דו"ח אקוסטי לבריכה

בחירת מגיש דו"ח תרמי

הפקת דו"ח אקוסטי מקצועי ומקיף

בשנת 2008 יצא תיקון בתקנות התכנון והבניה כי על כל בעל נכס המעוניין לבנות בריכה פרטית עליו להציג בפני הרשויות המקומיות דו"ח אקוסטיקה לבריכה שתאושר על ידי הגורמים הרלוונטיים על מנת שבעל הנכס יקבל היתר בנייה. למרות שלא כל הרשויות אוכפות את החוק, מה שעלול להביא בעלי נכסים ללא ידיעתם לתביעות משפטיות, יש להגיש את הדו"ח גם אם לא מצוין במפורש בדרישות להיתר בנייה ואילו רק על מנת לא להיות חשופים לתביעות שיגרמו לכם להוצאות גבוהות ביותר ולמריטת עצבים.

שאלות ותשובות

קבלת היתר בנייה בין אם לפרויקט בנייה חדשה ובין אם לשיפוץ מבנה קיים יש להגיש תכניות רבות, דו"חות ואישורים רבים. אחד מהדו"חות הנדרשים בתוך הרשימה הארוכה לאישורי היתר הבנייה הינו דו"ח אקוסטי. אלו המתכננים לבנות בריכה בשטח הנכס צריכים להנפיק בנוסף לכך גם דו"ח אקוסטי לבריכה הכולל בתוכו הן את רעשי הבנייה העלולים להיות בעת ביצוע עבודות הבנייה והן הרעש בשימוש מכונות, משאבות, מסניים, בקרים וכן הלאה. על פי תקנות התכנון והבניה ישנה דרישה להתייחס להשלכות האקוסטיות גם לבריכות שחייה פרטיות.דו"ח אקוסטי לבריכה מאושר על ידי מספר גורמים מקומיים כמו הרשות המקומית, תאגיד המים, המשרד לאיכות הסביבה ועוד. היות והדו"ח מצריך אישורים רבים מומלץ להתחיל בסקר אקוסטי לבריכה בשלבים התחלתיים של הפרויקט. מה גם, במקרה של דחייה מאחד הגורמים ניתן לתקן את התכניות ולשנות את המערכות בהתאם לדרישות עוד בטרם תחילת העבודות בשטח.דו"ח אקוסטי לבריכה מבצע יועץ אקוסטי מוסמך בלבד. במרבית המקרים מגיש הבקשה (האדריכל של הפרויקט) יזמין סקר אקוסטי ובסיומו של הסקר יונפק דו"ח אקוסטי לבריכה על מנת להגישו לרשויות המקומיות ולקבל את אישורן. במרבית המקרים, ללא הגשת הדו"ח לא יינתן היתר בניה ובמידה ולא נדרשתם בדו"ח אקוסטי לבריכה בעת הגשת הבקשה לתיק מידע הכולל את כל המסמכים הנדרשים להיתר הבנייה כדאי שיהיה לכם אחד מוכן להגשה (על כך נרחיב בהמשך).
באופן גורף, בתכנון פרויקטים של בנייה מומלץ להיעזר עם כלל היועצים בשלבים מוקדמים ככל הניתן. היות ושלבי הבנייה שזורים זה בזה וכל תחום בבניה מתקשר לתחום אחר, רצוי שהתכנון יהיה מוקפד ומפורט ככל הניתן. בבניית בריכות שחייה יש להתייעץ עם יועצים ומהנדסים רבים ושונים כמו אינסטלטור, יועץ ניקוז, יועץ אקוסטי, אדריכל כמובן ועוד רבים נוספים. על מנת שכל העבודות יתוכננו בהרמוניה ללא תקלות יש לבחור ביועצים השונים בטרם עת.היות ודו"ח אקוסטי לבריכה מוגש על מנת לקבל היתר בנייה מומלץ לפנות ליועץ אקוסטי כבר בשלבים הראשונים לתכנון. על היועץ ראשית לקבל תכניות רעיוניות של האדריכל לפני הגשתן לרשות המקומית ועל פי כן הוא יוכל להעריך את סדר גודל הפרויקט, הדרישות והצרכים של הלקוח. לאחר מכן עליו לבצע סקר אקוסטי לבריכה ובסופו של דבר, להפיק דו"ח מפורט הכולל את הרעשים הצפויים במהלך הבנייה ובתפעול השוטף של הבריכה.מכיוון שיש לערוך תחילה סקר ולאחריו לשכלל את תוצאותיו על מנת להפיק את הדו"ח מומלץ להזמין את היועץ בטרם עת , כך לכם יהיה מספיק זמן למצוא את יועץ מוסמך ומקצועי שיספק לכם שירות בהתאם ללחות הזמנים המתאימים גם לכם וגם לו. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא יועץ אקוסטי לבריכה ועוד מגוון שירותי יעוץ של מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים, כך שתוכלו ליהנות ממגוון רחב של אנשי מקצוע תחת קורת גג אחת.
דו"ח אקוסטי לבריכה הוא אחד מבין דו"חות רבים אחרים הנדרשים להגשה ברשויות המקומיות על פי חוק לקבלת היתר בנייה. מעבר לכך שהדו"ח הוא עניין פורמלי לקבלת היתר בניה מול הרשויות והסדרי החוק במדינת ישראל, יש לדו"ח חשיבות עליונה במקרים של תביעות משפטיות. בשנים האחרונות ישנה עליה משמעותית בבניית בריכות שחייה פרטיות, הדבר גורם ללא מעט שכנים להביע התנגדות ובמקרים מסוימים אף להגיש תביעה משפטית כנגד בעל הנכס. בין אם מדובר ברעש המכונות בשלבי הבנייה ובין אם מדובר ברעשים הנגרמים מהפעלת המכונות המפעילות את המערכות השונות לתחזוקת הבריכה, במקרה ויש בידכם דו"ח אקוסטי מאושר הן על ידי המשרד לאיכות הסביבה והן על ידי הרשות המקומית אתם יכולים להיות רגועים.חשוב לדעת, לא כל הרשויות המקומיות אוכפות את התקנה ומבקשות דו"ח אקוסטי לבריכה ברשימת האישורים הנדרשים לקבלת היתר ולכן מומלץ להפיק דו"ח אקוסטי מיוזמתכם על מנת שתהיו מכוסים משפטית. היו מקרים בהם בעלי נכסים פרטיים קיבלו היתר בנייה לבריכה בחצר ביתם ולאחר מכן הוגשה נגדם תביעה משפטית בגין הפרעות רעש המזרקות או המכונות המשמשות את הבריכה. במקרים כאלו בית המשפט פסק לטובת התובע שכן לבעל הנכס לא היה דו"ח אקוסטי לבריכה מאושר על ידי הרשויות הרלוונטיות. על מנת להימנע ממצבים אלו רצוי שתדעו כי על פי התקנה וחקי מדינת ישראל יש להגיש דו"ח אקוסטי לבריכה גם אם מדובר בבריכה פרטית.
עלויות דו"ח אקוסטי לבריכה תלוי במספר גורמים. על מנת שתוכלו לקבל הצעת מחיר יבקש מכם היועץ אליו תפנו תכניות של הבריכה, של חדר המכונות וכן הלאה. הצעת המחיר תהיה מושפעת הן מגודל הפרויקט ומורכבותו והן ממערך המכונות והמערכות השונות המתוכננות לתפעול ותחזוקת הבריכה. במידה ותבחרו בהוספת אלמנטים עיצוביים כמו מזרקות וכן הלאה המחיר עלול להשתנות גם כן. ככל שהפרויקט מורכב יותר כך המחיר שידרוש יועץ אקוסטי להנפקת הדו" ח תשתנה בהתאם.בקשו הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן – היות וישנן מערכות רבות והדו"ח עצמו מורכב מנתונים רבים רצוי לבקש הצעת מחיר הכוללת כמה שיותר פרטים. האם ההצעה כוללת ייעוץ לתכנון המערכות? האם ההצעה כוללת ביקור של היועץ בשטח? האם הוא מבצע בקרה לאורך הבנייה? ככל שההצעה יותר מפורטת כך יהיה בידכם כל המידע על מנת לערוך השוואות בין היועצים השונים ולבחור בהצעה המתאימה ביותר עבורכם.הגשת דו"ח אקוסטי לבריכה מתבצע רק על ידי יועץ אקוסטי מוסמך. בקשו לראות אישור להסמכתו של היועץ במידה ואין ברשותו אחת – הימנעו מלשכור את שירותיו גם אם יציע לכם מחיר זול משמעותית. זכרו, הזול בסופו של דבר יקר. משמע, אל תתפשרו בתעודת הסמכה כדי שלא תמצאו את עצמכם משלמים פעמיים, פעם אחת עבור שירותים שלא מספקים לכם את התוצאה הרצויה, פעם שנייה לתיקון המצב ובחירת יועץ אקוסטי מוסמך שיוכל להגיש עבורכם דו"ח לרשויות.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: