וכמובן שבשעות מסוימות לאורך היום אנחנו מרבית האנשים יוצאים מביתם כדי להגיע למקום העבודה ולחזור ממנו בשלום הביתה. כמובן שישנם אלו המשתמשים בדרכים באמצעות רכיבה על אופניים, חלקם הולכים ברגל אם מדובר במרחקים קצרים יחסית אך לכל אלו חייבים למצוא מקום בטוח ומתאים על מנת שלכל אחד יהיה את המקום המסודר לו. אם הנושא כל כך מוכר וידוע, למה צריך בחינת השלכה תחבורתית?התקופה שסוקרים את החי והצומח היא רחבה, כל פרק זמן מצריך חקר נקודתי על מנת להבין את התנהלות החי בה, בין אם מדובר בתקופות הקינון או הנדידה, בין אם מדובר בעונות הרבייה והחיזור וכו'. לטבע פנים רבות ולכן נדרש איש מקצוע מומחה ומנוסה שינפיק את סקר חי צומח בצורה הטובה ביותר וכך ניתן יהיה לשמור על הסביבה והטבע כולו.
כאשר ניגשים למחלקת ההנדסה העירונית או האזורית עוד בטרם תכנון פרויקט בניה יש לבקש תיק מידע של השטח. בתיק המידע מופיעים כל הדרישות אותן העירייה מבקשת לבחון לקראת היתר בניה. אם נדרשתם ממחלקת הנדסה שבעירייה, זו שמנהלת את הוועדה בפרויקט שלכם לבחינת השלכה תחבורתית, אזי אין מנוס ולפנות ליועץ תנועה מוסמך שיעשה זאת עבורכם.היות והתהליך נדרש עוד בטרם הגשת הבקשה להיתר בניה רצוי לפנות ליועץ מקצועי בהקדם האפשרי על מנת שיהיה לו מספיק זמן לאסוף את המידע הנתון נכון להיות ועליו לבנות את ההשלכות העתידיות להיות באזור בעקבות הבנייה החדשה. השלכות אלו עלולות להשפיע על תכנון פרויקט שלם ולעיתים אף לצמצם את היקפי הפרויקט היות והעירייה או הרשות המקומית אינם מאשרים את התכנון אל מול הדרכים לתנועה המוצעים. זאת אומרת שכמות המשתמשים בדרכים העתידיות גדולה בהרבה מאפשרויות הכבישים, המסלולים כמו מסלולי אופניים, המדרכות להולכי רגל וכו' לתת מענה יעיל, בטיחותי וזורם.כדי לא להיכנס לתכנון שיישלל או יצומצם על ידי הרשויות מומלץ להתחיל מבעוד מועד את התכנון בשילוב עם האדריכל, עם יועץ התנועה ובאופן כללי עם עוד לא מעט יועצים ומהנדסים שכל אחד תורם מהידע שלו לתכנון הפרויקט כבר בשלבים ההתחלתיים. אם התחלתם בתכנון הפרויקט שלכם וטרם חתמתם חוזה עם יועץ תחבורה מוסמך, אל תחכו עם הבחירה יותר וצרו קשר עמו בהקדם האפשרי.
אחת השאלות שמסקרנות כל יזם או חברת בניה היא העלות עבור בחינת השלכה תחבורתית. המענה לשאלה הזו מורכב יותר מאשר שליפת מספר מהשרוול. ישנם הרבה מאוד משתנים שכלולים בהצעת המחיר של יועץ תחבורה ותליו גם כן בבקשותיכם. למשל האם מדובר בתכנון הכבישים, המדרכות ודרכי הגישה השונים לאורך הציר או שאתם מעוניינים בתכנון חניות לדירות החדשות? האם החניות הן בחניון רגיל או שהחניות כוללות מערכות חניה בקומות? כמה חניות נדרשות לתכנון? מה גודל הפרויקט? מהו הרדיוס שבו צריך לתכנן את הכבישים החדשים או להרחיב את הכבישים הקיימים? ישנם הרבה מאוד נתונים המשנים את הצעת המחיר ולכן חשוב לפנות ליועץ מוסמך מההתחלה שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך מהתכנון ועד לקבלת טופס 4.איך בכל זאת תבחרו יועץ איכותי לפרויקט שלכם? בקשו ממהנדס התנועה שאליו אתם פונים הצעת מחיר מפורטת, הכוללת את כל הנקודות בהם הוא נותן לכם שירות. האם זה כולל הדמיה סימולטנית? האם זה כולל שרטוטים והדפסות? האם כולל חניות ומה הכמות? וכן הלאה. רק עם הצעת מחיר מפורטת סעיף – סעיף תוכלו לערוך השוואה בין הצעות המחיר וכך לבחור בצורה נבונה.בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא מהנדסים ויועצים מקצועיים מהשורה הראשונה שילוו את הפרויקט שלכם לכל הדרך תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
ראשית עליכם לבחור ביועץ תנועה מוסמך שמכיר את החוקים והתקנות על פי החוק. אל תהססו אם אינכם מכירים את היועץ לבקש תעודות שמוכיחות את הסמכתו. אך חשוב מכך הוא לבקש חוות דעת על היועץ, יועץ תחבורה צריך מצד אחד לספק שירותים מקצועיים ומצד שני לא פעם, עליו לתקשר עם גורמים נוספים בפרויקט כמו האדריכל, הרשויות המקומיות, משרד התחבורה ובטיחות בדרכים ועוד.שנית, התזמון. פנו ליועץ תנועה בהקדם האפשרי על מנת שיוכל לקדם יחד אתכם את הפרויקט שלכם לקבלת היתר בניה. העבודה על פרויקט בנייה יכול להמשך חודשים ארוכים ואף שנים וכדי לא להיכנס לעיכובים מיותרים שעלולים לגרור אתכם להוצאות גבוהות ולא מתוכננות רצוי להתייעץ עם מהנדס בהקדם האפשרי.לפני שאתם חותמים חוזה עם יועץ התנועה וודאו כי יש בידיו את כל המכשירים והאמצעים על מנת לספק לכם בחינת השלכה תחבורתית איכותית וטובה שתעבור את הוועדה המקומית וכך תקבלו אישור לפרויקט שלכם.בדרך ארץ הנדסה תכלו למצוא מהנדסים, יועצים שונים, אדריכלים ועוד שילוו אתכם לאורך התהליך תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: