איגוד ערים

בירוקרטיה מול איגוד ערים

כאשר מתכננים פרויקט בנייה עליכם להתמודד עם בירוקרטיה ארוכה ומורכבת מול הרשויות השונות. רשויות רבות נמצאות באיגודי ערים רבים ועל כן ישנה התנהלות בירוקרטית גם אל מול אותם האיגודים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו ברחבי הארץ משלבי התכנון, דרך שלבי הבנייה ועד לקבלת טופס 4 הן בשטח והן מול הגופים השונים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

איגוד ערים זהו שם כולל לקבוצות קבוצות של ערים שחברו יחדיו על מנת לספק שירותים בתחומם. קיימים איגודים שונים המתחזקים ושומרים על תחום התנהלות תקינה, גבייה, הסברה ועליית המודעות, פיקוח ועוד בתחום בהם הם עוסקים. למשל איגוד ביוב ומים, איגוד איכות הסביבה, איגוד הווטרינריה ועוד איגודים רבים אחרי. בישראל היום פועלים כ- 30 איגודים שונים ברחבי המדינה והרשויות מקומיות רבות פועלות בשיתוף פעולה כדי לאפשר לתושבים איכות חיים טובה יותר, אפשרות לגבייה הוגנת יותר.קצת על ההיסטוריה ואיך כל זה התחיל, משנת 1955 החלו להקים איגודי ערים שונים בישראל. ערים, ערים החלו לחבור יחדיו על מנת שההתנהלות בנושאים מסוימים יחולו בצורה רחבה יותר. אך לאורך השנים עיריות שונות היו פונות לאיגודים על מנת להיעזר ולהשתמש בשירותים אותם הם נותנים ללא הפעלת מכרז בנושא. כך נוסר כאוס גדול בנושא הגבייה, תחומי אחריות בין הגופים השונים ועוד בעיות רבות שצצו לאורך הזמן. בשנת 2016 הוחלט בבג"צ כי יש להסדיר את הנושא וכי אי סדר כמו זה חייב להיפסק. לכן, כל עירייה שאינה שייכת לאיגוד ערים חייבת להוציא מכרז בנושא בו היא מעוניינת בשירותים אלא אם קיבלה פטור מפורש בעניין.בנוסף לסדר ולגבייה עקבית והוגנת מכלל התושבים, איגודי ערים אחראיים גם על מתן אישורים במקרים של תכנון בנייה והיתרי בנייה. למשל, בעל נכס, יזם או קבלן המעוניין לבנות מבנה בשטחו חייב לעבור גם דרך איגוד ערים המתנהל באזור על מנת לקבל אישורים טרם קבלת היתר הבנייה בשטחו וגם לפני קבלת טופס 4 עם סיום עבודות הבנייה בפרויקט.
כל פרויקט בנייה מתחיל בתכנון הפרויקט, בטפסים רבים, אישורים בלתי נגמרים ועוד ניירת ומסמכים רבים. לאחר שבעל הנכס מחזיק בכל האישורים עוד בשלבי התכנון הכלליים בשטחו הוא יכול להתחיל בעבודות הבניה. את האישורים הרבים שעל בעל הנכס להשיג הוא צריך לעבור בירוקרטיה ארוכה מול העירייה והרשויות המקומיות השונות, ביניהם גם איגודי ערים שונים. למשל איגוד ערים בנושא מים וביוב, איגוד ערים בנושא איכות סביבה ועוד אחרים. מספר האיגודים, המשרדים והרשויות שעל בעל הנכס לעבור ולקבל את האישור הנדרש הוא בהתאם לסוג המבנה אותו הוא מעוניין לבנות ומהם הצרכים בו.היות והבירוקרטיה במחלקת הנדסה בערים רבות היא מורכבת ומסועפת מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה שמכירה רשויות מקומיות רבות ופועלת שנים רבות מולן כך שהיא מוכרת ומומלצת. חברת הנדסה מקצועית יכולה לספק לכם אישורים מהר יותר, ללוות אתכם לאורך התהליך יד ביד כך שאתם גם מבינים את מהלכי התהליך ולא רק מובלים בעיניים עצומות וגם בזכות שמה הטוב של החברה ומקצועיות הצוות שלה אתם משיגים את האישורים במהירות רבה יותר.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים לקוחות רבים מכל רחבי הארץ לליווי בירוקרטי ותכנוני מול איגוד ערים כזה או אחר. שאורך שני עשורים אנחנו מספקים ללקוחותינו את כל השירותים ההנדסיים והליווי המקצועי משלב התכנון להיתר בנייה ועד קבלת טופס 4. לקוחותינו נהנים מליווי צמוד ומשירותים נרחבים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
ישנם מספר שלבים שעליכם לעבור על מנת לקבל היתר בנייה שהוא השלב הראשון שעליכם לעבור על מנת להתחיל את עבודות הבנייה בשטח שלכם. כדי לעבוד על התכניות שיוגשו לרשויות על מנת לקבל היתר בנייה עליכם לבקש קודם לכן, תיק מידע על השטח והמבנים שעליו במידה וקיימים כאלו. בתיק המידע תקבלו שרימה מפורטת לכל הנושאים שעליכם לתכנן, להציג ולמצוא פתרונות וממי עליכם לקבל את האישורים על כל נושא ונושא. עיריות השייכות לאיגוד ערים יפנו אתכם גם אליהם, אל אותם איגודים רלוונטיים בפרויקט שלכם כדי שאלו לבחנו את התכנון שלכן ויאשרו אותו.התשלום בגין בדיקת התכנון, אישורו להיתר בנייה ולאחר מכן אישורו לטופס 4 משתנה מאיגוד אחד לשני וגם משתנה ממבנה למבנה. תכנון של בית פרטי למשל יהיה שונה לגמרי מתכנונו של מבנה מסחרי או מבנה תעשייה גם אם מדובר באותה העיר. לכן מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה עוד בשלבי התכנון הראשונים לקראת היתר בנייה על מנת שצוות החברה יוכלו לייעץ לכם, ללוות אתכם לאורך התהליך וגם לאפשר לכם לדעת מהו הסכום שאתם עלולים לשלם לאיגוד העירים המטפל בנושא זה או אחר בפרויקט שלכם.חשוב לדעת כי ישנם פרויקטים בענף הבנייה המצריכים פנייה לאיגודי ערים שונים על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים לקבלת טופס 4. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו ברחבי האץ מול איגודי ערים שונים יד ביד תחת קורת גג אחת על מנת שלקוחותינו יקבלו את השירותים הטובים ביותר, המהירים ביותר והבטוחים ביותר על מנת להשיג את כל האישורים הנדרשים לפרויקט שלהם.
כמו בכל פרויקט בנייה חשוב לעשות תכנון מקיף ואיכותי מהשלבים הראשונים לקבלת היתר בנייה על מנת שלא תיכנסו ולו בטעות לעלויות רבות של תיקונים ושינויים בתככניות שיועברו לעירייה. תככניות אלו מהוות בסיס לעירייה על מנת להפנות את בעלי הנכסים לאיגוד ערים כזה או אחר בהתאם לקריטריונים רבים. עם החלטתכם להתחיל בפרויקט בנייה מומלץ לפנות לחברה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם לכל אורך הדרך תחת קורת גג אחת. הצוות המיומן של החברה ילווה אתכם, ינחה אתכם ויציע לכם פתרונות יעילים תוך כדי תנועה.לאחר שפניתם לחברת הנדסה מקצועית מומלץ לנהל את כל המסמכים שלכם הקשורים לפרויקט במרוכז. פרויקטים רבים בבנייה לוקחים חודשים ארוכים וחלקם אף עוברים את השנה ולכן חשוב לשמור על הטפסים השונים בצורה מסודרת. היות ולעיתים נדרש להציג מסמכים מתחילת הפרויקט בשלבים האחרונים לו לקראת קבלת טופס 4. אנחנו, דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: