מערכת שופכין ודלוחין

תכנון מערכת שופכין ודלוחין

תכנונה של מערכת שופכין ודלוחין הינה חשובה ביותר, הן בפרויקט של בית פרטי ועל כמה וכמה בפרויקטים רחבים יותר כמו בנייני מגורים, מוסדות ציבוריים, מפעלים וכו'. פינוי המים מהמבנה חשובה ביותר על מנת להימנע מתקלות כמו סתימות והצפות לאורך חיי המבנה וכמובן כדי לקבל טופס 4 על המבנה חייבים לעמוד בכל הדרישות והתקנות המחייבות. אנחנו דרך ארץ הנדסה מתמחים בתכנון מערכת שופכין ודלוחין למבנים רבים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם להיות מבין לקוחותינו המרוצים וליהנות מתכנון מקצועי, איכותי וחסכוני. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

מערכות האינסטלציה במבנה הן מהמערכות המורכבות והמרכזיות בו. ככל שהמבנה גדול יותר כך גם תכנון המערכות הולך ומסתעף. למשל בבית פרטי ישנו הצורך למצוא פתרונות עבור כניסת מים שהם צינורות מים חמים ומים קרים ופינויים דרך מערכת שופכין ודלוחין, מה שרבים קוראים לזה לביוב. בנוסף לאלו ישנם עוד סוג של ניקוזים ואנחנו פחות מתייחסים לקיומם אלו ניקוזי הצמ"גים שהם מי הגשמים וכמובן ניקוזים נוספים בתוך המבנה כמו ניקוזי מזגנים וכן הלאה. לכל אלו ישנה חשיבות מאוד גדולה כבר בשלב התכנון, לאורך שלבי הביצוע באתר ועד לקבלת טופס 4 שעם קבלתו מאושר לנו להשתמש במבנה ולא פחות חשוב זה כי לאורך כל הדרך העבודות בוצעו תחת החוקים והתקנים הנדרשים. עד לכאן הצגנו רק רשימה כללית של מערכות האינסטלציה הפועלות בתוך מבנה יחסית פשוט כמו בית פרטי, עכשיו הוסיפו לכך תכנון של מספר דירות בבניין מגורים, מפעל או מבנה תעשייה גדול, מרכזים מסחריים וכן הלאה. ככל שהמבנה מורכב יותר כך גם תכנון מערכת שופכין ודלוחין בו תהיה מורכבת וכמובן תכנון האינסטלציה בכלל.מרבית היזמים ובעלי הנכסים מעוניינים לדעת כי התכנון של מי השופכים והדלוחין שלהם יפונו מהמבנה ופחות מעניין אותם לאן זה ממשיך משם. אך למעשה זה חשוב לא פחות להבין ולו ברמה הכללית לאן המים הללו הולכים. המים, עוברים למרכזי טיהור ארציים שממוקמים ברחבי הארץ, כמו בגוש דן, חדרה ועוד אחרים ששם המים עוברים טיהור וכך ניתן למחזרם ולהשתמש בהם עבור החקלאות למשל. ישנם בעלי בתים פרטיים שהגדילו ועשו מערכת לטיהור המים בביתם, זה כבר מורכב יותר והרשויות אינן מעודדות את השימוש החוזר באופן פרטי מחשש לזיהומים ותקלות תחזוקה. אך גם עם המערכת העירונית והארצית אנחנו כולנו תורמים לאיכות הסביבה.
המשרד להגנת הסביבה ואיכות הסביבה פועלים רבות בתחום הבניה בישראל. ישראל אינה יחידה בנושא, מדינות רבות ברחבי אירופה ובכלל מדינות מפותחות ברחבי העולם מציבים קריטריונים מחמירים ביותר על מנת להטמיע עקרונות שישמרו על הסביבה ויאפשרו צריכת אנרגיה חכמה וכך להגן על הסביבה הן בפן הסביבתי ההיקפי והן בשימוש צריכה אישי. לפי כך רשויות מקומיות ועיריות מחייבות בעלי נכסים שמעוניינים להתחיל בפרויקט בנייה לעמוד בדרישות הבניה הירוקה. עד לפני מספר שנים בודדות הנושא היה תחת המלצה בלבד ולא היו בעלי הנכסים להתמודד עם ההשלכות והדרישות השונות והיום הנושא תחת תקן וחוק. אי לכך, תכנון מערכת שופכין ודלוחין במבנה חייבים לעבור אישור לקבלת היתר ורק לאחר קבלת האישור ניתן יהיה להתחיל בעבודות באתר.במקרה של מבנה קיים חשוב לבצע ביקורת תקופתית לבדיקת המערכות וזאת על מנת שחלילה לא יתגלו תקלות חמורות יותר בהמשך. מה גם במקרה של שיפוץ במבנה קיים חשוב לערוך בדיקה מקיפה של המערכת כדי להעריך אם המערכת צריכה חידוש או שינויים בתוואי על מנת שתתאים לתכנון החדש.
הצעת המחיר עבור מערכת שופכין ודלוחין הינה מורכבת מכמה פרמטרים שונים ובעיקרם שני חישובים משמעותיים. האחד זהו שכרו של היועץ, לעיתים ישנה נטייה לפנות ליועץ המציע מחיר זול מהמתחרה וזו יכולה להתגלות בעתיד כשגיאה חמורה. היות וניסיונו של היועץ יכולה לפתור בעיות בשטח ובזמן אמת, למצוא פתרונות יצירתיים במקרים מורכבים וכן הלאה התשלום לניסיון היועץ יכול לחסוך לכם רבות בהמשך הדרך. השני הוא כמובן כתב כמויות שזו למעשה הרשימה של החלקים והמוצרים שעל הקבלנים להשתמש במקרה של ביצוע התכנון כפי שהוצג לכם.על כל פנים, חשוב לעשות סקר שוק לפני שאתם סוגרים עם יועץ אינסטלציה או יועץ ניקוז בפרויקט שלכם. ערכו השוואה בין הצעות המחיר וחשוב לא פחות לבחון את פירוט ההצעה. עם הצעות מחיר מפורטות אתם יכולים לערוך השוואה כמותית וכללית בצורה טובה יותר וברורה יותר, לשאול שאלות במקרה של סעיפים לא ברורים וכמובן לקבל תמונה בהירה של אילו שירותים ההצעה כוללת ואילו שירותים היא אינה כוללת. במקרה וקיבלתם הצעה קצרה ולא מפורטת, בקשו הסבר או פירוט להצעה וזאת שיהיה לכם קל יותר לערוך את ההשוואה.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתכננים ללקוחותינו ברחבי הארץ מערכות שופכין ודלוחין וכן מעניקים ייעוץ הנדסי בהיקף רחב בענף הבניה. אם גם אתם לקראת פרויקט חדש, אם גם אתם רוצים לקבל שירותי ייעוץ היקפיים תחת קורת גג אחת, אנחנו כאן בשבילכם. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
תכנון מבנה ולו הפשוט ביותר ועל אחת כמה וכמה מבנה מורכב ומסועף דורשים ירידה לפרטים, תכנון מפורט ומעמיק וכמובן תכנון מקצועי. חשיבות מערכת שופכין ודלוחין במבנה הינה רבה מאוד, הרי אף אחד אינו רוצה סתימות בביוב, הצפות לא נעימות שעלולות לגרום למבנה נזק רב. לכן, חשוב לפנות למומחים מקצועיים שעברו הכשרה ובעלי ניסיון רב שנים כדי שיספקו לכם את הפתרונות הטובים ביותר לנכס שלכם.הצוות של דרך ארץ הנדסה מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים מקצועיים רבים אחרים. משרדנו מספק שירותי ייעוץ ותכנון ללקוחות רבים ברחבי הארץ, מבעלי נכס פרטיים ועד חברות ויזמי ענק. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירותי תכנן, ייעוץ ופיקוח מהמובילים בישראל. יחד עם הצוות שלנו אתם נהנים משירותים נרחבים תחת קורת גג אחת. צרו אתנו קשר או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: