יועץ CFD

תכנון בטיחות אש ומילוט באמצעות סימולצייה ממומחשבת
סימולציה מקצועית ומהימנה של מערכות הבטיחות
עמידה בדרישות התקן הישראלי

כאשר פונים ליועץ CFD ניתן לקבל פירוט מלא לאופי פעילות המערכות, לזהות איך העשן יתפזר במבנה בשעת חירום ובאיזו מהירות.

באמצעות מערכת ה CFD תקבלו הדמיה בתלת מימד של זרימת האוויר במבנה, מהירות פיזור האוויר בחללים השונים במבנה, ניתן לבצע מספר תרחישים שונים לאותו המבנה וכמובן עומדת בדרישות התקן הישראלי לבטיחות אש במבנים.

שאלות ותשובות

בעבר היה כמעט בלתי אפשרי לבדוק את איכות התקנת מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן. היה צריך להמתין לשעת חירום ולקוות שהמערכות באמת יפעלו לפי תכנונן. היום עם ההתקדמות הטכנולוגית אנחנו יכולים לקבל תמונת מצב מדויקת הן לתכנון המערכות הללו במבנה והן לבדיקת תקינותן. נושא גילוי וכיבוי אש וכמובן שגם שחרור עשן הוא נושא רציני ביותר ואי שימוש במערכות איכותיות עלול להביא לידי אסון ופגיעה בחיי אדם. תפקידו של יועץ CFD הוא לזהות באמצעות מערכת ה CFD את תקינותן של המערכות השונות, לתכנן את מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן על מנת להתקין במבנים שונים ולהעניק לבעלי המבנה הדמיה ממוחשבת איתה ניתן לזהות את יעילות המערכות השונות בשעת חירום.יועץ CFD יכול להעניק לכם תמונת מצב מפורטת לתכנון היערכות המיגון במבנה והתקנת מערכות יעילות וחסכוניות לשחרור עשן, גילוי וכיבוי אש. על מנת לבצע את החישובים הנדרשים למהירות פיזור האוויר בעת עשן רווי, חישוב כמות חילוף האוויר הנדרש לשמירה על מסלול מילוט העשן על היועץ להשתמש במערכת CFD. יש לבדוק את המערכות גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן כל שנה על מנת לקבל את האישור הנדרש מהרשויות. תפקידו של יועץ CFD הינו אחד התפקידים החשובים ביותר בעת תכנון מבנה ולאורך שנים בפועלו. מומלץ לפנות ליועץ CFD מקצועי, איכותי ואמין על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר לאורך שנים.

היות ותפקידו של יועץ CFD הינו אחד אנשי המקצוע החשובים בתכנון מבנה, מומלץ לפנות ליועץ עוד בשלבים הראשונים של תכנון פרויקט. כחלק בלתי נפרד מתכנון פרויקט להגשת היתר בניה יש להציג בפני הרשויות מערכות שונות ורבות שיתוכננו בהמשך הדרך בפירוט רב יותר יש להתייעץ עם יועץ CFD כבר בשלבים הראשונים על מנת שאדריכל הפרויקט והיועץ יוכלו לשלב את המערכות בצורה טובה ויעליה בתכנון הפרויקט כולו. תכנון נכון ומדויק בשלבים הראשונים של הפרויקט יחסכו לכם כסף רב בעבור שינויים של הרגע האחרון וכמו כן לא יצטרכו אנשי מקצוע שונים בפרויקט לשנות את תכנונם על מנת להתאים מערכת כזו או אחרת לתכנון הכולל.במבנים קיימים יש לפנות ליועץ CFD אחת לשנה על מנת לבצע ביקורת לתקינות מערכות גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן וזאת על מנת לקבל את האישורים מהרשויות. קבלת האישור מהרשויות כרוכה בעמידה בתקן 1001 שמורכב משבעה פרקים מפורטים המתייחסים לתהליך מניעה ומיגון אש אשר נועדו להציל חיי אדם לפני הכול, כמו גם להגן על מבנים ורכוש כנגד אירועי אש אפשריים. על מנת לעמוד בכל הדרישות יש גם להציג בדיקות שנתיות וגם בשלב התכנון להיתר בניה להציג את הסנכרון בין המערכות השונות במבנה כמו גילוי וכיבוי אש ושחרור עשן, מיזוג אוויר, אינסטלציה, חשמל, גנרטורים וכן הלאה. רק בהצגת כל אלו ניתן הפועלים יחדיו בצורה יעילה יהיה ניתן לקבל את היתר הבניה ולהתחיל בעבודות הביצוע בשטח.

יועצי CFD מחשבים את עבודתם לפי גודל פרויקט, מורכבותו, סוג המבנה וסוג הייעוץ אותו אתם מבקשים. ישנם אנשים המעוניינים לבצע ביקורת שנתית והגשתה לרשויות על מנת לקבל את האישור הנדרש, ישנם המעוניינים בתכנון כולל של המערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן על מנת לקבל היתר בניה וישנם המעוניינים להתקין מערכות על מנת להעניק ביטחון לדיירי הבית למרות שאינם נדרשים על פי חוק להתקין למערכות לכיבוי אש ושחרור עשן. חשוב לפנות ליועץ CFD מנוסה, מקצועי ואמין. היועץ יוכל להציג בפניכם תרחישים שונים בעת שריפה, את מהירות פיזור העשן ולהתאים עבורכם את המערכות הטובות ביותר עבורכם. כמו שלא משחקים באש כך גם לא לוקחים סיכונים מיותרים בתכנון התקנת מערכות לגילוי וגיבוי אש ושחרור עשן למבנה. דבר נוסף שחשוב לזכור, כולם יודעים כי באש לא משחקים אך לעיתים שוכחים כי דווקא העשן הנגרם בעת שריפה הוא הגורם העיקרי לסכנה ממשית לחיי אדם. לכן חשוב לפנות ליועץ CFD מקצועי ומנוסה שיתכנן עבורכם את המערכות האופטימליות ביותר עבור סוג המבנה שלכם ולאופי המשתמשים בו.

ישנם מספר קריטריונים שמומלץ לבדוק לפני שסוגרים עם יועץ CFD.ראשית, בדקו כי היועץ בעל ניסיון לסוג המבנה שלכם. אם אתם לקראת היתר בניה ואתם רוצים להיעזר ביועץ CFD לתכנון המערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן למבנה המתוכנן חשוב לפנות ליועץ המתמחה בסוג במבנה שלכם. יועץ בעל ניסיון לסוג המבנה (מפעל, בנייני מגורים, מבנה מסחר, משרדים וכן הלאה) יכול להועיל לכם משמעותית לקידום הפרויקט שלכם ולקבלת היתר בניה ללא עיכובים.שנית, מומלץ לפנות ליועץ שירותי ונעים הליכות. בעת תכנון מערכות לגילוי וכיבוי אש ושחרור עשן יועץ CFD עובד בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע שונים בפרויקט כמו אדריכל, יועץ מיזוג אוויר ועוד יועצים ומהנדסים אחרים. על מנת שהסנכרון בין הגורמים השונים תהיה איכותית ונעימה גם בין אנשי המקצוע וגם עבורכם מומלץ לפנות ליועץ CFD ובכלל למתכנני הפרויקט שנעים לעבוד אתם.טיפ לסיום, מומלץ לפנות לחברה המספקת עבורכם שירותי הנדסה שונים תחת קורת גג אחת כך תוכלו לקבל שירות יעיל ואיכותי ממקום אחד שכל יועציו, מהנדסיו ואפילו האדריכל יושבים יחדיו באותו המשרד ויכולים לנהל את תכנון הפרויקט ביתר קלות. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא את כל היועצים והמהנדסים שיתכננו עבורכם את הפרויקט שלכם משלב היתר הבניה ועד לקבלת טופס 4. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: